Om het gewicht van de Kavango keuken nog een beetje binnen de perken te houden heb ik een externe gasaansluiting gemaakt.
Doordat de gasfles nu ook niet in de keuken zit heb je veel meer bergruimte.
Buiten aan de keuken zit een aansluiting voor een snelkoppeling. Aan de binnenkant splitst deze zich naar de pitten en naar een gaskraan met snelkoppeling. Op deze laatste kan dan de koelkast aangesloten worden als er geen stroom beschikbaar is.
Normaal staat bij ons de gasfles in de disselbak. Op de camping deze eruit halen en met de snelkoppeling aan de keuken koppelen.
Ook grotere gasflessen kunnen zo eenvoudig aangesloten worden.
Ik heb de koppeling wat hoger gezet zodat deze bij het rijden onder het dekzeil zit en er geen vuil op komt. Het is trouwens ook best handig dat je dan op een normale manier erbij kunt. Onder het rijden zit er een stukje tuinslang om om het dekzeil te beschermen.
Daarnaast nog een snijplank gemaakt (maakt de keuken inderdaad weer zwaarder) en als gadget er een waterpasje ingebouwd.
Op zichzelf een beetje onnodig maar ik kon het gewoon niet laten
Een snijplank heb ik ook zelf gemaakt. Eentje gekocht in de Ikea en die op maat gemaakt.
Ivm het gewicht vind ik het eigenlijk zelf juist een voordeel om wat extra gewicht in de keuken te hebben. Volgens Aart kok mag je 30 kg laden in de keuken. Daarmee krijg je minder kogeldruk zodat je wat extra gewicht krijgt voor in de disselbak. De wagen komt namelijk standaard al met een redelijke kogeldruk van +/- 40 kg uit de fabriek.
Wow sjiek hoor, WW WW
Ik vind zelf die open leidingen zo kwetsbaar als je de keuken wat voller propt.. (zowel in jouw aanpassing als in de originele Aart Kok versie) heb je er over nagedacht dit evt. af te schermen?
Chris
he das toevallig (of niet)
ben op mijn kariba bijna dezelfde aanpassing aan het uitvoeren.
heb het iets anders uitgevoerd:
een 1/2" SS tube vanaf de disselbak naar 'achteren' , mee laten lopen met de chassis balk. in de disselbak een slangpilaar met gasslang naar de fles met drukregelaar, zodat de fles kan blijven staan.
de 1/2" ss tube gaat aan de achterzijde naar rechts, tussen de imperial steun en achterkant,
door een gat in het chassis. daar een verdeelstuk, met snelkoppelingen.
ik heb gekozen voor de rechterkant, omdat je dan gelijk aan de zijkant van de tent zit.
de wagen staat nog even in de stalling. zodra eruit zal ik wat foto's posten.
de plek voor de gasaansluiting in keuken ben ik nog niet uit..
beste Chris,
Zit wat in, misschien ooit iets knutselen met een stuk aluminium. Dacht zelf ik doe het eea zo hoog mogelijk daar zitten tenslotte de rest van de (kwetsbare) leidingen ook
beste NOObrainer,
Ben heel benieuwd naar de foto's
Citaat van: Theun1957 op april 15, 2013, 05:20:20 PM
beste NOObrainer,
Ben heel benieuwd naar de foto's
de keuken ben ik nog niet helemaal uit. waarschijnlijk komt er in/op het rechterkastje een snelkoppeling voor de koelbox.
aan de keuken komt een paar meter slang, zodat ie ook voor de tent kan staan.
Ziet er wel professioneel uit, keurige beugels en doorvoeren. Mooi gedaan.
Zelf heb ik in mijn disselbak nog een gat id bodem geboord ivm met eventuele gaslekkage. De kans is wel erg klein maar je weet maar nooit.
Als er eventueel gas in de disselbak terecht zou komen "loopt" dit er aan de onderkant uit. Op het gat een rvs luchtschelpje gemonteerd zodat er nooit water in kan spatten.
Voordeel is ook dat als je de bak ooit open laat staan in de regen eventueel water er ook uitloopt.
Handig, snap niet dat dit niet standaard op iedere bak/keuken zit. Ik heb er zelf nooit aan gedacht.
Dat luchtschelpje is een goed idee! Gaan we ook maar monteren. Nog een idee waar je dat schelpje gekocht had?
