Heeft iemand ervaring met deze dingen: http://www.vrijetijdwinkel.nl/fiamma-2x-fiamma-level-up-plus-geel-p-6596.html (http://www.vrijetijdwinkel.nl/fiamma-2x-fiamma-level-up-plus-geel-p-6596.html)
Wat ik zo lees op dit mooie forum is belangrijk om je vouwwagen goed waterpas te zetten maar als hij meteen geborgd staat is dat natuurlijk ook prettig. Vooral als je op een enigszins hellend terrein staat. Daarom wilde ik deze level-ups bestellen, maar ik ben benieuwd naar jullie meningen en/of zijn er wellicht slimmere oplossingen?
Ik heb bij mijn vorige vouwwagen ook van die blokken gebruikt om de wagen op hellend terrein goed waterpas te kunnen zetten. De meeste vouwwagens mogen namelijk niet alleen op de uitdraaipootjes rusten. Tegenwoordig gebruik ik ze niet meer omdat de Kyte wel alleen op de uitdraaipoten mag staan.
Ik heb de zelfde voor onze Trigano, samen met de ronde plates (van het zelfde merk) voor onder de uitdraaipoten en bedpoten staat de klapper als een huis. Heb in de rand van de ronde plates wel 2 tegenover elkaar liggende gaatjes geboord om ze eventueel met haringen te kunnen vastzetten.
Bedankt, dan ga ik deze in ieder geval bestellen. En goede tip, die haringen. :)
Wij hebben ze wel, maar laten ze altijd thuis. De ervaring leert dat campings met een niet vlakke ondergrond eigenlijk altijd hulpmiddelen hebben om de wagen recht te stellen.
Aangezien onze disselbak al overbevolkt is heb ik deze dingen maar er uit gegooid. Ik had ze slechts eenmaal gebruikt, dus het was zonde van de ruimte. Verder, ach, je krijg de wagen er wel op (je hebt er maar eentje nodig). Op het forum staan wel trucs omdat zonder al te veel moeite te doen.
Op de laatste camping had ik er ook last van. Ik stond met 1 wiel net op een bultje waardoor ik de andere kant onwenselijk hoog moest opkrikken met de uitdraaipoten. Oplossing was om een klein kuiltje te graven t.p.v. het te hoge wiel waar deze precies in zakte. Probleem opgelost. Het betrof al een wat kale plek dus schade heb ik er niet mee veroorzaakt. Grond is na vertrek uiteraard cultuurtechnisch verantwoord terug gelegd. De klauwhamer is overigens een prima graafinstrument..
Ik heb ook een mooie Pio schop van het leger alvast aangeschaft. Kan dus ook van pas komen. ;)
Een gouden tip: koop niet "te" veel, meer dan de helft gebruik je nooit. En uiteindelijk ligt heel je car vol.
Een schop, leveler,...natuurlijk fijn om bij te hebben maar soms helpt het ook om je wagen een half metertje voor of achter te zetten. Vergeet niet dat je uiteindelijk je bak dan wel mooi pas hebt maar de tent krijg je met putjes graven of levelers niet pas gezet ;)
Kom je echt op een heel oneffen plek en lukt het niet, vraag dan een andere plek. Zo heel vaak kom je dat niet tegen. In al onze kampeer jaren nog nooit gebeurd.
Wij hebben geen schop, geen levelers alleen een bakje met plankjes en wat blokjes.
Citaat van: Mieke op oktober 03, 2013, 07:02:00 PM
Een gouden tip: koop niet "te" veel, meer dan de helft gebruik je nooit. En uiteindelijk ligt heel je car vol.
Een schop, leveler,...natuurlijk fijn om bij te hebben maar soms helpt het ook om je wagen een half metertje voor of achter te zetten. Vergeet niet dat je uiteindelijk je bak dan wel mooi pas hebt maar de tent krijg je met putjes graven of levelers niet pas gezet ;)
Kom je echt op een heel oneffen plek en lukt het niet, vraag dan een andere plek. Zo heel vaak kom je dat niet tegen. In al onze kampeer jaren nog nooit gebeurd.
Wij hebben geen schop, geen levelers alleen een bakje met plankjes en wat blokjes.
niet aan toe te voegen...... :K :K :K
hoe minder je mee neemt, hoe creatiever je wordt... :J
Citaat van: CEO op oktober 03, 2013, 01:50:13 PM
Wij hebben ze wel, maar laten ze altijd thuis. De ervaring leert dat campings met een niet vlakke ondergrond eigenlijk altijd hulpmiddelen hebben om de wagen recht te stellen.
Die ben ik nog niet tegen gekomen. Tenzij je bedoelt dat er ergens een stapel stenen ligt die je mag gebruiken.
Wij gebruiken ook die gele keggen, maar dan de rechte variant. Die met die trapjes zijn meer bedoeld voor campers etc. en vrij grote zware dingen. Je kunt je wiel blokkeren door er een klein kegje voor te zetten, die blijft door ribbels hangen aan de grote keg. Ik vind ze handig en heb ze altijd mee en gebruik ze ook vaak. Kleine hoogte verschillen los ik op met de uitdraaipootjes. Overigens heb ik ook wat kunststof blokjes altijd in de vw omdat de pootjes niet meer bij de grond komen als het hoogteverschil vrij aanzienlijk wordt.
Tot nu toe hebben wij dergelijk vulblokken niet nodig gehad. En ik ga er van uit dat wanneer het wel nodig is we voldoende creatief zijn om het probleem op te lossen.
Maar het andere punt uit het onderwerp "EN OP DE REM".
Mij is verteld dat het beter is de wagen niet op de rem te zetten, wanneer je hem wegzet voor langere tijd. Dus tijdens het stallen en wanneer de tent opgezet is, zet ik de wagen niet de handrem. Dat is ook niet nodig, de uitdraaipoten zorgen ervoor dat de wagen stabiel staat.
Wat doen jullie?
Wij hebben hetzelfde advies gekregen wat betreft de rem. Gebruik hem alleen voordat de pootjes uitgedraaid worden en daarna ontspan ik hem ook weer. Hierdoor blijft hij langer goed schijnt het. In de garage heb ik hem er ook nooit opstaan.
Op de camping gebruiken wij een zogenoemde banaan. Dat is een banaanvormig houten blok Die leg je onder het wiel, en het wiel rijdt er dan in. Dan staat het wiel hoger, en het kan niet meer vanzelf wegglijden. Dus hoef je hem ook niet meer op de rem te zetten, wat de rem weer spaart.
Ik zie zo niet het probleem van tijdens het kamperen de vw op de rem te laten staan. Bij ons staat de vw dus op de rem op de camping. Maar in de stalling nooit. Ik draai dan de steunen ook uit zodat er wat minder druk op de banden staat en ze iets minder onrond worden. Overigens gaat de vw ergens halverwege de winter ook nog wel eens even naar buiten. Ik merk dan de banden en probeer er voor te zorgen dat de vw eenmaal weer binnen, de rest van de tijd op een ander punt op de banden staat.
Citaat van: Mieke op oktober 03, 2013, 07:02:00 PM
Een gouden tip: koop niet "te" veel, meer dan de helft gebruik je nooit. En uiteindelijk ligt heel je car vol.
Helemaal waar, maar het is ook wel een heel leuk onderdeel van de voorpret. :#
Daar ben ik het helemaal mee eens. Ben ook ooit in die val getrapt. Daarna weer leuk om de tweedehandssites vol te zetten :#
Tja, sommige dingen koop je in een impuls en gebruik je zelden tot nooit, achteraf.