Mijn man werkt vaak tot en met zaterdag, vooral in de zomer. Nix mis mee, maar als je dan een weekendje erop wilt met je klapper, zul je het als vrouw (met 1 kind) alleen moeten doen. Met de Flyer ging dat eigenlijk prima, maar nu we de Cocoon Aero hebben, blijkt dat toch iets lastiger dan gedacht. Maar eerlijk is eerlijk, we hebben hem net, dus we moeten nog wennen. En we gaan natuurlijk uitgebreid tijdens de zomervakantie alles eens goed bekijken en zien wat het handigste is. (Dan gaan we wel met ons drietjes :J) Ik geef me niet zomaar gewonnen.
Maar toen vroeg ik me af, zijn er meer dames die er wel eens alleen op uit gaan met de vouwwagen? En zo ja, wat voor merk en type? Tips in het algemeen misschien? Ik hoor ze graag!
Mogen heren die alleen zijn zich hier niet melden dan?
Ik voel me niet aangesproken als solovader :#
Citaat van: Blackraven op juni 26, 2013, 07:15:24 PM
Ik voel me niet aangesproken als solovader :#
Ik ook niet, maar denk dat er ook wel solovaders zijn met wellicht hetzelfde probleem?
Citaat van: berkevelda op juni 26, 2013, 07:16:46 PM
Ik ook niet, maar denk dat er ook wel solovaders zijn met wellicht hetzelfde probleem?
Misschien hebben jullie het nog wel lastiger. Als vrouw krijg je nog wel snel hulp van anderen met bijv. het opzetten van de vw. Als man zul je daar toch echt zelf achteraan gaan denk ik.
Maar goed, hier was wel het plan om af en toe een korte vakantie zonder manlief in de vouwwagen door te brengen. Alleen lukt het gewoon echt niet om de vouwwagen alleen op te zetten (ik ben met mijn 1.73m ook niet de langste), dus als dat gaat gebeuren mag hij mee om op te zetten en later weer met afbreken. Maar dat zal toch binnen Nederland zijn.
Citaat van: Ccindy op juni 26, 2013, 08:37:37 PMAls vrouw krijg je nog wel snel hulp van anderen met bijv. het opzetten van de vw. Als man zul je daar toch echt zelf achteraan gaan denk ik.
Dat komt dan goed uit, want daar waar vrouwen meestal niet de geringste moeite hebben om hulp te vragen (bijvoorbeeld bij het vragen naar de weg) klooien mannen in de regel vaak eindeloos in hun eentje aan voordat ze een knieval doen en anderen om hulp gaan vragen. :#
I.v.m. werk komen we niet altijd tegelijk aan of vertrekken op dezelfde dag. Omdat volgens de website de Tragano Alpha in 3 minuten op te zetten is, moest dat mij alleen ook wel lukken.. En dat gedeelte gaat ook prima, al heb ik wel wat langere minuten dan de Fransen. :) Het meest lastig is de luifel in de nok aan te ritsen, maar op een omgekeerd kratje ben ik meteen 20 cm langer! Als je alleen opzet (of afbreekt) moet je vooral geen haast hebben, maar dit als een stukje vakantieactiviteit beschouwen. Voor het richting trekhaak duwen heb ik wel assistentie gevraagd. Opzetten heeft mijn man ook een keer alleen gedaan - dan kom je op de camping en staat alles al klaar, inclusief een glaasje W: Heerlijk!
Uiteraard mogen mannen ook reageren hahaha. Jullie tips zijn natuurlijk ook van harte welkom :-) Maar hoewel ik ong net zo lang ben als mijn man, zo rond 1.80, ben ik lang niet zo sterk. En .... wie niet sterk is, moet slim zijn! Vandaar mijn oproep voor tips. En omdat ik oprecht nieuwsgierig werd of er meer dames zijn die zo gek zijn om alles voor manlief klaar te zetten :O
Kun je de luifel/dak gedeelte van de Alpha niet laten zitten met inklappen zoals wij doen bij onze Combi Camp. Dan kan je deze makkelijker in je eentje opzetten.
Vorig jaar ben ik wel een kleine week alleen met 4 kinderen op een camping vlakbij huis geweest maar aangezien onze vouwwagen niet door mij alleen op te zetten is en ik geen auto rij...heeft man lief ons weggebracht en opgehaald en hebben we samen de vw opgezet!
@Henk CC:
Ja, daar kwamen we na de eerste keer achter... Maar nu hebben we een topmatras opgelegd, en ik vrees dat dat allemaal niet meer gaat passen. Dat gaan we de volgende keer uitproberen.
Probeer de vouwwagen met de auto op de gewenste plek te manoeuvreren, dat scheelt vaak een hoop geklungel achteraf. :O
Zorg dat je goed weet hoe je je vouwwagen op moet zetten, er is namelijk niemand anders die dat voor je kan bedenken. ;)
Ik weet niet of je een white/greenbox hebt, maar soms kan het handig zijn om de koelkast er even uit te halen zodat het ding wat lichter te verplaatsen is.
