Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => Vragen algemeen. => Topic gestart door: meneer Marnix op juni 24, 2015, 08:51:46 PM

Titel: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 24, 2015, 08:51:46 PM
Ik heb al wel e.a. hier gevonden over het verzekeren, maar vroeg me toch af hoe jullie tegen het afsluiten van een caravanverzekering (stom woord om een vouwwagen te verzekeren) aan kijken?

Zolang de vouwwagen aan de auto is gekoppeld, is deze qua aansprakelijkheid al standaard via de WA autoverzekering gedekt en bij eventuele pech of noodzaak tot bergen is deze (in ons geval) via de pechhulp gedekt. Als de vouwwagen los is gekoppeld en ik laat deze de berg af rijden tegen een hele dure auto of caravan, of mijn tentstokken vliegen tegen dezelfde dure auto of caravan aan, dan is de aansprakelijkheid standaard via de gezins WA verzekering gedekt.

Voor bovenstaande zaken heb ik dus in ieder geval geen extra verzekering nodig. De vouwwagen staat thuis in de garage dus zou ik aannemen dat deze mogelijk onder onze inboedelverzekering zou kunnen vallen. Ik ben trouwens niet heel bang dat men onze vouwwagen uit de garage zal stelen dus dat risico durf ik ook zelf nog wel te dragen.

Enige zaken die ik eigenlijk kan bedenken waarvoor ik zou moeten of kunnen verzekeren, is schade aan de vouwwagen onstaan door eigen schuld of een storm. Niks meer en niks minder, klopt dat of zie ik iets over het hoofd?

Wat is jullie ervaring met die zaken? Hebben jullie wel eens schade gehad door eigen schuld en werd dat dan "gewoon" vergoed?

Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: abbes008 op juni 24, 2015, 09:03:16 PM
Onder inboedel valt ie zeker niet.
Afhankelijk van de waarde zou ik hem verzekeren. Maar het geldt voor elke verzekering, welk risico wil en kun je zelf dragen.  Wsl een one liner.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: sannie75 op juni 24, 2015, 09:39:36 PM
Wij hebben hem de eerte 5 jaar tegen nieuwwaarde verzekerd. Vorig jaar in Zwitserland bij het manoeuvreren een paaltje geraakt, daardoor was de klep van de keuken beschadigd,  deze hebben we netjes vergoed gekregen.

uiteraard moet je je met alles wat je verzekerd afvragen of het nodig is. Kan je de kosten van vervanging dragen dan is verzekeren niet perse nodig. Dat kan niemand anders voor jou beslissen. Je weet zelf het beste hoe je er financieel voor staat,
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 24, 2015, 09:51:13 PM
Klopt wat jullie zeggen, wat je zelf kunt (wilt) dragen moet je niet verzekeren en daar wringt het hem een beetje....

Stel dat er een grote scheur ontstaat of ik ook een paaltje ram, dan denk ik dat we de kosten wel kunnen overzien.

Volgens Roadmaster zou de dagwaarde van een Family S uit 2006 misschien nog (ongeveer) 4.200 euro zijn. Lijkt mij een beetje aan de hoge kant maar goed.... Dat is dan een bedrag dat we misschien wel zouden kunnen missen als het moet maar zeker niet willen missen. Dat bedrag zou dan alleen ter sprake komen bij totaal verlies zoals diefstal of soort ramp. Tja, en dan komt de vraag, hoe groot is nu die kans van totaal verlies....

Ik vraag me sowieso af hoe die dagwaarde tot stand komt. Is dat transparant of zou men werken met cataloguswaarde en dan ieder jaar er iets af of zo?

Als ik zou besluiten onze vouwwagen toch te verzekeren, dan is het wel prettig om vooraf te weten wat dan de maximaal te vergoeden schade zou kunnen zijn (accessoires even buiten beschouwing gelaten of verblijfskosten).