De aanpassingen die bij ons op de lijst staan voor het onderhoudsweekend van 15 juni:
- vast aansluit punt CEE stekker bij de dissel en onder de wagen door VMvK kabel voor een vaste 220 Volt aansluiting bij het keukenblok
- een opbergbuis onder de wagen monteren om daar de tentstokken in te kunnen opbergen
- in de disselbak een houtenplaat maken met klemmen voor gereedschap etc zodat alles een vast plek krijgt
- (gas)veren onder de opbergbankjes monteren zodat de klep open blijft staan als je in de opbergruimte moet zijn
- verlichting met schakelaar onder het klapbed monteren
- de ophangpunten van het opbergschort aanpassen omdat deze doorzakt als je er spullen in doet ::)
- de slaapcabine's aanpassen omdat de stof te veel licht door laat
- 1 slaapcabine repareren omdat de stof gescheurd is
En ik vrees dat na het afwerken van deze lijst de tijd op is :?
beste KenJo
Schelpjes zijn te koop bij de grotere watersportzaken. Die van mij komt van Kok watersport in Rotterdam. Deze hebben ook een webshop maar dan gaan de verzendkosten wel behoorlijk meetellen.
Wat betreft je electra project. ik zou geen kabel met een massieve kern (YmVk) gebruiken. Door het trillen tijdens het rijden breekt deze en dan vooral bij de bevestigingsschroefjes in schakelaars en stopcontacten. In voertuigen en boten mag eigenlijk alleen gevlochten kabel gebruikt worden.Ik heb zelf vroeger veel apparatuur en stopcontacten ed in jachten ingebouwd altijd met gevlochten kabel ivm de goedkeuring. Wij moesten dan ook adereindhulzen gebruiken die je om de gevlochten draad heenklemt om helemaal conform de eisen te zijn(zie foto). Dit is misschien wat "over de top", sommige producenten (oa Aart Kok) doen ook wel eens de draaduiteinden licht vertinnen met een soldeerbout voor ze in in het stopcontact geschroeft worden ipv adereindhulzen.
Lijkt mij ook voldoende alhoewel sommige sceptici zeggen dat dit in uitzonderlijke gevallen de neiging heeft om los te gaan.
Ik zal een nieuw onderwerp openen met wat foto's van de 220V zoals het bij mij zit, misschien levert dat nog wat inspiratie op, je weet maar nooit.
Verder succes met je projecten, ik ben wel benieuwd hoe het er uiteindelijk uitziet
Citaat van: KenJo op mei 12, 2013, 10:07:26 AM
De aanpassingen die bij ons op de lijst staan voor het onderhoudsweekend van 15 juni:
- de slaapcabine's aanpassen omdat de stof te veel licht door laat
- een opbergbuis onder de wagen monteren om daar de tentstokken in te kunnen opbergen
de buizen onder de kar zijn erg simpel:
http://forum.vouwwagenclub.info/index.php?topic=9899.msg119323#msg119323 (http://forum.vouwwagenclub.info/index.php?topic=9899.msg119323#msg119323)
beugels kun je zo monteren, er zitten al sleufgaten in het frame
- pijpbeugels 125mm met M8 binnendraad,
- monteren met M8x40mm draadeindjes, borgmoeren en sluitringen. wel even loctite voor de zekerheid aan het draadeind in de beugel.
-145cm riolering 125mm
-2 x pvc einddop met schroefdeksel
-2x lijmmof 125mm (einddop is 125mm, en dat past niet in een 125mm buis :( )
voor wat betreft het donker maken ben ik wel nieuwsgierig... ik heb een zwager met een karsten tent, en die is heel tevreden over het donkere tentdoek...
Onze Cabanon Safari Lodge heeft ook donkere binnententen (bruin) en dat bevalt ons goed. Scheelt toch wel een uurtje bij de kids... en dus bij ons ook!
Ja daarom! De kinderen worden de eerste week "gewoon" om 7 uur wakker ::) Dus daar willen we wat aan gaan doen. Nou zijn de slaapcabines die Aart Kok gebruikt ook nog eens van een hele lichte en dunne stof. Maar of het mogelijk is om in een weekend een hele slaapcabine te reproduceren weet ik nog niet. Anders gaan we een soort gordijnen gebruiken. En dan na de zomervakantie de slaapcabines demonteren en thuis in alle rust na maken/ na laten maken.
@ NooBrainer: dank voor de lijst met materialen, dat scheelt weer uitzoeken. Nu kan ik in de komende weken het materiaal al halen en straks gelijk aan de gang.
@Teun1957: Bedankt voor de tip mbt de YmVk kabel, ik zal gevlochten draad gebruiken, ik had er niet bij stil gestaan dat de masieve kern door de trillingen zou gaan breken.
