Wij staan in een net gebouwde loods.
En de kosten zijn ?190,- per jaar.
7 dagen in de week ophalen/wegbrengen.
wij hebben de vouwwagen in een schuur staan, voorheen boerenbedrijf nu stallingsruimte. 3x per jaar gratis halen+brengen, daarna bijbetalen. zondag gesloten. eur120 per jaar..
Voor onze Conway betaalden we ? 80,- per jaar, maximaal aantal keer halen en brengen is nooit over gesproken (was tot op heden ook maar 1 keer per jaar). Over de Combi Camp moeten we nog in onderhandeling vrees ik (oppervlakte van de wagen is 2x zo groot).
Wij betalen 170 per jaar jaar! we halen en brengen hem 2 x per jaar.
het grootste voordeel voor mij is dat ik binnen 10 min weer thuis ben.
Onze wagen staat in een klein hoekje van een grote aardappel-opslag-terminal. (via m'n werk)
Gratis, en op werkdagen binnen 'trekhaak'-bereik. Wel met kans op een muf geurtje. Maar met een paar geurzakjes ertussen is dat wel te doen.
En een flinterdun Gamma vlies-zeiltje van 4x6m erover laten dwarrelen, tegen het stof.
175e p jaar, geen limiet voor halen en brengen dat ik weet! En 5 min van ons huis af!
Wij hebben hem mijn motor " werkplaats" staan, een garagebox bij huis,ideaal en geen extra stallingskosten.
hij staat in een zeecontainer bij mijn schoonouders op het erf voor niks noppes nada :#
Hiervoor stond ie in de stalling een paar dorpen verder, kosten 140 euro per jaar. 3 dagen van te voren bellen om hem op te halen en niet op zondag
Wij stallen onze trigano bij een boer in zijn machine loods (samen met een aantal caravans, VW's en boten), deze loods is droog en belucht. Kosten ?125,- p/j, inclusief 5 maal per jaar halen/brengen. Een extra keer halen/brengen kost ?15,-
De klapper via de ANWB verzekerd tegen diefstal, brand en stromschade inclusief uitrusting voor ?80,- p/j.
Die van ons staat in een kleine kas waar ook pruimen worden gekweekt...dus over de vouwwagens heen.
Kosten ? 85,= p.j. even bellen en we kunnen hem halen of brengen.
De eigenaar heeft een heel dik zeil over alle vouwwagens heen gelegd.
Ik heb geen verzekering.
Voor onze stalling betalen wij ? 149,85 euro en we kunnen hem onbeperkt halen en brengen op alle dagen behalve zondag. Wel moeten we 2 dagen van te voren even mailen als we hem willen ophalen.
Toevallig belde hij gisteren om te vragen of we de vouwwagen dit jaar nog wilden gaan gebruiken, dan weet hij of ie achterin of voorin gezet moet worden. Uiteraard gaan we nog wel weg dit jaar dus blijft de wagen vooraan staan!
185 EUR/jr. Onbeperkt halen, 7 dgn in de week, tussen 06.00 en 23.00 uur. Alleen tussen kerst en oud en nieuw niet open... 1 dag tevoren melden.
Terugbrengen kan altijd, zonder aankondiging.
Kampvoet in Twello. Je betaalt per m2. De Kyte kost ?195,- per jaar, onbeperkt halen, ma t/m za, minimaal één dag tevoren melden.
Brengen kan onaangekondigd.
Alleen bij halen van oktober tot maart één week tevoren melden
Wij stallen bij een professionele stalling. 6 dagen per week op (waarvan 3 avonden). In de winter beperktere openingstijden. Onbeperkt halen en brengen zonder afspraak. Kosten voor 2013 zijn ? 185,- per jaar. Hij staat in een afgesloten schuur waar alleen vouwwagens staan. Je kunt hem zelf naar binnen en buiten rijden (enkele rij).
45,40 per meter per jaar.
Halen en brengen op afspraak (zelf plannen in een online kalender) werkt prima!
Misschien klein beetje :off, maar soit:
Is het een goed idee om de klapper op een betonnen platform (wielen van de grond) onder een overkapping te laten 'winterslaap' houden (in de eigen tuin)?
Kost ons enkel de aanleg, verder niets.
Misschien kost het ons ook wel een paar levensjaren van de klapkar...
Any thoughts?
85 euro voor de RM, staat in een geisoleerde schuur met een erg laag dak, dus is alleen in gezelschap van nog een aantal VW's. Ophalen en brengen kan in overleg, voor dit seizoen is de afspraak al weer gemaakt :)
Wij betalen 105 euro per jaar en mag daarvoor 3 keer gehaald worden.
Meer keer kost 7.50 per keer,
Staat in een goede droge ruimte met meer vw en caravans.
Misschien is het handig om de plaatsnaam erbij te vermelden. Dan kan een ander zien of het voor hem ook interessant is.
Ik sta in Aalsmeer voor 140 euro per jaar. bij een profi stalling. Halen en brengen op afspraak zonder kosten. En hij is vaak genoeg open.
http://www.caravanstallingwestwijk.nl/tarieven.html (http://www.caravanstallingwestwijk.nl/tarieven.html)
120 euro per jaar.
Bij een boer.
3 dagen van te voren aangeven om te komen halen.
En terugbrengen kan altijd.
Onbeprekt halen
In Bergeijk.
Citaat van: StijnMattheus op augustus 19, 2012, 11:29:49 PM
Misschien klein beetje :off, maar soit:
Is het een goed idee om de klapper op een betonnen platform (wielen van de grond) onder een overkapping te laten 'winterslaap' houden (in de eigen tuin)?
Kost ons enkel de aanleg, verder niets.
Misschien kost het ons ook wel een paar levensjaren van de klapkar...
Any thoughts?
