Beste klappers,
Wij hebben een Jametic gehad maar wilden over naar een wat sportievere vouwwagen met de uitstraling van een tent.Wij zijn maar met z'n 2'tjes en willen graag rond trekken. Ons oog is eigenlijk gevallen op Aart Kok River Camp tenttrailer of een Smitveld Ruebist? Aart Kok lijkt ons gemakkelijker op te zetten (River Camp), Smitveld heeft (nog) meer tentuitstraling. Wie kan ons wat tips geven of in zicht in de echter verschillen tussen beide modellen(voor/nadelen).
Ik lees het graag, fijne paasdagen, Maarten
Wat weegt zwaarder de tentuitstraling of opzetgemak?
hallo Maarten,
het verschil tussen beiden kan ik je natuurlijk niet vertellen, ik zou je alleen het e.e.a. over de Smitveld kunnen vertellen, onze eigen ervaring.
mocht je daar meer over willen weten mag je uiteraard contact opnemen.
Wij hebben voor de Smitveld gekozen i.v.m. het ultieme tentgevoel, het erg goede bed, het opzetgemak. Ik moet de VW in m'n eentje kunnen opzetten i.v.m. een spierziekte van mijn vrouw. En de kwaliteit, kunnen we nu na 2 jr goed gebruik zeggen, is subliem.
De 1500 ltr laadruimte is ideaal en altijd bereikbaar zonder de tent uit te klappen.
En erg leuk, we krijgen altijd aanloop op de campings waar we staan als de mensen eenmaal de dissel aan de achterkant hebben ontdekt en tot die tijd dachten dat het een tent was, dan komen ze meestal wel even vragen en kijken, erg leuk.
Ik zet in m'n eentje de basis zoals op onderstaande foto, dus zonder luifels en keuken inrichting, op in krap 20 minuten.
(http://i76.photobucket.com/albums/j33/bensi_2006/Smitveld%20Ruebist/DSCF0004.jpg)
deze foto is van de 1e keer opzetten, tegenwoordig staat ook de voorkant mooi strak ;)
Wij hebben onze River Camp nu sinds december vorig jaar en hebben nog geen praktijkervaring kunnen opdoen (helaas). Uiteraard is de beste tip, ga ze allebei in het echt bekijken, ze zitten maar 30 minuten bij elkaar vandaan.
Ik heb op de site van Smitveld het youtube filmpje voor het opzetten van een Ruebist bekeken, als ik het zo inschat staat een River Camp wel iets sneller, maar veel zal het niet uitmaken.
Onze overwegingen voor de vouwwagen draaiden om 2 argumenten: laadruimte (in liter en Kg) en een goed bed. Het eigen gewicht van de River Camp tenttrailer is circa 250-300 Kg en qua liters is zit die van ons rond 1.200. Wij hangen hem achter een cabrio, vandaar dat dit belangrijk is voor ons. Het bed van de Aart Kok is uitbreidbaar tot 200 x 220, daarmee hebben we niet alleen een goed bed maar ook een lekker ruim bed. Ook het "open dak" van de Aart Kok spreekt ons zeer aan, 's zomers kun je niet teveel ventilatie hebben.
Ook bij ons was het belangrijk dat de vouwwagen in opgezette staat het "tent idee" moest uitstralen, en dan willen wij liever niet een jaren '70 bungalowtent uitstraling.
Onze kwaliteitsindruk van Aart Kok is nogal wat hoger dan bij Smitveld, maar dit moet zich in de praktijk (voor ons) nog bewijzen.
Tot slot, in beidde winkels is na circa 5 bezoeken (Aart Kok omdat we daar gekocht hebben en Smitveld is maar 5 minuten bij ons vandaan) is de "klantbeleving" ten minste typisch te noemen.
ik sluit me bij de kwaliteitsbeleving van bovengenoemde reaktie aan.
