Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => vouwwagenmerken informatie => Aart Kok => Topic gestart door: NOOBrainer op augustus 14, 2013, 02:52:35 PM

Titel: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: NOOBrainer op augustus 14, 2013, 02:52:35 PM
Hallo,

Zoals ik al eens eerder meldde, vind ik de loungebank een onding om bij je bagage te komen. Zit erg lekker, maar opklappen gaat niet makkelijk, zeker met een dekbed erop. Uiteindelijk heb ik besloten om m om te bouwen naar vast, opklapbaar bed. Het originele opklapbed wordt omhoogehouden door een gasveer. Heeft iemand een idee wat De kracht/lengte is van de orginele gasveer?
Daarnaast ben ik opzoek naar de volgende maten:
Afstand scharnier naar gasveer montagepunt op de bedbodem
Afstand scharnier naar gasveer montagepunt wagenbak.
Daarnaast wordt een detail foto erg gewaardeerd.
Een keertje kijken kannatuurlijk ook, maar ik denk niet dat iemand in de buurt van rotterdam m op heeft staan.

Bedankt
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op augustus 14, 2013, 03:06:08 PM
ik hoop hem binnenkort weer open te klappen en kan dan wel een fotootje maken en wat dingen opmeten, maar weet niet wanneer.
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: NOOBrainer op augustus 14, 2013, 03:48:14 PM
Citaat van: villeke op augustus 14, 2013, 03:06:08 PM
ik hoop hem binnenkort weer open te klappen en kan dan wel een fotootje maken en wat dingen opmeten, maar weet niet wanneer.
Nou dat wordt erg gewaardeerd. Geen haast bij, bed is eruit maar de aanpassing wordt komend voorjaar afgerond
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op augustus 25, 2013, 05:27:26 PM
volstaat dit??

Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: mavi op augustus 25, 2013, 06:39:50 PM
Wauw, wat een service ?

Verstuurd van mijn Nexus 10 met Tapatalk

Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op augustus 25, 2013, 07:30:11 PM
Citaat van: mavi op augustus 25, 2013, 06:39:50 PM
Wauw, wat een service ?

Verstuurd van mijn Nexus 10 met Tapatalk

en je moest eens weten hoe krom je er voor moet liggen om dat allemaal op te meten  :#
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: NOOBrainer op augustus 26, 2013, 08:26:11 AM
nou, hier wordt ik even stil van....
nu begrijp ik waarom de uitvoering zonder loungebank achterin een 'breed' stuk heeft waar de opbergkistjes stoppen.
betekent voor mij 2 opties:
- of het oude bed met scharnieren laten zitten, de scharnieren tbv loungebank vastzetten en vooraan een steun maken om het bed omhoog te laten staan (kan ik eventueel de loungebank terug ombouwen
-of een stalen scharnier met gasveer bij het voeteneinde.

ga ik even goed over nadenken. voor mevrouw nobrainer (rugpatient) is de 2e oplossing de mooiste. qua werk is de laatste oplossing de mooiste.