Ben zelf ook aan het nadenken over zo een stalling aan huis. Lijkt me zeker even goed dan een betaalde stalling. Een betaalde stalling is ook niet altijd verwarmd volgens mij.
Citaat van: wemsey op augustus 20, 2012, 11:28:24 AM
Ben zelf ook aan het nadenken over zo een stalling aan huis. Lijkt me zeker even goed dan een betaalde stalling. Een betaalde stalling is ook niet altijd verwarmd volgens mij.
Ik zit er ook aan te denken! Maar durf het nog niet aan, ik wacht tot ik daar de garage ga bouwen.
En dat kan nog wel even duren.
zomer`s staat de VW wel achterthuis.
Ps. die onze stalling is in Enschede
Ik heb een dubbele garagebox en voorlopig zet ik hem daar neer. Moet er wel een auto buiten slapen maar die moet toch verkocht worden.
Zo mats ik m`n broer ook nog eens wat die van hem kan zo ook bij mij in de box staan. Het enigste wat ik daar voor wil hebben is vier heerlijke Wiener Schnitzels voor mijn vrouw onze dochters en natuurlijk mij zelf :#.
Wij betalen 200 euro per jaar, op een boerderij in Wouderberg (Voskuijldijk)
Helaas is de boer dit voorjaar overleden en hebben zijn kinderen het overgenomen.
We hebben constant gezeur en onduidelijkheden.
Zijn op zoek naar nieuwe stalling omgeving Amersfoort
ivm btw verhoging betalen we komend seizoen iets meer dan voorheen (? 215 p/jr)
staat in een grote stalling tussen caravans en boten.
Overigens staat die van ons in een apart hoekje met een CCC (samen dichtbij de kachel) omdat ze hem toch wel erg mooi vonden.
Dus vorstvrij!
Halen en brengen onbeperkt (op de openingsdagen en tijden).
's winters is de stalling echter dicht.
Even wat reacties afgewacht, wij betalen nl. ? 250 redelijk onbeperkt halen en brengen (officieel vanaf de 5de keer wat extra, maar dat hebben wij nu bij de 5de x niet betaald) in Waarland bij Schagen. Prachtige nieuwe vorstvrije stalling, waar we met eem mailtje terecht kunnen voor halen of brengen. En bij halen iets na tijdstip aanwezigheid eigenaar staat hij op een met camera's bewaakt stukje (met het disselslot erop).
Maar al met al wel de prijzigste so far!
Verstuurd van mijn GT-I9001 met Tapatalk
Wat een verschil in prijzen.....
van ons staat bij een boer en we kunnen onbeperkt halen en brengen.
en dat voor 75 euro is geen geld.
nog geen 5minuten rijden van huis en bij afrekenen een koppie koffie....
Moet wel zeggen dat we bekende zijn (ouders van klasgenoot zoon.)
Dit jaar betalen we ?150,00.
Normaal tarief voor vouwwagens is bij onze stalling ?125,00, maar sinds we de Combicamp
hebben, moeten we op een caravan plek staan. De vouwwagens gaan altijd naar boven, netjes in een rijtje
en aangezien die van ons flink breed is, past ie niet meer...
Halen in overleg, behalve op zondag. Onbeperkt.
Terugbrengen kan in principe altijd. We geven wel altijd even een belletje, weten ze ook dat er weer 1 aankomt.
Wanneer hij de stalling uitkomt of ingaat worden de bandjes ook nog even goed op spanning gezet.
? 105,00 4 keer ophalen en hij staat in een half open schuur aan de voorzijde is de schuur open. Maar wij komen nooit verder dan 2 met de pinksteren en bouwvak.
Citaat van: EdwinMerks op augustus 19, 2012, 10:32:25 PM
Wij stallen bij een professionele stalling. 6 dagen per week op (waarvan 3 avonden). In de winter beperktere openingstijden. Onbeperkt halen en brengen zonder afspraak. Kosten voor 2013 zijn ? 185,- per jaar. Hij staat in een afgesloten schuur waar alleen vouwwagens staan. Je kunt hem zelf naar binnen en buiten rijden (enkele rij).
O ja..en iedereen heeft een vaste plek met nummer. In loods staan enkel en alleen vouwwagens.
http://www.schepenscaravans.nl/home (http://www.schepenscaravans.nl/home)
Bij ons is het omhoog gegaan naar ?160,00 bij een fruitboer (in Bunnik) We zijn aan het kijken of we iets anders kunnen vinden omdat de "beste" man niet zo voorzichtig omgaat met de wagen. :(
Wij betalen ( in Oosterhout GLD) 100 euro per jaar. Staat in een lege kas met caravans en vouwwagen(s). Onbeperkt halen en brengen bijna 24u per dag ;-). Voor het fatsoen proberen we een weekje van te voren te bellen maar als we vandaag besluiten om morgen te vertrekken is dat ook geen probleem. Tenminste, hebben wij nog niet ondervonden. Is kwartiertje rijden als er geen file staat :P
Wij hebben extra investering gedaan en onze bestaande schuur aangepast om onze cocoon in deze "cocoon" te kunnen stallen.
Schoon, droog, startklaar, onbeperkt halen en brengen... 7/24.
Hij past er precies in maar hij staat daarom ook liever uitgeklapt en heeft een bijna natuurlijke neiging zelf naar de trekhaak te rollen....., de handrem moet stevig aangetrokken zijn... 8)
We beseffen dat het een voorrecht is
.
Citaat van: luppien op augustus 21, 2012, 09:28:05 AM
Wij hebben extra investering gedaan en onze bestaande schuur aangepast om onze cocoon in deze "cocoon" te kunnen stallen.
Schoon, droog, startklaar, onbeperkt halen en brengen... 7/24.