Smitveld vond ik aan de buitenzijde een erg hoog tent gehalte (positief) maar eenmaal binnen vond ik het meeste nou net niet je-van-het.
Tevens is het volgens mij nog steeds flink haringen slaan bij een Smitveld (maar dat kan ik mis hebben).
Aart Kok vind ik zelf erg mooie trailers maar oogt ook compleet anders dan een Smitveld. Succes met jullie zoektocht!
Citaat van: Swede op maart 31, 2013, 07:26:13 PM
ik sluit me bij de kwaliteitsbeleving van bovengenoemde reaktie aan.
Smitveld vond ik aan de buitenzijde een erg hoog tent gehalte (positief) maar eenmaal binnen vond ik het meeste nou net niet je-van-het.
Tevens is het volgens mij nog steeds flink haringen slaan bij een Smitveld (maar dat kan ik mis hebben).
Aart Kok vind ik zelf erg mooie trailers maar oogt ook compleet anders dan een Smitveld. Succes met jullie zoektocht!
Dat klopt, maar dat is dan ook het meeste werk bij het opzetten van de Smitveld ;)
Beste Bensi en andere klappers,
Dank voor jullie reakties tot nu toe.Als ik jullie reakties lees zie ik idd ook de punten terug die ons nog doen twijfelen.
Ik was ergens in november bij Smitveld en kreeg daar gelijk een mooie aanbieding voor een Ruebist(E1500 korting), geldt nu niet meer.Bij Aart Kok krgen wij een aanbod voor het showmodel, thuis nogeens goed bestudeerd maar dat was niet interessant.
Eerst nog maar eens het defintieve besluit maken en dan aan de de onderhandeling.
Wij gaan binnenkort nog maar eens kijken, houden de verdere reakties in de gaten en zullen het verdere verloop posten.
Ik wens jullie een fijne 2e PAASDAG!
Citaat van: benner op maart 31, 2013, 11:15:25 PM
Beste Bensi en andere klappers,
Dank voor jullie reakties tot nu toe.Als ik jullie reakties lees zie ik idd ook de punten terug die ons nog doen twijfelen.
Ik was ergens in november bij Smitveld en kreeg daar gelijk een mooie aanbieding voor een Ruebist(E1500 korting), geldt nu niet meer.Bij Aart Kok krgen wij een aanbod voor het showmodel, thuis nogeens goed bestudeerd maar dat was niet interessant.
Eerst nog maar eens het defintieve besluit maken en dan aan de de onderhandeling.
Wij gaan binnenkort nog maar eens kijken, houden de verdere reakties in de gaten en zullen het verdere verloop posten.
Ik wens jullie een fijne 2e PAASDAG!
Succes met het maken van een keuze, blijft altijd lastig
En ook nog een fijne 2e paasdag :zw
Gisteren bezoek gebracht aan de Wit-Schijndel, prima zaak waar je echt goed wordt geholpen ondanks de enorme drukte.Ons oog viel op de Cabanon Malawi, compacte vouwwagen met superbes en redelijk eenvoudig op te zetten.Er stonden ook 2 modellen van Aart Kok, een hele complete Zambezi(valt af want die gaat richting E12000) en nog een gewone Livingstone tenttrailer.Goed om deze gezien te hebben , maar als het een Aart Kok wordt gaat het de River Camp worden.
Daarna naar Ton Stolwijk- Boxtel geweest: voor ons vallen de raclets ed af, dat vinden wij geen mooie/praktische wagens..Wel viel ons oog op de Combi Camps, kwa uiterlijk vind ik het niet heel echt super mooi(geen tent gevoel) maar wel super handig neer te zetten en erg geschikt om mee rond te trekken,,,Binnenkort gaan wij een bezoekje aan Smitveld brengen en dan maar eens de keuze bepalen.
Groeten,
Ik durf het bijna niet te zeggen, maar heb je bij holtkamper gekeken?
Wij van wc-eend........