Ga morgen sowieso maar eens rond bellen, maar mocht iemand hier nog tips of ervaringen hebben dan graag natuurlijk!
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marcel78 op juni 24, 2015, 10:08:02 PM
Tja, wat is wijsheid. Iedereen kijkt er anders tegen aan. Iemand die wat heeft meegemaakt zal eerder kiezen voor een verzekering dan iemand die nog nooit "pech" heeft gehad.

De vouwwagen valt inderdaad niet onder je inboedelverzekering. Ook niet thuis in de schuur.  Onderweg naar de vakantiebestemming gaat er nog weleens wat mis al zijn het vaker caravans die op z'n kant liggen dan vouwwagens. De dagwaarde is je maximale schade. Vaak krijg je wel 2 of 3 jaar aanschafwaardegarantie, maar daarna is het een beetje wat de gek ervoor geeft. Bij de juiste dekking is schade door eigen schuld ook gewoon gedekt op een klein bedrag eigen risico na.

Wij hebben onze vouwwagen wel verzekerd (inclusief € 750,- inboedel, er ligt stiekem heel wat in). Voor de premie van € 8,77 per maand neem ik het risico niet. (Verzekeringen is trouwens mijn werk)
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Gertjan De Meern op juni 24, 2015, 10:27:56 PM
Wij hebben de vouwwagen ook verzekerd.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Frankie op juni 24, 2015, 10:36:45 PM
Citaat van: Marcel78 op juni 24, 2015, 10:08:02 PMIemand die wat heeft meegemaakt zal eerder kiezen voor een verzekering dan iemand die nog nooit "pech" heeft gehad.
Dat hangt heel sterk van de soort schade af. D'r zijn ook heel wat mensen die er achter komen dat dat wat hen overkwam nou weer net niet onder de dekking viel. En het wemelt van de zaken die formeel wel onder de dekking valt maar die niemand claimt.
Citaat van: Marcel78 op juni 24, 2015, 10:08:02 PMWij hebben onze vouwwagen wel verzekerd (inclusief € 750,- inboedel, er ligt stiekem heel wat in). Voor de premie van € 8,77 per maand neem ik het risico niet. (Verzekeringen is trouwens mijn werk)
Valt de inboedel van de vouwwagen niet net als spullen uit de auto tot een bepaald bedrag per geval onder een uitgebreide inboedelverzekering?
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: C5CCV op juni 25, 2015, 07:04:54 AM
ik vraag me af of je een vouwwagen van 10 jaar oud nog kunt verzekeren,


Zelf vind ik 10 jaar het maximum, bij de vorige vouwwagen hebben we de verzekering opgezegd na 10 jaar.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marcel78 op juni 25, 2015, 07:26:22 AM
Citaat van: Frankie op juni 24, 2015, 10:36:45 PM
Dat hangt heel sterk van de soort schade af. D'r zijn ook heel wat mensen die er achter komen dat dat wat hen overkwam nou weer net niet onder de dekking viel. En het wemelt van de zaken die formeel wel onder de dekking valt maar die niemand claimt. Valt de inboedel van de vouwwagen niet net als spullen uit de auto tot een bepaald bedrag per geval onder een uitgebreide inboedelverzekering?

Daar zit ook het verschil tussen zelf regelen via internet of met advies via een tussenpersoon. Wie leest de kleine lettertjes of de polisvoorwaarden weleens door? Dat zijn uitzonderingen. Persoonlijk vind ik dat je geen verzekering nodig hebt voor kleine schades maar juist als er echt wat aan de hand is. Een tussenpersoon is je aanspreekpunt en helpt je daarbij. Rechtstreeks contact meteen verzekeraar kan weleens leiden tot een onterecht afgewezen schade.

Inboedel is buitenhuis maar heel beperkt verzekerd onder de inboedel. Brand is binnen Nederland vaak wel gedekt (de vouwwagen zelf is geen inboedel). Diefstal uit de auto meestal maar tot € 250,00 en uitsluitend na braak. Daar houd het wel zo'n beetje op. Het grootste risico zit hem toch in ongevallen onderweg naar je vakantiebestemming en terug naar huis. In mijn geval koste dat ook vrijwel niks meer aan premie.