:off kun je met taptalk wel plaatjes plaatsen? met de 'gewone' ipad browser kun je nl geen plaatjes bijvoegen bij je commentaar
Titel: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op augustus 26, 2013, 09:52:23 AM
De vraag is dan: waar monteer je de stalen steun en gasveer? In het midden van het bed lijkt mij niet mogelijk want daar heb je alleen lattenbodem. Daarnaast zijn 2 gasveren aan te raden ivm kracht maal arm etc.
Is het een optie om de bedbankjes te verkleinen zoals bij de varianten zonder loungebank? En dan 2 gasveren monteren aan het frame van de lattenbodems?
Titel: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op augustus 26, 2013, 09:54:33 AM
PS. Met tapatalk is plaatjes toevoegen heel makkelijk. De PDF heb ik via de website op m'n iMac toegevoegd. Dat gaat niet op m'n mobiele app.
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: NOOBrainer op augustus 26, 2013, 01:26:26 PM
als er een gasveer komt, dan pas ik de deksel van de opberg kast aan. als ik voor de optie gasveer ga, moet ik aardig wat aanpaswerk uitvoeren. bij de lounge versie lopen de kastjes door tot achteraan. aan het einde van de bak/looppad loopt de bovenkant van de kastjes door, boven het midden van het looppad. hierboven op zijn nu de scharnieren gemonteerd... al met al dus behoorlijk wat werk.... zal proberen wat fotos te maken. belangrijkste punt is dat de scharnieren in 'jouw'  versie aan de wagenbak vastzitten, en bij mij aan het multiplex, wat doorloopt boven het  ' looppad'
de scharnier is erg zwaar uitgevoerd, maar dat komt natuurlijk omdat de gasveer zo dicht bij het scharnierpunt aangrijpt. de gasveer is 1200n....
als ik deze halverwege plaats, dan kan deze een stuk minder zwaar zijn. alleen even zoeken naar de afstand icm met de uitslag. maar daar heb je weer hele mooie tekenprgamma's voor.
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Wammes67 op september 04, 2014, 06:45:56 PM
(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/04/f6c5ceb30d7025f3865f7cc2ef84b55a.jpg)(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/04/7b0b19b313bb7f65a8beb2a68af12714.jpg)(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/04/f85610e9c07d13820aaea3d92883b04c.jpg)
Dit is de oplossing die ik deze zomervakantie heb mogen fotograferen. Ik denk dat ik dit maar na ga maken
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: vic36shorty op september 04, 2014, 08:08:10 PM
Beter goed gejat dan slecht bedacht Hahaha
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Wammes67 op september 04, 2014, 08:50:47 PM
Precies Vic36shorty  :O
Nu nog een moment prikken om het te maken  :J
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Cadillacfreak op september 04, 2014, 09:08:45 PM
Ik ga dit topic eens volgen want wij vinden de loungebank ook een onding. De oplossing die ik hierbij voorbij zag komen, ziet er prima uit.
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Wammes67 op september 04, 2014, 09:37:00 PM
De eerste prijsopgave is binnen.
Ik kan nu pas weer lopen, viel van mijn stoel op m'n stuitje. Ze schatten 700-1000euro in.
Net op gasveerwinkel gekeken en daar kun je je gasveer op maat laten maken.
Dat wordt zelf klussen, en met mijn foto's er bij moet dat lukken...

Oh ja ik ben ook van plan om voor de kampala de eindstukken waarmee je de boogstok vastzet de 'tweaken'. Deze buigen nogal snel en ik wil ze laten namaken waarbij het samengeknepen gedeelte wordt voorzien van een stalenkern. Iemand dat misschien al gedaan?
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: NOOBrainer op september 05, 2014, 11:44:45 AM
he mooie foto's

Het bed staat bij mij in de schuur te wachten op de aanpassing. insteek was om een profiel lags de zijkant te monteren zodat het niet meeer kan klappen, met een steun eronder om inklappen te voorkomen. maar deze oplossing is nog mooier. enig idee van de kracht van de gasveer?

schept in iedergeval weer nieuwe inzichten :-)
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Wammes67 op september 05, 2014, 12:50:13 PM
Nee, maar ik weet wel dat het bed in horizontale stand werd vastgezet met een bandje. Als je dat losmaakt ging het bed automatisch naar boven. Dus die problemen in andere draadjes kent deze oplossing niet. Ik zou zeggen meer dan 1200N
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: villeke op september 05, 2014, 01:05:57 PM
Wow! Automatisch naar boven! Dat lijkt mij fantastisch. 1200N is dan niet genoeg. Ik ga dit draadje volgen....
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Wammes67 op september 22, 2014, 08:58:13 PM
En omdat mijn privé tijd schaars is toch maar verder gezocht en gevonden. Een caravan bedrijf in de buurt voert het uit voor een redelijke prijs. Als het af is volgen de foto's.
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: Arjan.Peeters op juni 05, 2022, 06:59:25 PM
Citaat van: Wammes67 op september 22, 2014, 08:58:13 PM
En omdat mijn privé tijd schaars is toch maar verder gezocht en gevonden. Een caravan bedrijf in de buurt voert het uit voor een redelijke prijs. Als het af is volgen de foto's.

Ik weet dat het lang geleden is. Maar weet je nog waar je dit hebt laten doen en wat je dat (toen gekost heeft) wij zitten aan hetzelfde te denken met een kampala
Titel: Re: Loungebank Aart kok kariba/kavango
Bericht door: JvdE op mei 21, 2024, 10:43:09 PM
Benieuwd of hier ooit nog antwoord op is gegeven 😃