Verstuurd van mijn Transformer TF101 met Tapatalk
niet eens zo'n slechte tip dat van HK.
Bravo vouwwagenwereld in Ommen heeft een aantal HK's staan. Dan moet je echter afvragen of je een 2e hands kan vergelijken met een nieuwe.
uhhh, Aart Kok River Camp of Smitveld Ruebist??Vandaag is de kogel door de kerk gegaan, geen AK of Smitveld maar,,,,,een Holtkamper Spacer XL!!!Af gelopen tijd best wat VW's gezien en toch de keuze bijgesteld. River Camp blijft een hele mooie tentrailer net zoals Smitveld Ruebist, maar om echt een romdreis te gaan maken en dus heel veel te verkassen zijn er meer simpele oplossingen.
Ik was bij Bravo Ommen waar ik zeer goed en enthousiast geholpen ben, daar stond een Zambezi uit 2005 en inderdaad dit is een geweldige wagen die supersnel is uit te klappen.Maakte echt een goede kans net zoals de Zambezi Minimalist bij AK, aanbieding voor 9995,00 en dan was het een nieuwe.Gisteren echter naar een Holtkamper SpacerXL gaan kijken nav een post op marktplaats.Echt een prachtig ding ,supersnel neer te zetten en ook nogeens allerlei comfort als je wat langer wilt staan.Luifels/voorten,kuipzeil etc maar vooral de staat van de VW is super.Vandaag heen en weer gemaild en de deal is rond, volgende week zaterdag gaan wij 'm ophalen.Wagen is door omstandigheden niet veel gebruikt en dat is goed te zien en de kwaliteit ziet er ook top uit.Vooral het praktisch comfort en alle extra's sprak mijn vrouw erg aan, de goed combinatie van snelheid en veel comfort als je langer wilt blijven op een plek.
Kortom helemaal top, zodra wij 'm hebben zal ik wat foto's posten.
Groeten Maarten
Gefeliciteerd met jullie nieuwe aanwinst.
Daar gaan jullie geen spijt van krijgen...
Op naar de mooie weekenden :K
gefeliciteerd met jullie aanschaf!
Gefeliciteerd :>
Ik zei het toch...... :) :) :)
Proficiat! Ik vind de Spacer een ondergewaardeerde wagen van HK! Tegenwoordig vind je ze eigenlijk supervoordeling op MP! Wij zijn gek op de onze maar het is dan wel geen XL ;) WIj hebben er eentje zonder de zitbankjes wij vonden dan weer de bergruimte onder het bed belangrijker.
Beste Mieke,
Kan mij best voorstellen, want dat schuifbed is leuk maar de bergruimte onder het bed is heel praktisch.
Dit exemplaar was echter een buitenkansje want de VW is door omstandigheden heel weinig gebruikt, het geheel ziet er echt als nieuw uit en sommige delen(vensters/luifels) zijn zelfs nooit gebruikt.
Volgende week gaan wij 'm halen en hopelijk snel een lang weeknd uitproberen.
Hebben jullie trouwens een handleiding van de Spacer?
Zou ik graag een copy van willen hebben, ik wil er gewoon voor betalen uiteraard.
groeten Maarten
Helaas Maarten, wij hebben er ook geen. Moest ik er een hebben zou ik ze je zo inscannen en geven... Ben er ook lang naar op zoek geweest. Ook bij HK zelf geen succes, ze zeggen dat ze dat niet hebben.
Enkele mensen op MP gemaild die er een verkochten in de hoop dat zij me wilde helpen maar ook geen positieve reacties.
Momenteel heb de zoektocht opgegeven. We hebben hem ondertussen al enkele keren opgezet en eigenlijk heb je niet veel instructies nodig, eens je de pak hebt is er eigenlijk niks aan. Veel plezier verder, ik volg je verhalen graag verder en uiteraard kijk ik uit naar je eerste foto's ;)