Hoe maak jij die mooie citaatjes trouwens...
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Frankie op juni 25, 2015, 10:58:56 AM
Citaat van: Marcel78 op juni 25, 2015, 07:26:22 AMHoe maak jij die mooie citaatjes trouwens...
Even goed bestuderen hoe de code in elkaar zit als je éénmaal quote.

En dan de...
[quote author=Marcel78 link=topic=16500.msg220427#msg220427 date=1435209982]

...en...

[/quote]

...tags copy-pasten rond elk te citeren stukje.

Dat gedetaileerd quoten is een beetje een netheids-ziekte die ik nog van usenet (https://nl.wikipedia.org/wiki/Usenet) overgehouden heb.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: KenJo op juni 25, 2015, 11:35:02 AM
Onze wagen is niet verzekerd en ik heb net even zitten kijken wat ik kwijt zo zijn om het wel te doen (bij de verzekering die we nu hebben): 148,10 per jaar met een nieuwwaarde van 10.500,- euro voor de klapper. De ANWB is een stuk goedkoper trouwens zie ik 118,45 per jaar

Ik zal het thuis eens overleggen...
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Robin_en_Esther op juni 25, 2015, 11:56:41 AM
Hallo,
Aangezien wij net een nieuwe vouwwagen hebben gekocht, hebben wij het verzekerd bij de ANWB. Vooral om reden dat we een aantal jaar verzekerd zijn voor de nieuwwaarde (anders gaat het bij verlies echt pijn doen).

Het is momenteel mijn idee dat ik de wagen voor een periode van 5 jaar ga verzekeren. Daarna geloof ik het wel.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: WimS op juni 25, 2015, 12:08:59 PM
Je kunt het ook als volgt benaderen: gezien de relatief lage premies die verzekeraars hiervoor berekenen is de kans dat er schade ontstaat kennelijk klein. Echter, als je schade hebt, en dan moet je voornamelijk denken aan diefstal, dan zal die hoog uitvallen.
Als je die twee zaken tegen elkaar afweegt kom je vanzelf op de bij jou passende beslissing.

Ik ben persoonlijk niet zo van het verzekeren, maar de caravan verzekerde ik wel.
Daar was ik, toen een fransman bij een onhandige manoeuvre de caravan in reed, wel blij mee.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 25, 2015, 02:06:35 PM
Ik ben inmiddels ook weer wat wijzer.

De drie belangrijke termen die van grote invloed zijn op het te vergoeden bedrag bij totaalverlies (want dat is feitelijk het enige dat je liever niet zelf zou willen of kunnen betalen);

Nieuwwaarde Alleen relevant bij een bouwjaar van minder dan drie of vijf jaar. Heb je een hele nieuwe klapper dan heeft het zin om dit eventueel te verzekeren. Is je klapper ouder dan drie of vijf jaar dan heeft dit totaal geen nut meer want dan kom je bij totaalverbod uit op vergoeding dagwaarde.

Aanschafwaarde Hier geldt dat het bedrag dat je (aantoonbaar!) hebt betaalt voor bijvoorbeeld een oudere klapper tot drie jaar na afsluiten van deze dekking wordt vergoed. Let op: de aanschafwaarde moet aantoonbaar via een bankoverschrijving aan te tonen zijn. Kan je dit niet omdat je bijvoorbeeld via Marktplaats cash hebt betaalt, dan wordt niet de aanschafwaarde maar de dagwaarde (plus 10%) vergoed.

Dagwaarde Deze wordt bij totaal verlies door een expert bepaald. Ik zal daar niet verder op ingaan maar we weten allemaal denk ik wel dat je daar vast niet echt heel vrolijk van wordt......

Ik ben even uitgegaan van de ANWB en Unigarant. Zal bij andere aanbieders of verzekeraars vast niet heel erg verschillen neem ik aan.