Gisteren van Aart Kok te horen gekregen dat de slaapcabine's niet in een donkere stof te krijgen zijn en als we ze al willen vervangen ook nog eens 228,- euro per stuk kosten.
De aanpassingen die bij ons op de lijst staan voor het onderhoud van 25 juni:
- vast aansluit punt CEE stekker bij de dissel en onder de wagen door VMvK kabel voor een vaste 220 Volt aansluiting bij het keukenblok (materiaal is binnen)
- een opbergbuis onder de wagen monteren om daar de tentstokken in te kunnen opbergen
- in de disselbak een houtenplaat maken met klemmen voor gereedschap etc zodat alles een vast plek krijgt
- (gas)veren onder de opbergbankjes monteren zodat de klep open blijft staan als je in de opbergruimte moet zijn
- verlichting met schakelaar onder het klapbed monteren
- de ophangpunten van het opbergschort aanpassen omdat deze doorzakt als je er spullen in doet ::)(materiaal is binnen)
- de slaapcabine's aanpassen omdat de stof te veel licht door laat(worden gordijnen omdat vervangen te duur is)
- 1 slaapcabine repareren omdat de stof gescheurd is
:off ??
Citaat van: KenJo op juni 12, 2013, 07:53:32 AM
Gisteren van Aart Kok te horen gekregen dat de slaapcabine's niet in een donkere stof te krijgen zijn en als we ze al willen vervangen ook nog eens 228,- euro per stuk kosten.
das idd prijzig. wij leggen over het campingbedje van de jongste s avonds een kleed, dan blijft het langer donker. als campingbedje hebben we een NOMAD KIDS TRAVEL, http://www.bever.nl/nomad-kinderbedje-kids-travel-set-1316c10001 (http://www.bever.nl/nomad-kinderbedje-kids-travel-set-1316c10001) is een lekker klein pakketje om mee te nemen en zo in elkaar gezet.
dank voor de tip, maar wij zijn juist blij dat de jongens nu eindelijk in een normaal bed kunnen liggen :>. De optie is nu nog om met gordijnen te gaan werken of de slaapcabine demonteren en na laten maken bij een naai-attelier. Maar of we dat redden binnen de 5 dagen die we hebben vrees ik van niet :N
misschien kun je de bestaande cabine verven(wassen) met een donker kleurmiddel
Citaat van: NOOBrainer op juni 12, 2013, 03:14:18 PM
misschien kun je de bestaande cabine verven(wassen) met een donker kleurmiddel
daar hadden we nog niet aangedacht, dus dank je wel voor het idee! We hebben geen ervaring met t verven van textiel dus ik ga eens googlen hoe en wat
Verstuurd van mijn HTC One V met Tapatalk
Citaat van: NOOBrainer op juni 12, 2013, 03:14:18 PM
misschien kun je de bestaande cabine verven(wassen) met een donker kleurmiddel
Hoe moeilijk kan een mens soms nadenken ::) ::) en hoe simpel kan het antwoord soms zijn WW
Prachtig idee. Volgens mij bestaan er van die kleur middelen die je in de wasmachine kunt gooien en daarbij tevens de goederen die je wil kleuren. Deden wij vroeger volgens mij met de zwarte spijkerbroeken. Die werden dan te licht en kleurden met zo'n pakkie in de wasmachine weer bij :#
Citaat van: NOOBrainer op juni 12, 2013, 10:43:32 AM
:off ??
das idd prijzig. wij leggen over het campingbedje van de jongste s avonds een kleed, dan blijft het langer donker. als campingbedje hebben we een NOMAD KIDS TRAVEL, http://www.bever.nl/nomad-kinderbedje-kids-travel-set-1316c10001 (http://www.bever.nl/nomad-kinderbedje-kids-travel-set-1316c10001) is een lekker klein pakketje om mee te nemen en zo in elkaar gezet.
Goede tip! Wij hebben ook het Nomad tentje voor onze dochter. Als we de nieuwe wagen voor het eerst gaan uitproberen dus een donkere deken op de meeneemlijst. Vraag me alleen af hoe het dan zit met ventilatie. Hoe doen jullie dat?
Citaat van: NOOBrainer op juni 12, 2013, 03:14:18 PM
misschien kun je de bestaande cabine verven(wassen) met een donker kleurmiddel
Ben je niet bang dat de donkere geverfde stof gaat afgeven wanneer de tent vochtig is ingepakt en een tijdje ingeklapt is? (onderweg naar huis of overnachting camping)
Citaat van: KenJo op juni 12, 2013, 07:53:32 AM
Gisteren van Aart Kok te horen gekregen dat de slaapcabine's niet in een donkere stof te krijgen zijn en als we ze al willen vervangen ook nog eens 228,- euro per stuk kosten.