Kinderen mee laten helpen en anders laten spelen werkt ook prima om opbouw-stress te voorkomen ;)
Alleen opzetten zou ik nog wel zien zitten. :J
Maar inpakken niet. I:
Wij hebben sinds kort een flyer, maar hebben de grootste moeite
Om de deksel dicht te krijgen.
Zelfs met de bijgeleverde ratel is het lastig. :?
Maar goed dat is off topic
Groetjes Mariska
@Mustang Als je wist dat je van plan was om er alleen mee op uit te trekken, waarom dan niet de versie met Windforce genomen ? Dat lijkt mij bij uitstek geschikt in jullie situatie.
:off @Boraxx euhm ratel?
ik doe het altijd alleen, je kunt de slinger tussen de bedla en het deksel zetten om de boel een beetje recht te trekken.
Daarna haak je eerst de 1e klem erop, dan de 2e (niet gelijk vastklemmen!), dan duw je de deksel zover mogelijk naar voren en dan sluit je de klemmen 1 voor 1.
Eventueel laat ik m'n kids nog even op het deksel zitten als ik de klemmen niet vast kan haken. Maar als de klemmen echt niet dicht willen, liggen de stokken waarschijnlijk op de matras of het tentdoek ligt te dik tussen de stokken.
Vooral niet forceren.
Ik vind inpakken ook lastiger dan opbouwen. Vooral de deksel dichtdoen van de flyer. Overal piepen er dan nog stukjes stof tussenuit. Moet die deksel weer iets open, dan zelfde verhaal aan de andere kant ::) maar als alles erin zit krijgen we over het algemeen de deksel toch wel aardig dicht. Om de beurt duwen, daarna trekken aan die stangen. Dat doe ik dan wel een paar keer achter elkaar. Dan op de deksel zitten, meestal krijg ik het zo wel voor elkaar. Op het bed heb ik dan de bankkussens en het dekbed. De voorwand haal ik er altijd af. Heb gelezen dat je dat kan meevouwen, maar heb ik nog nooit geprobeerd bij de flyer.
Mijn man is chauffeur buitenland, dus de vw alvast brengen lukt niet. En het rijden, aanhaken etc. vind ik geen probleem, al gaat het acheruitrijden lang niet zo goed als een ecnte chauffeur :N
Maar een krukje gaat iig mee. Dan werk je niet zo boven je macht, dat scheelt denk alweer.
@boompje: tja, eigenlijk moet je eerst een opzetinstructie doen en dan je opties bepalen :I haha
Maar goed dan zijn het nog de handelingen van de stokken van de uitbouw, de roofextensions en de luifelstok. Tijd en beleid ga ik oo toepassen
Citaat van: Boraxx op juni 26, 2013, 11:21:29 PM
Alleen opzetten zou ik nog wel zien zitten. :J
Maar inpakken niet. I:
Wij hebben sinds kort een flyer, maar hebben de grootste moeite
Om de deksel dicht te krijgen.
Zelfs met de bijgeleverde ratel is het lastig. :?
Maar goed dat is off topic
Groetjes Mariska
Beetje offtopic wellicht, maar toch.
Hoe je de luifel over de tent heel terugslaat kan veel uitmaken hoe makkelijk/moeilijk je de klep dicht kan krijgen. Helemaal eroverheen slaan, zodat zoveel mogelijk doek OP het dak ligt en niet nog een beetje er naast hangt.
Maar, met froli en slaapzakken op het bed is de ruimte heel beperkt. Gewoon effe op de klep gaan staan zodat de lucht er goed uit kan. Ook zorgen dat de klep goed naar voren geduwd is scheelt. Daarna bij de sluiting goed leunen en de beugel erover halen, maar nog neit dicht trekken. Dan de andere kant doen. Weer effe klep naar voren duwen en dan dicht met de beugels.
Ik was ook bij HK en liet dit zien. Zij vonden het maar raar dat ie zo moeilijk dicht ging. Ik ben ondertussen niet ander gewend en heb bemerkt dat vooral dat tentdoek over het dak heen halen EN het even geduld hebben tot de lucht eruit is van grote factoren zijn.
Ik ben met Pinksteren alleen met de kinderen op pad geweest met onze Kyte.
Ik heb gewoon effe hulp gevraagd aan de buren op de camping!!!
En even over het moeilijk dicht krijgen van de Flyer deksel. Dat probleem hadden wij ook en ik zeg gewoon probleem neerleggen bij
Holtkamper. Het is toch verschrikkelijk dat je moet martelen om die deksel dicht te krijgen! En dit komt geheel door dat Froly bedsysteem.....