Hij past er precies in maar hij staat daarom ook liever uitgeklapt en heeft een bijna natuurlijke neiging zelf naar de trekhaak te rollen....., de handrem moet stevig aangetrokken zijn... 8)
We beseffen dat het een voorrecht is
.
En gelijk een buitenkeuken zie ik :-)
Wij betalen ? 120,- per jaar. Onbeperkt halen en brengen. Wel moeten we bij voorkeur een dag of 2 van te voren even bellen om door te geven dat we onze vw komen halen, dan wordt deze de betreffende dag voor ons naar buiten gereden. Hij staat in een voormalige stal/schuur bij een boer in Ulvenhout (bij Breda).
Citaat van: luppien op augustus 21, 2012, 09:28:05 AM
Wij hebben extra investering gedaan en onze bestaande schuur aangepast om onze cocoon in deze "cocoon" te kunnen stallen.
Schoon, droog, startklaar, onbeperkt halen en brengen... 7/24.
Hij past er precies in maar hij staat daarom ook liever uitgeklapt en heeft een bijna natuurlijke neiging zelf naar de trekhaak te rollen....., de handrem moet stevig aangetrokken zijn... 8)
We beseffen dat het een voorrecht is
.
Ik vind dit de mooiste oplossing die ik ooit gezien heb! WW
knap gedaan luppien, is deze stalling ergens te koop of is het een zelfontwerp.
hey, dat hebben jullie mooi gedaan luppien!
super handig ook zo.
wij zijn nog aan het rond vragen en kijken (in NH) voor een stalling maar we hebben al gemerkt dat de prijzen erg uit elkaar liggen.
ook verschilt het met wel of geen kosten voor ophalen vw en hoe lang je van te voren moet aan geven dat je de vw er uit wil halen.
het lijkt me zelf nl niet nodig om een week van te voren dat te moeten zeggen voor als je spontaan weg wil met de klapper.
we zijn er dus nog niet uit en zolang staat het leuke wagentje nog naast ons in de straat.
We kunnen ons vouwwagen bij een boer stallen voor 140 euro per jaar. Alle dagen brengen en halen, wel het liefst even een belletje vooraf. Dit is tussen Lelystad en Harderwijk. Er is nog plek, mochten er nog mensen een stalling zoeken.
Citaat van: luppien op augustus 21, 2012, 09:28:05 AM
Wij hebben extra investering gedaan en onze bestaande schuur aangepast om onze cocoon in deze "cocoon" te kunnen stallen.
Schoon, droog, startklaar, onbeperkt halen en brengen... 7/24.
Hij past er precies in maar hij staat daarom ook liever uitgeklapt en heeft een bijna natuurlijke neiging zelf naar de trekhaak te rollen....., de handrem moet stevig aangetrokken zijn... 8)
We beseffen dat het een voorrecht is
Schitterende oplossing zo,met die "buitenkeuken" SUPERMOOI !!!
@poldertoerist, @famahbaas, @els, @mayra, @bensi:
Bedankt voor de complimenten en inderdaad, bijkomend voordeel is dat we nu, thuis bij de BBQ, een ruime basekitchen ter beschikking hebben. W:. Het geeft het idee dat we na een klapmoment nog een beetje na-kamperen...
We hadden de HK eerst bij een boer gestald voor zo'n ?100.00 maar al dat afspreken en plannen over halen en brengen lag mij niet zo. Dus andere oplossing gezocht en achterstraatje gereorganiseert. Papier en potlood erbij en dan bouwen.
Helaas, de "schuur" is niet te koop en is eigen ontwerp.
Max. VRIJHEID, daarom geeft klappen en kamperen zo'n goed gevoel!
Die van mij staat in een loods overdekt bij een boer en ong 5min van me huis vandaag. Zalig!!!
Hoef maar te bellen en hij staat klaar en terug brengen wanneer ik wil. (Onbeperkt)
En de kosten zijn ? 105euro per jaar. Alleen heb ik nu een combi camp genomen en die is wat groter en moet aankomende okt 115euro gaan betalen.
Net als luppien hebben wij ook de bestaande bebouwing wat aangepast waardoor de CC lekker 'thuis' kan overwinteren.
Onze klapkar staat voor 160 euro per jaar in de buurt van Nieuwegein.
Voor halen/brengen geldt een "fair use policy", zolang we het niet te bont maken kan alles.
De kar staat droog en schoon opgeborgen en er wordt zeer voorzichtig mee omgegaan. Brengen 1 dag van tevoren bellen, terugbrengen kan altijd.
We betalen misschien een paar tientjes meer dan elders, maar de goede zorg en stallingswijze zijn dat dubbel en dwars waard voor zo'n duur ding.
Wij staan na een tip uit dit forum voor ?145,- per jaar op een paar kilometer afstand en kunnen daarvoor onbeperkt halen en brengen, maar niet op zondag en niet op woensdag- en zaterdagmiddag.
Voor korte perioden en om droog te kunnen pakken kunnen we 'm thuis weliswaar prima kwijt, maar voor langere perioden vinden we de kosten voor een stalling in het niet vallen ten opzichte van de last van het ruimtebeslag thuis.
bij ons staan de 2 vouwwagens in de achtertuin geparkeerd.
stallingskosten 0 euro. nadeel is dat ze in weer en wind staan
we hebben een stalling gevonden in heerhugowaard (ook mogelijkheid tot klussen aan je vw en bij nat inpakken daar laten drogen en dan inpakken) alleen het is in een kas....
nu wordt er hier in de familie niet veel goeds gepraat over stallen in een kas.
wat zijn jullie ervaringen daarmee?
let me know.
Ik zit zelf te kijken naar Stalling 31, hier in Almere. Zeker niet de goedkoopste met 52,- per meter, maar wel de meest ruime openingstijden en vlakbij huis. Heeft er iemand ervaringen met deze partij?