De aanpassingen die bij ons op de lijst staan voor het onderhoud van 25 juni:
- vast aansluit punt CEE stekker bij de dissel en onder de wagen door VMvK kabel voor een vaste 220 Volt aansluiting bij het keukenblok (materiaal is binnen)
Even een opmerking over de VMvK kabel die je wilt gebruiken, deze bevat massieve draad kernen wat voor gebruik op voertuigen geschikt is. Met name de gestripte verbindingen met stopcontacten of lasdozen etc., bestaat er een grote kans op breuk als gevolg van het trillen en bewegen tijdens rijden. Kabels gebruikt op voertuigen dienen in de regel te bestaan uit flexibele kernen in en water dichte mantel.
Citaat van: Jessika op juni 15, 2013, 09:47:20 PM
Goede tip! Wij hebben ook het Nomad tentje voor onze dochter. Als we de nieuwe wagen voor het eerst gaan uitproberen dus een donkere deken op de meeneemlijst. Vraag me alleen af hoe het dan zit met ventilatie. Hoe doen jullie dat?
Wij houden 1 kant (gedeeltelijk) open, kun je gelijk af toe controleren hoe de kleine slaapt. Als het erg warm is dan houden we aan de anderekant ook een strook open. Voordeel is gelijk dat het -als je op wat grotere hoogte kampeert- 's nachts niet zo erg afkoelt.
Meestal laten we ook een stukje van de 'deur' open, zodat we m niet open hoeven ritsen, want die dingen maken toch een kabaal als het stil is..
Citaat van: bosi op juni 16, 2013, 10:25:29 AM
Even een opmerking over de VMvK kabel die je wilt gebruiken, deze bevat massieve draad kernen wat voor gebruik op voertuigen geschikt is. Met name de gestripte verbindingen met stopcontacten of lasdozen etc., bestaat er een grote kans op breuk als gevolg van het trillen en bewegen tijdens rijden. Kabels gebruikt op voertuigen dienen in de regel te bestaan uit flexibele kernen in en water dichte mantel.
Hey waarschijnlijk heb je een stukje van dit draadje gemist (draad kwijt?), maar desalniettemin kan het noot kwaad om het nogmaals te benadrukken, er wordt maar wat vaak, met de beste bedoelingen, een verkeerde oplossing gekozen
Citaat van: retteketed op juni 16, 2013, 03:09:50 AM
Ben je niet bang dat de donkere geverfde stof gaat afgeven wanneer de tent vochtig is ingepakt en een tijdje ingeklapt is? (onderweg naar huis of overnachting camping)
Na verven een nachtje in koud water met azijn, daarna paar keer wassen met heel veel (extra) water, en eventueel ter controle de laatste keer een witte lap
Citaat van: bosi op juni 16, 2013, 10:25:29 AM
Even een opmerking over de VMvK kabel die je wilt gebruiken, deze bevat massieve draad kernen wat voor gebruik op voertuigen geschikt is. Met name de gestripte verbindingen met stopcontacten of lasdozen etc., bestaat er een grote kans op breuk als gevolg van het trillen en bewegen tijdens rijden. Kabels gebruikt op voertuigen dienen in de regel te bestaan uit flexibele kernen in en water dichte mantel.