Grof gerekend betaal je ongeveer 1 promille premie per maand over de aanschafwaarde. Zo zou je voorzichtig kunnen concluderen dat de kans op totaalverlies minder dan 1 op 1.000 is. Het ligt natuurlijk wat genuanceerder daarom zeg ik ook grof gerekend.

In mijn persoonlijke geval kan ik helaas nooit aanspraak maken op vergoeding van aanschafwaarde omdat ik niet alles per bank heb over gemaakt. Dan zou ik misschien nog voor acht tientjes per jaar een rustig gevoel kunnen kopen door een verzekering maar als ik voor acht tientjes uit eten ga heb ik ook een goed gevoel  >:(

Wat voor mij geldt hoeft natuurljk niet voor een ander te gelden. Als je echt gedekt kunt zijn voor nieuwwaarde of aanschafwaarde is het zeker de moeite waard. Dagwaarde niet.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marjootje op juni 25, 2015, 09:37:25 PM
En als je unigarant en ANWB naast elkaar vergelijkt?? is de Anwb dan aantrekkelijker qua premie?? En zoals hagel schade??? dekken ze dat dan ook?
Mijn klapper via mp gekocht (2013) maar wel via de bank overgemaakt, nieuwwaarde of aanschafwaarde??? wat denken jullie? vind het nogal een hoop geld hoor alles met mekaar..
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marcel78 op juni 25, 2015, 10:14:15 PM
Citaat van: Marjootje op juni 25, 2015, 09:37:25 PM
En als je unigarant en ANWB naast elkaar vergelijkt??
Dat zijn de zelfde verzekeringen. Unigarant is de verzekeraar van de ANWB. Hagelschade is meestal een optie.
Voor wat die aankoopwaardegarantie betreft. Ook al heb je via marktplaats gekocht en geen officiële factuur maar wel een print van de advertentie en mailwisseling over de prijs een bankoverschrijving. Dan durf ik de discussie met de verzekeraar wel aan.

Citaat van: Marjootje op juni 25, 2015, 09:37:25 PM
vind het nogal een hoop geld hoor alles met mekaar..
Bedoel je de waarde van de vouwwagen, of de hoogte van de premie?
Wie geen moeite heeft met het aanschaffen van een andere vouwwagen na een ongeval of diefstal moet vooral niet verzekeren. Iemand die zich dat financieel niet kan veroorloven kan misschien toch beter kiezen voor een verzekering. Vergeet daarbij de inventaris niet.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marjootje op juni 25, 2015, 10:16:33 PM
tja, de hoogte vd premie bedoelde ik idd, zal er toch maar es naar kijken, we hebben nog 2,5 week de tijd. dusss
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 25, 2015, 11:04:46 PM
Citaat van: Marcel78 op juni 25, 2015, 10:14:15 PM

Voor wat die aankoopwaardegarantie betreft. Ook al heb je via marktplaats gekocht en geen officiële factuur maar wel een print van de advertentie en mailwisseling over de prijs een bankoverschrijving. Dan durf ik de discussie met de verzekeraar wel aan.


Voor aanspraak op vergoeding van aankoopwaarde wordt excpliciet als voorwaarde gesteld dat de aankoop via een aantoonbare bancaire betaling gedaan moet zijn. (Het staat iets anders omschreven maar heb die letterlijke tekst nu niet bij de hand). Het gaat er dus niet om of er wel of geen factuur is.

Met een dergelijke vooraf expliciet gestelde voorwaarde zou ik als verzekeraar hooguit coulant met de dagwaarde (plus 10%) omgaan maar zeker geen aanschafwaarde meer vergoeden en niet eens met de adviseur of verzekerde in discussie gaan.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: kph op juni 26, 2015, 10:00:47 AM
Wij hebben er voor gekozen om onze vouwwagen niet te verzekeren. Het is niet zo dat we een nieuwe kunnen kopen als er iets met de vouwwagen zou gebeuren, die draagkracht hebben we niet. Maar we hebben de risico's afgewogen (thuis stalling, alleen in de zomer in Spanje kamperen dus geen hagel/storm schade) tegen de kosten van een verzekering. Auto volledig omnium verzekerd etc.

Dit is het enige jaar waarbij ik misschien een klein beetje zenuwachtig ben over wel/niet verzekeren aangezien we als tussenstop dit jaar in een hotel zitten (omdat we in eerste instantie een kant0en-klare tent hadden gehuurd en we last-minute een vouwwagen hebben aangeschaft en geen annulering op het hotel hadden).
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Erlief op juni 26, 2015, 10:50:20 AM
Tip is inderdaad goed kijken wat er precies in de voorwaarden staat.
Ik heb zelf een doorlopende reisverzekering en ANWB pechhulp met Europa dekking en vervangend vervoer. Alles wat daarbuiten valt is voor mijn eigen risico.

De pechhulp heb ik al eens moeten gebruiken. Ik stond een paar jaar geleden in Zwitserland te tanken toen liep de benzine gewoon onder de auto er weer uit. (ik vond al dat het zo hard ging met de benzine) Ik stond toch even raar te kijken... Maar een oponthoud van enkele uren, was het daarna keurig opgelost door een vriendelijke Zwitserse  monteur.

Vorig jaar werd ik gebeten door een slang, bleek ik bij thuiskomst de ziekenhuis rekening te moeten declareren bij mijn zorgverzekeraar, dus niks reisverzekering met gezondheidsdekking...
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marcel78 op juni 26, 2015, 12:06:07 PM
Citaat van: meneer Marnix op juni 25, 2015, 11:04:46 PM
Voor aanspraak op vergoeding van aankoopwaarde wordt excpliciet als voorwaarde gesteld dat de aankoop via een aantoonbare bancaire betaling gedaan moet zijn.
Dat kan de verzekeraar wel mooi schrijven in de polisvoorwaarden maar dat wil niet zeggen dat je daar niet over in discussie kunt gaan. Als je aannemelijk kunt maken hoe je de vouwwagen hebt gekocht en wat daarvoor is betaald maakt je mi een goede kans. Ook dan komt er een expert aan te pas trouwens.

Citaat van: kph op juni 26, 2015, 10:00:47 AM
Wij hebben er voor gekozen om onze vouwwagen niet te verzekeren. Het is niet zo dat we een nieuwe kunnen kopen als er iets met de vouwwagen zou gebeuren, die draagkracht hebben we niet. Maar we hebben de risico's afgewogen (thuis stalling, alleen in de zomer in Spanje kamperen dus geen hagel/storm schade) tegen de kosten van een verzekering. Auto volledig omnium verzekerd etc.
Iedereen maakt een eigen afweging. De vouwwagen is overigens niet voor de eigen schade verzekerd als hij achter de auto hangt. Dat geldt alleen voor schade aan derde. Dus mocht hij onderweg los raken dan heb je geen vouwwagen meer. En je schade verhalen op een fransman of spanjaard laat ik zelf liever aan mijn eigen verzekeraar over.

Citaat van: Erlief op juni 26, 2015, 10:50:20 AM
Tip is inderdaad goed kijken wat er precies in de voorwaarden staat.
Ik heb zelf een doorlopende reisverzekering en ANWB pechhulp met Europa dekking en vervangend vervoer. Alles wat daarbuiten valt is voor mijn eigen risico.
Heel verstandig. Controleer ook even of je dekking hebt voor je aanhanger (vouwwagen in dit geval). In het slechtte geval wordt je auto wel thuis gebracht maar je vouwwagen niet (of op eigen kosten).

Citaat van: Erlief op juni 26, 2015, 10:50:20 AM
Vorig jaar werd ik gebeten door een slang, bleek ik bij thuiskomst de ziekenhuis rekening te moeten declareren bij mijn zorgverzekeraar, dus niks reisverzekering met gezondheidsdekking...
Dat klopt, de nederlandse zorgverzekering gaat altijd voor. Maar deze vergoed vaak maar naar nederlandse tarieven. Wat daar niet of slechts beperkt vergoed wordt komt voor rekening van de reisverzekering mits je geneeskundige kosten buitenland hebt meeverzekerd (kan ook je eigen risico zijn). De meningen verschillen, maar kijk deze uitzending maar eens terug. Joop Pot had wel een reisverzekering maar vergeten het vinkje te zetten bij ziektekosten buitenland: http://www.npo.nl/groeten-van-max/13-08-2012/POW_00476715/POMS_MAX_112257 (http://www.npo.nl/groeten-van-max/13-08-2012/POW_00476715/POMS_MAX_112257)
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 26, 2015, 12:24:07 PM
Citaat van: Marcel78 op juni 26, 2015, 12:06:07 PM
Dat kan de verzekeraar wel mooi schrijven in de polisvoorwaarden maar dat wil niet zeggen dat je daar niet over in discussie kunt gaan. Als je aannemelijk kunt maken hoe je de vouwwagen hebt gekocht en wat daarvoor is betaald maakt je mi een goede kans. Ook dan komt er een expert aan te pas trouwens.

Als ik een verzekering afsluit, wil ik zekerheid. Ik wil weten wat er wel of niet wordt vergoed. Als je geen nota van een bedrijf hebt en je hebt op de particuliere markt niet via bankoverschrijving betaalt, kom je NIET in aanmerking voor aankoopwaarde vergoeding. Dat zijn simpelweg de polisvoorwaarden. Heb deze nu van ANWB, Unigarant en ASR uitgespit en daar is echt geen speld tussen te krijgen.

Polisvoorwaarden zijn leidend daar kun je best over in discussie gaan maar het zou wat zijn als iedereen via zijn adviseur of verzekeraar gaat discussiëren over de polisvoorwaarden waarvan je zelf vindt dat het best anders zou kunnen.

Voor het overige ben ik het wel met je eens  :J
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: dickp op juni 26, 2015, 02:07:15 PM
Wij hebben onze nieuwe Malawi verzekerd bij FBTO. Complete dekking voor EUR 10 per maand, 5 jaar nieuwwaarde en geen instinkers in de polisvoorwaarden. Over een jaar of wat gooi ik hem misschien uit de verzekering maar voor deze premie wil ik het risico op totaalverlies niet lopen.
@kph, misschien kan je hem voor bijv twee maanden verzekeren? Dan ben je helemaal spekkoper.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: KenJo op juni 26, 2015, 07:11:04 PM
Citaat van: dickp op juni 26, 2015, 02:07:15 PM
@kph, misschien kan je hem voor bijv twee maanden verzekeren? Dan ben je helemaal spekkoper.
Dat is een goed idee! De ANWB heeft in haar voorwaarden staan: "Artikel 4. Wat is de looptijd van de verzekering en wanneer mag de verzekeringnemer opzeggen? De looptijd van de verzekering staat vermeld op het polisblad. De verzekeringnemer mag deze verzekering
dagelijks opzeggen."
Helaas kan je nergens bij de offerte invullen wat de looptijd moet gaan worden, en de maandelijkse betaling kan alleen per automatische incasso. Rara wat zal de looptijd zijn???
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Spiegelbeeld op juni 26, 2015, 07:48:44 PM
Nederland is het meest verzekerde land ter wereld. Grootste drijfveer is angst, er zijn zelfs mensen die hun verzekering verzekeren, bijvoorbeeld met de no claim beschermer.


Wat je wel of niet verzekerd is lastig, wij hebben de laatste jaren behoorlijk wat verzekeringen opgezegd of aangepast en veel geld bespaard, tot nu toe nooit spijt gehad.
Wij zijn niet de enigen en de verzekeringsbranche voelt het omzetverlies en is een collectieve campagne begonnen om te laten zien hoe belangrijk verzekeren wel niet is, de bangmaak machine draait weer volop.

Ik zou een klapkar alleen verzekeren als de schade ervan je in grote problemen zou brengen. Meestal is de dagwaarde na een tijdje flink gedaald en valt door allerlei regeltjes de uitkering behoorlijk tegen en mag je wel jaarlijjks meer dan 100 euro premie aftikken.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: KenJo op juni 26, 2015, 08:22:59 PM
Citaat van: Spiegelbeeld op juni 26, 2015, 07:48:44 PM
Meestal is de dagwaarde na een tijdje flink gedaald en valt door allerlei regeltjes de uitkering behoorlijk tegen
Net als bij een auto dus  :#
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Nekaf op juni 26, 2015, 09:33:42 PM
Wel verzekerd, ik weet dat de stalling waar ik sta niet verzekerd is , dus gebeurd er iets ben ik toch verzekerd voor 7,95 / maand, en het is een oude houten stalling, wel mooi droog maar je weet maar nooit. En ik kan hem dus ook met een gerust hart op de oprit laten staan.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 27, 2015, 09:53:17 AM
Als alleen nog de dagwaarde van toepassing is wordt het een grijs en schemerachtig gebied.......

Bij auto's weet je gewoon vooraf de dagwaarde en zo weet je of het zin heeft om al risks af te sluiten of niet. Dat zou bij een vouwwagen toch ook zo kunnen/moeten zijn denk ik.

Ik zag sowieso in sommige polisvoorwaarden dat er bij dagwaarde verwezen wordt naar een koerslijst van de BOVAG. Als dat nou eens vooraf transparant zou zijn net als bij auto's, dan zou je veel beter een afweging kunnen maken.


Nu alleen nog inzicht zien te krijgen in die koerslijst  :?
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Hobbes op juni 27, 2015, 10:08:13 AM
Door mijn eigen schuld was een stuk binnentent van de buitentent los gegaan. Dit moest opnieuw gestikt worden. Hele tent moest eraf en was best een tijdrovend karwei maar ik was bang dat als ik niks deed hij uiteindelijk er helemaal vanaf zou gaan. Toen ik dit met de dealer besprak zei hij zelf "Maar je bent toch verzekerd?" Zelf nooit aan gedacht maar ok dit soort ongelukjes valt dus onder de verzekering. Ik had mijn premie er weer voor een paar jaar uit iig.
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: Marcel78 op juni 27, 2015, 12:33:42 PM
Citaat van: meneer Marnix op juni 27, 2015, 09:53:17 AM
Bij auto's weet je gewoon vooraf de dagwaarde en zo weet je of het zin heeft om al risks af te sluiten of niet. Dat zou bij een vouwwagen toch ook zo kunnen/moeten zijn denk ik.

Bij auto's is het echt niet anders dan bij vouwwagens. De dagwaarde van 2 de zelfde auto's van het zelfde bouwjaar is nooit gelijk. Aantal kilometers, onderhoudshistorie (wel of niet dealer onderhouden) en zelfs de kleur is mede bepalend.

Er komt een expert die de dagwaarde vast moet stellen en daar kun je als het mee zit nog een beetje over onderhandelen. Er is geen standaard lijst, alleen een globale richtlijn. Zit je auto vol met krassen en deuken dan is de dagwaarde helaas een stuk lager dan zijn puntgave broertje van het zelfde bouwjaar. Wat de gek ervoor geeft dus....
Titel: Re: Wel of niet verzekeren?
Bericht door: meneer Marnix op juni 27, 2015, 12:55:20 PM
Maar bij diefstal wordt het toch lastig voor een expert om vast te stellen of je onder of boven de dagwaarde zou kunnen? Moet er dan toch niet een soort basisprijs/dagwaarde zijn die via een lijst inzichtelijk is?

Denk dat boven de dagwaarde uitkomen eigenlijk alleen kan als je vantevoren een taxatierapport o.i.d hebt? Ik zie me al aankomen bij de dealer.... Dan blijft het inderdaad wat de gek er voor geeft.