Citaat van: luppien op augustus 21, 2012, 09:28:05 AM
Wij hebben extra investering gedaan en onze bestaande schuur aangepast om onze cocoon in deze "cocoon" te kunnen stallen.
Schoon, droog, startklaar, onbeperkt halen en brengen... 7/24.
Hij past er precies in maar hij staat daarom ook liever uitgeklapt en heeft een bijna natuurlijke neiging zelf naar de trekhaak te rollen....., de handrem moet stevig aangetrokken zijn... 8)
We beseffen dat het een voorrecht is
.
Brilliant!!! WW Zou willen dat ik m ook zo in m'n tuin kon zetten!!!
Wij hebben mazzel en kunnen onze vouwwagen stallen in de Kas (voormalig tuincentrum) bij mijn schoonmoeder.
Kosten, geen.
Kan hem ophalen en brengen wanneer ik wil, maar moet hem dan wel zelf tussen alle andere gestalde bende vandaan halen ;).
Wij hebben de vouwwagen staan bij mijn oma in de garage, kost niets! IK zou hem ook in de parkeergarage onder onze flat kunnen laten staan, maar omdat de deuren daarvan regelmatig stuk zijn en open blijven staan vertrouw ik dat niet. Enige nadeel is dan weer dat we zelf in Amstelveen wonen en mijn oma in Beetsterzwaag (Friesland), en dat is een behoorlijke rit. Maar: dan zie ik mij oma ook regelmatig!
Citaat van: cahummel op september 15, 2012, 11:58:25 AM
Maar: dan zie ik mij oma ook regelmatig!
... en kom je weer eens in het mooie Noorden! ;)
Wij hebben de mazzel dat schoonmoeders op net 2km bij ons vandaag woont en dus zo bij de vouwwagen zijn als het nodig mocht zijn.
Citaat van: cahummel op september 15, 2012, 11:58:25 AM
Enige nadeel is dan weer dat we zelf in Amstelveen wonen en mijn oma in Beetsterzwaag (Friesland), en dat is een behoorlijke rit. Maar: dan zie ik mij oma ook regelmatig!
Ga je dan wel eens een weekendje weg? 1? uur enkele rit rijden voor ophalen of wegbrengen is een redelijk behoorlijke overhead....
Citaat van: Qwaqa op september 15, 2012, 05:36:00 PM
Ga je dan wel eens een weekendje weg? 1? uur enkele rit rijden voor ophalen of wegbrengen is een redelijk behoorlijke overhead....
Als je dat weekendje klapperen dan ook in Friesland of eventueel Drenthe doet lijkt me dat eigenlijk een heel praktische oplossing. :)
Citaat van: Linor op september 14, 2012, 07:36:53 PM
Ik zit zelf te kijken naar Stalling 31, hier in Almere. Zeker niet de goedkoopste met 52,- per meter, maar wel de meest ruime openingstijden en vlakbij huis. Heeft er iemand ervaringen met deze partij?
Geen ervaring mee. Wel met deze: http://www.almeersecaravanstalling.nl/tarieven-almeerse-caravanstalling (http://www.almeersecaravanstalling.nl/tarieven-almeerse-caravanstalling). Mijn ouders hebben de caravan hier al 2 jaar staan en zelf hebben we een plekje gereserveerd voor komende winter. Erg vriendelijke mensen, brengen de banden ook keurig op druk met halen en halen en brengen is nooit een probleem.
Citaat van: Linor op september 14, 2012, 07:36:53 PM
Ik zit zelf te kijken naar Stalling 31, hier in Almere. Zeker niet de goedkoopste met 52,- per meter, maar wel de meest ruime openingstijden en vlakbij huis. Heeft er iemand ervaringen met deze partij?
Ook geen ervaring met Stalling 31 wel met Stalling centrum Roubos. hebben ook een plek om zelf wat onderhoud te doen. Verders een prima stalling en flexibel. ik ben er weg gegaan omdat het lastig aanrijden was vanuit Waddinxveen(ze zaten eerst in Abbenes) en ik een stalling kon krijgen 5 min van huis.
http://www.stallingscenterroubos.nl/ (http://www.stallingscenterroubos.nl/)
Citaat van: poldertoerist op september 15, 2012, 09:21:42 PM
Ook geen ervaring met Stalling 31 wel met Stalling centrum Roubos. hebben ook een plek om zelf wat onderhoud te doen. Verders een prima stalling en flexibel. ik ben er weg gegaan omdat het lastig aanrijden was vanuit Waddinxveen(ze zaten eerst in Abbenes) en ik een stalling kon krijgen 5 min van huis.
http://www.stallingscenterroubos.nl/ (http://www.stallingscenterroubos.nl/)
Ik denk alleen dat Aalsmeer nogal ver weg is als ze zelf in Almere wonen, waar toch flink wat stallingsadressen in de omgeving zijn. ;)
haha stom. Veel te snel gelezen ::)
? 0,00: klapper staat in de garage. Keuken er bovenop. Auto staat toch altijd onder de carport en de fietsen kunnen gemakkelijk bij de vw in de garage....Wel gedacht aan stalling, maar dan ben je weer ?135/jaar kwijt. Zolang het gaat, blijft ie in de garage.
Citaat van: davinci op september 16, 2012, 01:24:31 PM
? 0,00: klapper staat in de garage. Keuken er bovenop. Auto staat toch altijd onder de carport en de fietsen kunnen gemakkelijk bij de vw
Puur boekhoudkundig gerekend is het -niet met kantelbeugels- stallen in de eigen garage in feite duurder dan in een stalling. Het zijn vanwege de plek namelijk relatief dure vierkante meters. Het voordeel zit in het feit dat je in diezelfde garage vaak ook andere dingen hebt staan en dat je 'm als je wilt elke dag kunt aaien, maar een lege garage kun je zonder probleem al snel voor 100-120 Euro per maand verhuren.