Die opmerking had ik inderdaad ook al gekregen dus ik heb Neopreenkabel 2,5mm aangeschaft. Maar thnks voor de waarschuwing WW
met betrekking op de donkere stof: we hadden twee jaar geleden al eens een zwart douche gordijn aangeschaft en dat voor de slaapcabine gehangen zodat de jongens (als ze in bed liggen) ons niet zien lopen enzo. Dat werkt op zich prima maar verduisterd alleen de voorkant. En het douchegordijn heeft ook het voordeel dat het nat kan en mag worden want het is nog een nadeel van de gebruikte stof van de slaapcabine's en de wijze waarop alles opgevouwen wordt: als je de wagen inklapt met nat weer en/of vies tentdoek (wat we afgelopen jaar een aantal keren hadden in Italie) dan worden de cabine's vies. En om die weer schoon maken is een lastige klus ::). Het zwarte douche gordijn leggen we dan dus tussen het tentdoek en de slaapcabines en als het vies is geworden halen we het los en dan wassen we het. Dus het is en donker én wel zo makkelijk :>
Vandaag dus het electra gedaan en de tentstokkenbuis onder de klapper gemonteerd. Productief dagje geweest :>
(http://img43.imageshack.us/img43/3756/ocgk.jpg)
(http://imageshack.us/a/img811/9202/t6aq.jpg)
(http://img827.imageshack.us/img827/395/w118.jpg)
(http://imageshack.us/a/img708/7213/99o4.jpg)
Helaas vandaag wel te horen gekregen dat ons naaiatelier een nieuw verduisterde slaapcabine niet op tijd af zou krijgen, dus dat laten we maar (genoodzaakt) zitten tot na de vakantie :I
Ziet er goed uit :J
Wellicht nog een kleine kanttekening over de bevestiging van de stokkenbuis. Op de foto is het niet helemaal duidelijk te zien of je de standaard PVC bevestiging beugels hebt gebruikt of metalen. Zover ik het kan zien lijken het de PVC variant te zijn. In meerdere eerdere draadjes over stokkenbuizen onder de wagenbak is aangegeven dat de PVC beugels nogal gevoelig zijn voor breken door dat de buis tijdens het rijden nogal kan bewegen en de stevigheid door inwerking van UV veroudering en verdampen van weekmakers ook nog eens tot breuk kan lijden. Daarom wordt geadvisdeerd om metalen beugels te gebruiken, en je weet een gewaarschuwd mens tel voor twee I:
@ bosi: ik weet het maar helaas had de bouwmarkt waar ik was de metalen niet en omdat ik perse die buis onder de wagen wilde hebben heb ik er voor gekozen om nu 1x de kunststof versie te gebruiken en later te vervangen voor de metalen. Zo ben ik helaas ook niet geslaagd voor de gasdempertjes.
Vanmorgen de disselbak aangepast zodat een groot gedeelte van het gereedschap en benodigdheden een vaste plek heeft gekregen. Van het stuk 125mm rioolbuis dat ik over had van de tentstokkenbuis, heb ik 2 stukken gezaagd en die op een plank vast gemaakt. In de ene buis de plastic haringen en in de andere buis het eerder gebruikte folie voor onder het grondzeil. Tussen de twee buizen liggen de plaatjes voor onder de stelpoten van de klapper. :>
(http://img163.imageshack.us/img163/8489/da63.jpg)
Keurig hoor, zo mag ik het graag zien :J
Mooi en handig! :J
Citaat van: KenJo op juni 26, 2013, 03:19:52 PM
Vandaag dus het electra gedaan en de tentstokkenbuis onder de klapper gemonteerd. Productief dagje geweest :>
let wel even op de remstang.... bij mij kwam ie tegen de buis aan.... Ik moet ze nog even warm stoken en er een deukje in maken en een stukje dakleer erop plakken,. Mocht ie er dan nog tegen slaan, dan gaat het PVC niet kapot.e
Kennelijk hangt de stokkenbuis door de kunststof beugels lager, want bij mij zit er ruim 1cm afstand tussen de buis en de remstang. Goed om te weten want ik denk dat ik dan zelf beugels ga maken in plaats van de beugels die jullie gebruiken en dan als metalen kopie van de kunststof versie die ik nu (nog) heb.
Kan misschien ook verschillen naar gelang je een ALKO of Knott oplooprem hebt. Aart kok gebruikt ze beide volgens mij.
Wij hebben er een knott op zitten zag ik vandaag
Sent from my HTC One V using Tapatalk 4 Beta
Van het weekend heb ik het opbergschort aangepast. Ik vond het lelijk zoals de bovenkant steeds omslaat en dat daardoor de witte ophanghaken en de tentbuizen zichtbaar waren. Nu dus met naald en draad de bovenkant vast gemaakt aan de kunststof haken zodat de stof niet meer omklapt.
(http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/838/41in2.jpg)
(http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/834/lq67u.jpg)
Dit opbergschort probleem zagen we in de showroom bij Aart Kok al, maar dat was niet anders.... Misschien even bij Aart Kok op de Facebook-site zetten als tip/aanpassing. (Als er al niet meegelezen wordt hier)
Citaat van: KenJo op mei 27, 2014, 01:59:15 PM
Van het weekend heb ik het opbergschort aangepast. Ik vond het lelijk zoals de bovenkant steeds omslaat en dat daardoor de witte ophanghaken en de tentbuizen zichtbaar waren. Nu dus met naald en draad de bovenkant vast gemaakt aan de kunststof haken zodat de stof niet meer omklapt.
(http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/838/41in2.jpg)
(http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/834/lq67u.jpg)
Slim, ga ik ook doen
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk