Hallo allemaal,
Iemand een idee wat de leeftijd van onze banden is met DOT code F4EW? Zegt ons nm niks!
Thnx!
Dit is een productiecode, dus niet de productiedatum.
De datum staat aan de andere kant van de band, op dezelfde plaats.
Dit zijn 4 cijfers, b.v. 0402, d.w.z. 4e week 2002, of 3108, 31e week 2008.
Ok thnx. Heb code gevonden maar staat 020460... Staat 60 nog ergens voor dan?
een foto plaatsen misschien? ;)
Zo dan, kan verder geen code vinden. VW gaat dinsdag voor beurt maar wil wel even weten hoe oud de bandjes zijn voordat er ineens nieuwe banden opliggen! Optisch zien ze er prima uit maar weet inmiddels na veel lees uurtjes op dit top forum dat dit niet alles zegt!
02 april 1960 :#
:#
Net een Scout pivo gekocht, op de banden staat 027810 ik kom niet verder dan 10 --> 2010
tweede foto is van het reserve bandje, code is 1308, week 13 2008?
Eindelijk gevonden, code bij mij is 1807.
Deze code staan op mijn banden maar aan één zijde, laat dat nu net de binnen zijde zijn.
@JOtto 1308 is zeker weter week 13 jaar 08
Die 6 cijfers kan ik niet plaatsen, ik verwacht niet dat de code aangeeft dat deze uit 2010 is.
@Palafima
Uit welk bouwjaar is je vouwwagen?
Staat er ook ergens een 3 cijferige code op?
Hier onder nog even als reminder
De eerste twee cijfers gaven altijd aan welke week de band was gemaakt en de laatste gaf het jaartal aan.
Bijvoorbeeld:
500 = Week 50 / jaar 1980 of 1990
157 = Week 15 / jaar 1987 of 1997
Voor banden uit de jaren 90, maar dan staat er een driehoekje achter de code
Maar wat ik nog niet wist was de laatste vet gedrukte regel, er hoeft dus geen DOT op te staan het kan dus zijn dat er alleen 3 of 4 cijfers op staan.
Voor alle banden die geproduceerd zijn vanaf het jaar 2000, bestaat de DOT-code uit 12 karakters (combinatie van letters en cijfers). De 4 laatste karakters geven de productiedatum weer:
Vb: 4710
- 47 = week van productie
- 10 = jaar van productie
Het is mogelijk dat de productiedatum maar aan 1 kant van de band staat. Indien u de productiedatum niet ziet staan op flank van de band die naar de buitenzijde gemonteerd is, raden we u aan om de flank van de band te controleren die naar de binnenzijde gemonteerd is.
De woorden DOT (Departement Of Transportation) moeten niet verplicht op de band staan, dit is enkel nodig als de band naar Amerika uitgevoerd wordt.
6 cijferige code gevonden op internet:
Via de E kun je zien dat de band voor wat betreft afmetingen, eigenschappen en markeringen voldoet aan EU-richtlijn 30
de vouwwagen zou uit 1996 komen, ik kan daar niets van vinden maar het is wel aannemelijk.
volgens mij is Scout in 1997 op de fles gegaan, en deze Pivo is nog ouderwets degelijk mat veel RVS, anders dan de Scouts gemaakt na de doorstart.
Mijn vouwwagen is uit 2005
Citaat van: Palafima op juli 15, 2013, 06:01:30 PM
Mijn vouwwagen is uit 2005
Mmm.. zou je zeggen dat de bandjes max uit 2004 mogen zijn (uitgaande van een eerlijke dealer) er moet toch een 4 cijferige code op staan volgens mij.
Die van mij zijn uit 2005 ik laat ze dit jaar vervangen. Ook mijn verzekering wil dat.
Palafima,
De productiecode staat maar op een kant, heb je al aan de achterkant van de band gekeken?
Mysterie opgelost; code was 1104. Zagen er volgens expert prima uit maar toch maar laten vervangen!
Citaat van: Palafima op juli 16, 2013, 06:07:08 PM
Mysterie opgelost; code was 1104. Zagen er volgens expert prima uit maar toch maar laten vervangen!
eind goed al goed, goede keus nieuwe banden. Welke banden zijn het geworden? En mogen we weten wat ze gekost hebben.
?
Gisteren weggebracht, merk volgt later maar kosten incl. monteren 58? pst
Nieuwe banden en onderhoud...klaar om te gaan! En dan krijgt Papa de mazelen :N. Daaaaagggg vakantie
Beterschap, hopelijk is papa er niet al te ziek van.
Onze 'nieuwe' klapper bleek dus banden van 20 jaar oud te hebben. Nieuwe velgen met (loopvlak vernieuwde) banden gekocht via bovaggarage voor 70 euro per wiel.... Wij kunnen nu veilig op vakantie :-)
Verstuurd van mijn Nexus 7 met Tapatalk
Citaat van: Palafima op augustus 10, 2013, 07:38:23 PM
Nieuwe banden en onderhoud...klaar om te gaan! En dan krijgt Papa de mazelen :N. Daaaaagggg vakantie
Beterschap dat is wel shit.
Ik kreeg een week voor vertrek een niersteen aanval. Is achter af mee gevallen. De vertrek naar huis dag kreeg ik weer wat last van de nieren is ook mee gevallen.
2 weken erg ziek van geweest met 40+ koorts dus moeten annuleren. Volgend jaar weer poging, zucht
:N