Keukensteunen CC Country verstevigen

Gestart door bensi, augustus 31, 2023, 12:56:18 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

bensi

Mijn keuken aan de CC Country hangt heel iets af. Dat is een bekend probleem bij de CC's. Vaak komt dat door (nog) niet zichtbare haarscheurtjes in de steunen.
Ik kan geen scheurtjes ontdekken in de steunen maar wil toch met die steunen aan de slag.

Ik wil dus dit najaar de keuken er af halen, de steunen laten vertevigen bij een goede lasser.

Heeft iemand dat al eens gedaan en kan mij vertellen hoe het zit met de bedrading van de achterlichten? Het demonteren van de keuken en de steunen zelf lijkt me niet te ingewikkeld maar hoe dat zit met de bedrading vraag ik me af.

Dus als iemand dat al eens heeft gedaan en mij van wat tips en trucs kan voorzien .... graag.


Ex - Smitveld Ruebist >> Combi Camp Venezia >>Camplet Concorde >>Smitveld Ruebist>> Nu een Combi Camp Country
Blijven klappen, daar gaat het om ;-)

C5CCV

#1
De bedrading zat bij ons gewoon met een stekkerverbinding onder de wagen; was een fluitje van een cent.
Nu is jullie wagen iets ouder dan die van ons toen; zou dus net anders kunnen zitten

https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=8309.0



boemipol

Als je de keuken zelf eerst ondersteunt voor je de keukensteunen demonteert, hoef je alleen tijdelijk de gasleiding los te halen.

Maar hoewel onze oude keukensteunen wel zichtbare scheuren had, en we dat in Frankrijk tijdelijk hebben laten repareren voor zo'n 90 euro, zou ik je toch aanraden de steunen te vervangen door de nieuwere sterkere exemplaren.

Destijds verkrijgbaar via Aart Kok, en onze vouwwagenverzekering heeft alles vergoed, ook de montage en de tijdelijke reparatie in Frankrijk.

bensi

Om de e.o.a. reden kreeg ik de oude steunen er met geen mogelijkheid onderuit.
Ik heb de steunen inmiddels LATEN vervangen door de zwaardere steunen bij de vouwwagen specialist in Boxtel, kost wat maar dan weet ik ook zeker dat er niets meer met de keuken kan gebeuren.


Ex - Smitveld Ruebist >> Combi Camp Venezia >>Camplet Concorde >>Smitveld Ruebist>> Nu een Combi Camp Country
Blijven klappen, daar gaat het om ;-)

Alex

Je wilt ook niet dat de boel op de weg komt te liggen.
Dan heb je gelijk beter wat investeren.
Het is zonder  toestemming van de beheerder van dit forum niet toegestaan, informatie, foto's, nieuwsberichten en/of berichtgevingen die verstrekt worden op enigerlei wijze te verspreiden

Theu

Netjes opgelost!
Ik heb het altijd al een bijzondere constructie gevonden.

Jer81

Volgens mij hebben ze de constructie een paar jaar geleden ook aangepast. Nu loopt het chassis door heb ik me laten vertellen. Wel vreemd dat er voor de oudere modellen nooit een terugroep actie is geweest. Want het schijnt geregeld voor te komen dat het door gaat hangen en je zal je keuken maar verliezen op de snelweg...

C5CCV

#7
De wagens hebben in 2016 een doorlopend chassis gekregen waar de keuken nu op staat.

Idee ooit erachter (en dan gaat het meerdere decennia terug) is dat ze eenvoudig wagens met en zonder keukens konden bouwen die in de basis hetzelfde waren.


Het probleem zou eenvoudig op te lossen zijn geweest als ze aan de bovenzijde van de keuken iets van een klem/spanner toe hadden gevoegd die de krachten daar opving. Zou je alleen tijdelijk een blokje in de opening tussen de wagen en de keuken moeten plaatsen. De keuken die achter aan de Conway hing die wij ooit hadden was loeizwaar (vonden wij althans) en stond op dunne kokerprofieltjes, hij werd alleen aan de bovenzijde vastgehouden door 2 klemmen waardoor die kokerprofieltjes niet zoveel te dragen hadden.


Overigens gaan de steunen m.i. alleen scheuren door verkeerd gebruik.