Je zou dus de stelling aankunnen dat het stallen van een klapper in je eigen garage je eigenlijk gewoon zeker 7-8 tientjes per maand (= ?900,- per jaar) kost en dus veel duurder is dan een stalling. Want als je geen garage maar alleen een fietsenschuurtje zou hebben, zou je namelijk gewoon een lagere huur of lagere koopprijs c.q. kleinere hypotheek hebben. Dat verschil betaal je dus niet aan de stalling-eigenaar, maar aan de verhuurder van je huis of aan de bank in de vorm van rente.
Het verhuren van een garage die ik zelf gebruik voor meer dan alleen mijn vouwwagen stallen vindt ik geen optie.
Als het een garage is die apart van het huis staat met eigen ingang is dit eventueel wel mogelijk.
Hangt er dus echt vanaf hoe de garage met het huis is verweven.
Citaat van: Frankie op september 16, 2012, 02:03:24 PM
Puur boekhoudkundig gerekend is het -niet met kantelbeugels- stallen in de eigen garage in feite duurder dan in een stalling. Het zijn vanwege de plek namelijk relatief dure vierkante meters. Het voordeel zit in het feit dat je in diezelfde garage vaak ook andere dingen hebt staan en dat je 'm als je wilt elke dag kunt aaien, maar een lege garage kun je zonder probleem al snel voor 100-120 Euro per maand verhuren.
Je zou dus de stelling aankunnen dat het stallen van een klapper in je eigen garage je eigenlijk gewoon zeker 7-8 tientjes per maand (= ?900,- per jaar) kost en dus veel duurder is dan een stalling. Want als je geen garage maar alleen een fietsenschuurtje zou hebben, zou je namelijk gewoon een lagere huur of lagere koopprijs c.q. kleinere hypotheek hebben. Dat verschil betaal je dus niet aan de stalling-eigenaar, maar aan de verhuurder van je huis of aan de bank in de vorm van rente.
Da's inderdaad wel heel boekhoudkundig en vooral theoretisch benaderd. Onze vouwwagen staat ook in de garage naast ons huis. En daarvoor stond de auto van mijn vrouw daar altijd. Moet ik dan nu de theoretisch versnelde afschrijving van haar auto rekenen als kosten voor opslag van de vouwwagen ::)? Verhuur van de garage is geen optie, ik verhuur ook geen kamers in huis die minder/niet in gebruik zijn... Daarover nadenkend zou ik natuurlijk wel de vouwwagen op de oprit kunnen uitklappen en vervolgens aan een paar studenten verhuren. Dan kost de opslag niets, maar levert het zelfs geld op :P!
Feit is natuurlijk dat ik met of zonder vouwwagen hetzelfde voor ons huis + garage aan kosten kwijt ben, en het gebruik van de garage voor opslag van de klapper geen toegevoegde kosten met zich mee brengt. En dus niets kost. I:
Citaat van: wijnand op september 16, 2012, 04:02:24 PMen het gebruik van de garage voor opslag van de klapper geen toegevoegde kosten met zich mee brengt. En dus niets kost. I:
Elke redenering die je opzet, heeft hoe dan ook als eindconclusie dat je huis vanwege de ongebruikte ruimte in feite groter (en dus duurder) was dan je nodig had. En dat je hooguit die hoger dan noodzakelijke kosten die dat met zich meebrengt met het kapitale bedrag van ongeveer ?150,- per jaar vermindert. :P :) :#
Dit is het soort boekhoudkundige redenatie waar bedrijven van houden die het bedrijf runnen door in Excel te kijken naar de getalletjes die in kolommetjes staan, in plaats van te luisteren naar klanten en werknemers. Maar oeps, nu ga ik ga ik een hele andere :off kant op...
Citaat van: Frankie op september 16, 2012, 04:31:47 PM
Elke redenering die je opzet, heeft hoe dan ook als eindconclusie dat je huis vanwege de ongebruikte ruimte in feite groter (en dus duurder) was dan je nodig had. En dat je hooguit die hoger dan noodzakelijke kosten die dat met zich meebrengt met het kapitale bedrag van ongeveer ?150,- per jaar vermindert. :P :) :#
Tenzij je de emotie van geluk en tevredenheid dat je gewoon de ruimte hebt om het ding bij huis te kunnen stallen, nooit tijd en brandstof kwijt bent aan het ophalen en wegbrengen van de kar gaat kwantificeren. En dat blijkt dan ineens meer te zijn dan 150 euro WW. Ik voel een maatschappelijke kosten/baten analyse opkomen voor het stallen van vouwwagens :#. Ik ben trouwens benieuwd of je dit standpunt ook inbrengt als er in huis een wandmeubel o.i.d. geplaatst wordt...
Citaat van: wijnand op september 16, 2012, 04:47:55 PM
Tenzij je de emotie van geluk en tevredenheid dat je gewoon de ruimte hebt om het ding bij huis te kunnen stallen, nooit tijd en brandstof kwijt bent aan het ophalen en wegbrengen van de kar gaat kwantificeren.
<knip>
Ik ben trouwens benieuwd of je dit standpunt ook inbrengt als er in huis een wandmeubel o.i.d. geplaatst wordt...
V.w.b. het eerste: Ik zei eerder al dat het een voordeel was dat je je vouwwagen af en toe kunt aaien. Ik weeg dat zeker mee. En dat aspect is zeker geld waard. :) V.w.b. het tweede: zodra het subject wordt: "Wat zijn jullie kwijt aan het plaatsen van een wandmeubel" ben ik met dezelfde berekening beslist van de partij. :)
Citaat van: Frankie op september 16, 2012, 04:54:54 PM
V.w.b. het eerste: Ik zei eerder al dat het een voordeel was dat je je vouwwagen af en toe kunt aaien.
