We kamperen alweer een paar jaar met heel veel plezier met onze Cocoon MTT Limited edition. Het opzetgemak, de fantastische keuken, opbergruimte, afijn we genieten ervan.
Behalve......... de matras :(
Een paar nachten is nog uit te houden, maar dan gaat de pijn in de rug beginnen. De 10cm koudschuimmatras is helaas niet voldoende om de nachten comfortabel door te brengen.
Nu heb ik in diverse topics wel gelezen dat een extra topdek matras van zo'n 5-7 cm dikte het ligcomfort aanzienlijk verbeterd. Mijn vraag heeft echter te maken met het kunnen dichtklappen met de extra matras.
Zoals je op de bijgevoegde foto kan zien (dat hoop ik althans, ik heb nog niet echt ervaring op dit forum en als erkend digibeet zijn de meest simpele dingen soms toch een onoverkomelijke opgave), drukt het frame bij ingeklapte toestand de huidige matras al aardig in, laat staan met een extra matras er nog bovenop.
Gaat de extra topdek matras problemen geven met inklappen? Ik heb op zich niet zo'n probleem met een 'deukje' in het matrasuiteindes, maar de hele boel moet natuurlijk wel dichtgeklapt kunnen worden :)
Is ingeklapt dan nog plaats voor een dekbed of moeten we dit apart meenemen in de auto?
Wat zijn jullie ervaringen op dit gebied? Ook andere oplossingen voor het slaapcomfort zijn van harte welkom.
Wij hadden zowel op de vorige vouwwagen (Cocoon) als de huidige (Astro) een topmatras op het gewone matras.
Dat gaf/geeft geen problemen bij het dichtklappen. Ook met het dekbed erop past nog steeds.
Gewoon thuis eens uitproberen.
Ben er nog niet mee weggeweest maar heb de Cocoon met topper van 5cm en daar bovenop nog eens 4 slaapzakken.
De boel kon gewoon dicht en is met onder het dekzeil een tafel en 2 stoelen de stalling ingeschoven.
Jammer dat de standaard matras rugpijn veroozaakt.... Tijdens onze 4 jaar Cocoon legden we bij het verkassen altijd de slaapmatjes van de kinderen met slaapzakken en al bovenop het bed. Was bij elkaar zeker 5 cm. dik. Gaf nooit enig probleem bij het inklappen. Ik denk dat je gerust een opdekmatras kan nemen en bij het klappen kan laten liggen.
Wel geen cocoon maar bij ons de oplossing bij de Spacer, het froli systeem. Geen rugpijn meer!
Wij hebben een IKEA opdekmatras op het standaardmatras liggen, heerlijk we slapen nu echt als een prinses en prins op de groene erwt.
Als we inklappen dan is dat geen probleem, boven op de ingeklapte tent liggen we er ook nog 2 halflege inflatables en slaapzakken van de kinderen en de tafel en dat alles past prima onder de afdekhoes.
Wij hadden in de Flyer ook een topdekje van Ikea op het matras. Niets bijzonders, zo een dun dingetje anders kon de deksel niet meer dicht. Maar dat scheelde al enorm in slaapcomfort. Kostte volgens mij niet zoveel, wij vonden het toen iig het proberen waard.
???
is natuurlijk heel persoonlijk, wij hebben er totaal geen last mee.
heerlijk lang slapen op het standaard matras..
staat de klapper waterpas?, wij zetten de wagenbak aan één kant iets omhoog, daar waar het hoofdeind zit.
Citaat van: Spiegelbeeld op april 14, 2014, 04:13:29 PM
Wij hebben een IKEA opdekmatras op het standaardmatras liggen, heerlijk we slapen nu echt als een prinses en prins op de groene erwt.
:off Die prinses sliep toch juist niet goed? Ondanks de twintig matrassen?
Citaat van: WimS op april 15, 2014, 10:33:22 AM
:off Die prinses sliep toch juist niet goed? Ondanks de twintig matrassen?
Klopt. Doornroosje, die sliep pas goed. :)
En je slaapt als een roos. maar dat heeft weer niks met Doornroosje te maken. :#
Allemaal hartelijk bedankt voor jullie reacties. De ervaringen met de standaard matras zijn in ieder geval wisselend!
Nu staats niets meer in de weg om een goede topdek matras te kopen, we hebben ze al bekeken bij Ikea (Sultan Tafjord), Beter Bed en Jisk. Kiezen zal wel moeilijk zijn, het is altijd een gok wat je koopt. Even proef liggen in de winkel geeft na :Ztuurlijk niet echt en goed beeld.
Misschien stiekem een nachtje nablijven in de winkel :Z
Ik wens iedereen veel klapplezier, vooral degenen die al de komende Paasdagen weggaan.
Ikea Sultan Tafjord op het koudschuim WW
Geen probleem met klappen en slaapt (bijna) net zo goed als thuis (M-line pocket)
Hoi ook wij vonden het matras te dun hebben nu een gewoon goed matras erin gelegd in plaats van, inclusief kussens en dekbed kan de cocoon bij ons gewoon dicht.
@goofy50 - Welke maat, dikte merk/type heefy u gekozen?
zo, we zijn terug van 2 weken ardeche en drome.
en heerlijk geslapen op onze "standaard" matras.
neen, dit matras hoeft zeker niet gewisseld worden, heerlijk geslapen....