Thuis komen en je partner aantreffen in een innige omhelzing met de vouwwagen is onbetaalbaar :#.
Citaat van: Frankie op september 16, 2012, 02:03:24 PM
Puur boekhoudkundig gerekend is het -niet met kantelbeugels- stallen in de eigen garage in feite duurder dan in een stalling. Het zijn vanwege de plek namelijk relatief dure vierkante meters. Het voordeel zit in het feit dat je in diezelfde garage vaak ook andere dingen hebt staan en dat je 'm als je wilt elke dag kunt aaien, maar een lege garage kun je zonder probleem al snel voor 100-120 Euro per maand verhuren.
Je zou dus de stelling aankunnen dat het stallen van een klapper in je eigen garage je eigenlijk gewoon zeker 7-8 tientjes per maand (= ?900,- per jaar) kost en dus veel duurder is dan een stalling. Want als je geen garage maar alleen een fietsenschuurtje zou hebben, zou je namelijk gewoon een lagere huur of lagere koopprijs c.q. kleinere hypotheek hebben. Dat verschil betaal je dus niet aan de stalling-eigenaar, maar aan de verhuurder van je huis of aan de bank in de vorm van rente.
Kom op zeg: straks zeg je nog dat het goedkoper is om in een gehuurde garagebox SAMEN met je klapper te gaan wonen: scheelt enorm qua hypotheek. ::) Nee, het is een inpandige garage die normaal gebruikt wordt voor, zoals voor veel mensen geldt, opslag van rommel. Voordeel van een klapper in de eigen garage is dat je wel MOET opruimen ;). Nu heb ik de ruimte om de VW zelf te stallen ( en aaien etc. etc. ) en de fietsen staan erin. Als klap op de vuurpijl is een heleboel rommel nu weg. Die rommel had ik natuurlijk op Marktplaats kunnen zetten wat weer de virtuele kosten had gedrukt van het stallen in de eigen garage.
Wat je trouwens ook niet moet vergeten is de overwaarde die de woning ( en dus de garage :J ) toch nog heeft sinds aankoop, ondanks de huidige crisis. Tja ook een theorieverhaal: de woning staat niet te koop en de eventuele verkoopprijs weet je dus niet....leuik dus overwaarde....
Conclusie: ik kijk gewoon wat het mij netto kost om de vw in de eigen garage te stallen. Als ik dus in mijn portemonneetje kijk, zoals iedere normale Nederlander, dan kost mij dat niets extra......= ? 0,00.
Beetje maf verhaal wordt het ondertussen zo...
Ik denk dat het stallen in mijn eigen garage mij juist geld oplevert. Doordat ik de stalling zo heb gebouwd dat ik boven de klapkar m??r spullen kwijt kan dan in de situatie toen er nog geen stalling was (toen was het alleen maar 'vloer', nu is het een georganiseerde opslagruimte), heb ik nu geen behoefte aan het huren van een City-box of wat dan ook en ook betaal ik geen kosten aan de stort om overtollige rotzooi weg te brengen.
Dusch...... ::)
Citaat van: davinci op september 16, 2012, 09:33:40 PMConclusie: ik kijk gewoon wat het mij netto kost om de vw in de eigen garage te stallen. Als ik dus in mijn portemonneetje kijk, zoals iedere normale Nederlander, dan kost mij dat niets extra......= ? 0,00.
En dat is dus niet zo, want je bent netto onder de streep aan kosten gewoon meer kwijt dan iemand zonder garage met z'n klapper voor 150 Euro in een stalling.
Het stallen van je vouwwagen in de garage is dus eerder een beperking van je in essentie te hoge woonlasten dan dat die stalling je niks kost.
Vergelijk maar: als je twee auto's hebt waarvan je er maar één gebruikt terwijl je wel voor allebei belasting en verzekering betaalt en je zegt tegen je kinderen dat zij die tweede auto wel mogen gebruiken omdat jij er toch niks mee doet, zolang zij zelf de brandstof betalen, kun je toch ook niet volhouden dat het rijden in die tweede auto jou niks = ?0,00 kost?
Het belangrijke verschil is natuurlijk dat je een auto in zo'n geval makkelijker verkoopt dan dat je je eigen garage verhuurt, maar dat is emotie en heeft niks met zakelijkheid en financiën te maken, maar met het prettige gevoel van bezit. En dat laatste is precies hetgeen roet in het eten gooit bij het zuiver berekenen van kosten en baten.
Citaat van: NielsP op september 16, 2012, 10:00:37 PMIk denk dat het stallen in mijn eigen garage mij juist geld oplevert.
Mijn vrouw zegt ook altijd dat ze geld 'verdiend' heeft als ze een jurkje met korting in de uitverkoop gekocht heeft. Als ik dan vraag of ze het geld dat ze 'verdiend' heeft, op tafel kan leggen blijft het altijd stil. :#
Op deze manier wordt het een redelijk onzinnige discussie. De garage stond naast het huis bij aankoop, daar heeft de aanschaf van de vouwwagen geen enkele rol ingespeeld. Je kan hooguit zeggen dat de garage er een functie bijgekregen heeft. En dat kost mij nog steeds geen cent meer dan voor de vouwwagen kwam. In theorie mag je gelijk hebben, in de praktijk ben ik goedkoper uit dan iemand met garage die de kar naar een stalling brengt.
Citaat van: wijnand op september 16, 2012, 10:36:31 PMJe kan hooguit zeggen dat de garage er een functie bijgekregen heeft.
Maar dat ontken ik ook niet. Punt is dat je hier in feite precies aangeeft wat ik zeg, namelijk dat je de garage erbij gekocht hebt terwijl je in feite die ruimte niet nodig had. En dus hogere kosten had dan noodzakelijk, die je nu met 150,-per jaar vermindert door je vouwwagen er te stallen.
De gemiddelde garage in een gemiddelde stad kost al gauw 17.500 Euro. En of je daar nou de netto hypotheeklasten voor rekent of het renteverlies over het kapitaal. Zo'n bedrag vertegenwoordig al snel zo'n ?600,- per jaar.
Als je, je vouwwagen in een ruimte bij huis zet die je toch al had. zijn het in ieder geval geen "out of pocket" kosten. Dat veel mensen dat beschrijven als het kost mij niets. mij best. Feitelijk gezien misschien niet helemaal juist, maar feit blijft dat je deze kosten niet voelt omdat je geen extra kosten maakt en daar gaat het bij de meesten om.
Ook bij mij in de tuin staan twee schuurtjes (met fietsen en gereedschap etc.) maar die zijn a) ondanks dat ze gemetseld zijn een beetje over de houdbaarheidsdatum heen en b) zo ontzettend onpraktisch dat ik al lange tijd na zit de denken hoe ik dat beter kan organiseren. Ik zit er toch wel heel sterk aan te denken om ze plat te gooien en vervolgens 1 grote schuur neer te zetten waarbij 1 deel ruimte heeft voor de vouwwagen En ik er een vloertje boven maak om alle losse zooi goed te kunnen organiseren. De andere helft blijft dan voor de fietsen, waarbij er ook een aantal de lucht in gaan. Je verplaatst op die manier een loze ruimte naar beneden waardoor je de ruimte in totaal veel efficiënter benut. Maar ik denk wel dat als je de totale kosten van dat schuurtje uit gaat rekenen je wat stallingskosten betreft voorlopig quitte speelt. maar op den duur zal dat toch omslaan.
GAAP :Z :#
Citaat van: Frankie op september 16, 2012, 10:54:51 PM
Maar dat ontken ik ook niet. Punt is dat je hier in feite precies aangeeft wat ik zeg, namelijk dat je de garage erbij gekocht hebt terwijl je in feite die ruimte niet nodig had. En dus hogere kosten had dan noodzakelijk, die je nu met 150,-per jaar vermindert door je vouwwagen er te stallen.
De gemiddelde garage in een gemiddelde stad kost al gauw 17.500 Euro. En of je daar nou de netto hypotheeklasten voor rekent of het renteverlies over het kapitaal. Zo'n bedrag vertegenwoordig al snel zo'n ?600,- per jaar.
Wat suggereert dat het bijkopen van de garage een optie was.... De garage maakt onderdeel uit van het huis. Het prijsverschil met een tussenwoning wordt vooral bepaald door grondoppervlak, ligging, locatie en het feit dat er een grote oprit is met parkeren op eigen erf. De toegevoegde waarde van onze garage was zeker geen 17500,-. En feit blijft dat het mij geen extra kosten oplevert, bij aankoop van het huis was er van een vouwwagen nog geen sprake. De aanschaf van de vouwwagen heeft dus niet tot toegenomen kosten geleid, de garage stond er al. Maar als jij dat graag anders wilt zien, prima. Dit wordt een redelijk :Z discussie.
Terug naar de vraag maar: Hoeveel zijn jullie kwijt aan stallingskosten?
Niets WW
?190 voor onze cc venezia. Staat in Loenersloot (tussen vinkeveen en vreeland)
H e l u h m a a l niks, noppes..... :#
Wij betalen 162 euro voor een mooie schone stalling!
Niks, nada, noppes
Wij betaalde ? 120 per jaar voor onze vouwwagen met onbeperkte halen en brengen.
Voor de cara :ca betalen we 260 per jaar.
we zijn er uit, we stallen de klapper in een ander dorp vlakbij.
daar betalen we 124,- per jaar voor (overdekt in een loods)
het liefst 2 dagen van te voren laten weten als je de vw uit de stalling wilt halen.
we hadden eerst een plek voor 120,- waar er ook plek was om aan je wagen te klussen overdekt maar dat bleek in een kas te zijn die niet goed afgeschermd was voor lichtinval/ zon.
vele verhalen gehoord over uitdrogen van de wagen daar door dus op die plek hebben we af gehaakt.
Geen rooie cent: schoonouders hebben een boerderij in Drente, vlak bij Emmen en HK. Of had ik dat al eens gemeld? Ennieweggetje: is gelet op aantal niet geplande bezoeken aan HK wel makkelijk :J :J
Het enigste wat wij betalen is wat ruimte. Hij staat in de garage naast ons huis. Maar ik schrik toch wel een beetje van ale prijzen.
Volgens sommige moet je eens uitrekenen wat je garage kost
Ja, onze garage kost toch wel een paar honderd euro per maand. Maar... dan krijgen we wel een huis erbij om in te wonen - gratis en voor niets!
Citaat van: Qwaqa op september 18, 2012, 07:00:59 PM
Ja, onze garage kost toch wel een paar honderd euro per maand. Maar... dan krijgen we wel een huis erbij om in te wonen - gratis en voor niets!
LOL
Citaat van: Qwaqa op september 18, 2012, 07:00:59 PMMaar... dan krijgen we wel een huis erbij om in te wonen - gratis en voor niets
Er zitten in dit forum inderdaad vrij veel mensen die menen dat ze gratis wonen omdat hun huis er al stond voordat ze verhuisden. Waarvoor ze de huur of hypotheek dan precies betalen is hun een raadsel.
Soms is zwijgen goud waard. Ik hou me dus maar vij het gezegde
Wat een topic is dit geworden zeg.
Heb de laatste pagina's wel met een glimlach gelezen, wel mooi hoe iedere keer er weer een extra verdieping inkomt.
@frankie, ze zijn je nu een beetje aan het uitlokken denk ik.
nu weer even on topic
Wij hebben totaal geen kosten van de klapperstalling, staat ook niet in de garage dus bij ons is dat echt ?0,00
Laten we nu alsjeblieft terug gaan naar de oorspronkelijke vraag van het topic.
Citaat van: gaan op september 19, 2012, 12:41:31 PM
Laten we nu alsjeblieft terug gaan naar de oorspronkelijke vraag van het topic.
Laat ik het antwoord nu eens anders formuleren: het eerste jaar stond klappie in een stalling. Daarvoor betaalde ik 130 euro per jaar. Nu staat klappie thuis en geef ik die 130 euro lekker uit aan andere dingen. ;)
Citaat van: NielsP op september 19, 2012, 01:26:19 PM
Laat ik het antwoord nu eens anders formuleren: het eerste jaar stond klappie in een stalling. Daarvoor betaalde ik 130 euro per jaar. Nu staat klappie thuis en geef ik die 130 euro lekker uit aan andere dingen. ;)
Oef, dat maakt het wel heel kostbaar. En teveel hypotheek omdat je kennelijk een garage hebt die niet nodig was en nu geef je het geld ook nog aan andere zaken uit. Da's dubbel betalen! Gaan bekijkt het ook te eenvoudig: als je bij huis zomaar vierkante meters beschikbaar hebt om je kampeermiddel neer te zetten, had je ook kleiner kunnen gaan wonen. En dus maken we allemaal serieus kosten voor de opslag van onze klappers. Heeft iemand deze kosten al wel eens doorgerekend in de eerder zo beruchte discussie over wat kamperen per nacht nu eigenlijk kost :K?
Citaat van: gaan op september 19, 2012, 12:41:31 PM
@frankie, ze zijn je nu een beetje aan het uitlokken denk ik.
Nee hoor.... :#
:H
Ik pas.... :X
Citaat van: NielsP op september 19, 2012, 01:26:19 PMDaarvoor betaalde ik 130 euro per jaar. Nu staat klappie thuis en geef ik die 130 euro lekker uit aan andere dingen. ;)
[OT]Aan verhoogd eigen risico en hogere premie ziektekostenverzekering vanaf 1 januari 2013 neem ik aan? >:( [/OT]
Wij ? 204,oo p/j, halen onbeperkt, 2 dagen ter voren aangeven. Brengen kan zonder bericht. Staat op de 1e etage van een mooie dichte loods, bewaakt, schoon. Tussen vele ander klappers.
Alleen meer kosten voor het halen in de winter maanden.
Citaat van: John Boender op november 11, 2012, 04:26:03 PM
Wij ? 204,oo p/j, halen onbeperkt, 2 dagen ter voren aangeven. Brengen kan zonder bericht. Staat op de 1e etage van een mooie dichte loods, bewaakt, schoon. Tussen vele ander klappers.
Alleen meer kosten voor het halen in de winter maanden.
hoe komt ie boven?
ff tillen................ :O
Nee hoor middels een hef platform. Gaat het goed, eerste keer erbij geweest hoe hij op zijn plek werd gezet. Indruk van de loods was heel goed. Dissel balk werd voorzien van identificatie sticker, naam nr. Er stonden meerdere gelijke klappers, dus ook meerdere roadmasters. Was leuk om te zien etage vol met slapende klapper.
Ze stonden er tevreden bij.. :)
Voor de Conway betaalden we ? 80,-, gisteren moest ik voor de CC liefst ? 150,- aftikken. Is natuurlijk wel een stukje breder en langer.
Betalen per strekkende meter (4,15 meter) , daarom 240 euro per jaar (in de Randstad). Onbeperkt halen en brengen.
20,= per vierkante meter, geen beperkingen e.d., bij boer die dit al 40 jaar doet zonder vee; nabij grens Utrecht west-ZH.
Met 110,= per jaar stallen wij behoorlijk gunstig t.o.v. elders in de randstad.
Dit zijn de kosten bij onze stalling (boerenloods):
Voor de stalling van uw caravan, vouwwagen boot of trailer hanteren wij de volgende tarieven per strekkende meter:
? 27,50 voor objecten niet breder en hoger dan 2 meter en korter dan 6 meter
? 35,-- voor objecten niet breder dan 2,10 meter en niet langer dan 6 meter
? 45,-- voor objecten die niet binnen de bovenstaande afmetingen vallen.
De voorgaande 2 jaren betaalde we 90 euro en sinds afgelopen jaar zijn ze omhoog gegaan qua prijs. Betalen nu 99 euro voor onbeperkt halen en brengen. Voor halen geld 2 dagen van te voren aangeven. Het aanmelden voor ophalen kan online via een persoonlijke inlog en dat werkt perfect. Was afgelopen jaar zeer vroeg en kreeg daar zelfs een vrolijk reactie op :)
Voor onze nieuwe vouwcaravan komen we waarschijnlijk op 145 euro, maar die is dan ook een stuk groter en valt dus in de 2,10m categorie.
Lang leve mijn schoonouders! De vouwwagen staat er onder een afdak, droog. We kunnen er ten alle tijden aan om spulletjes te nemen/insteken.
Maar aangezien niet enkel onze vouwagen er staat, maar ook een caravan van mijn schoenbroer, nog een caravan van mijn schoonzus en een mobilehome van mijn schoonvader, moet ik wel even op voorhand bellen en eventueel helpen met alles te verzetten voor ik aan de vouwwagen kan.
Meestal zeggen we wanneer we weg zijn, maar als we snel willen vertrekken, beslissen we dat toch minstens een dag ervoor, en is met een telefoontje 's avonds, de dag erop de vouwwagen klaar om te vertrekken.