Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => vouwwagenmerken informatie => Holtkamper => Topic gestart door: Cyclops op juli 10, 2015, 10:55:11 PM

Titel: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: Cyclops op juli 10, 2015, 10:55:11 PM
Na een aantal jaar met een LandCruiser met Hannibal daktent rondgereden te hebben in Marokko en Zuid-Europa waren we even helemaal klaar met kamperen (dachten we).

(http://www.verhaar.nu/wordpress/wp-content/gallery/marokko2010/219.jpg)

(http://www.verhaar.nu/wordpress/wp-content/gallery/marokko2010/126.jpg)

Het liep anders, sinds 6 juli zijn wij de eigenaar van een Holtkamper Cocoon XL uit 2005.

Wat zit er allemaal op, aan en bij:
- Membrane dak
- Basis imperiaal
- Donkere ramen met gaas
- 5(!) driehoekige zijluifels die je aan elkaar kunt ritsen om zo de hele voorkant af te sluiten, of als verlengde luifel gebruiken.
- Basekitchen in Zarges kist
- Zijluifel t.b.v. keuken
- Kidsroom XL
- Tropical binnentent
- Vakkenschort
- Disseltafel (eigenbouw)
- Holtkamper tas
- Meer tentstokken dan ik ooit zal kunnen gebruiken
- 10.000 haringen, scheerlijnen en elastieken
- Disselslot
- Campingaz 904 fles

Foto's in ingeklapte staat:

(https://lh4.googleusercontent.com/-rpH7Tb5T3t4/VaApL9tO6uI/AAAAAAAAAMI/d8yab7zl5ho/w1460-h821-no/IMG_20150710_210721.jpg)

(https://lh4.googleusercontent.com/-_0BKVx4pWpw/VaApL06RauI/AAAAAAAAAMM/br4DLJWXmrY/w1460-h821-no/IMG_20150710_210754.jpg)

We hebben hem meteen 's avonds opgezet in de tuin.
Afgezien van wat moddervlekjes in het tentdoek en de banden die over de uiterste  houdbaarheidsdatum heen zijn is hij gewoon zo goed als nieuw.
Ze zijn niet goedkoop die Cocoons, maar de kwaliteit straalt er vanaf. Een collega, die zelf in het bezit is van een recente Trigano, was ook meteen verkocht en drong er al op aan om hem na onze vakantie over te nemen voor minimaal het bedrag wat wij er voor betaald hadden.  :#

Paar dingen hebben aandacht nodig:
- Afspraak gemaakt voor 3 nieuwe banden (Vredestein T-TRAC 2) en een onderhoudsbeurt: 220,67
- Jaeger 13polige stekker, schokbrekers en montageset besteld bij Wiedeman: 79,70
- Schokbreker montagebeugels besteld bij Holtkamper: 55,00
- Powergrips monteren op de belangrijkste tent- en luifelstokken: 35,50

Net ook maar meteen een korte vakantie geboekt; 8 dagen Camping Domaine de Champe (http://www.domaine-de-champe.fr/content/nl/home/177/ (http://www.domaine-de-champe.fr/content/nl/home/177/)) :J

Over ruim 3 weken we dus of het een goede beslissing is geweest om een Cocoon te kopen :+.
Zo ja dan gaan we na de vakantie aan de slag met:
- De keuken, de Zarges kist is helaas te klein voor een koelkastje.
- Besluiten of ik een paar fietsendragers ga monteren op de basis imperiaal.
- Met de Landcruiser waren we zelfvoorzienend voor minimaal een paar dagen; een zonnepaneel, huishoudaccu ~ 100Ah en een watertank staan ook nog op het wensenlijstje.
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: martijn82 op juli 10, 2015, 11:23:45 PM
Ziet er goed uit. Veel plezier er mee.
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: nikkel1964 op juli 11, 2015, 12:19:40 AM
ik ben helemaal 'klapkarmaf' maar ik moet zeggen dat jullie 'oude' manier van kamperen ook wel iets heeft...  :K Niet echt alledaags in ieder geval!  :)
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: Cyclops op juli 20, 2015, 08:13:43 PM
Daktent is leuk, en helaas in sommige landen ook wel lekker i.v.m. kruipende beestjes.
In Marokko aardig wat schorpioenen en slangen gezien, en dan slaap je op 2 meter boven de grond toch wat lekkerder.  :J

We gaan zien hoe het klapwagengebeuren ons gaat bevallen.

Van het weekend de Cocoon voorzien van:
- Chassis steunen van Holtkamper
- ALKO schokbrekers groen en montageset via Wiedemann.de
- Jeager 13P stekker
- Nieuw lampje kentekenplaat verlichting

De HK staat nu bij de garage voor een onderhoudsbeurtje en 3 nieuwe banden.
De vouwkratjes staan klaar om gevuld te worden.
Compressor koelkast (Engel MR-040F) is onderweg.

Van de week eindelijk  inpakken en maandag op pad!
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: EdwinMerks op juli 20, 2015, 08:45:27 PM
Heb je die chassissteunen nou echt nodig? Als je de pootjes omlaag draait is dat toch voldoende of mis ik iets?
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: Cyclops op juli 20, 2015, 08:51:45 PM
De chassisteunen zijn nodig om de schokbrekers te kunnen monteren.
De bigfoots komen onder de steunpoten, scheelt weer gedoe met plankjes.  :)
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: EdwinMerks op juli 20, 2015, 09:29:00 PM
Ok. Helder. Ik dacht dat je de chassissteunen naast de pootjes wilde gaan gebruiken om de vouwwagen tijdens de vakantie te ondersteunen.
Titel: Re: Van daktent naar Cocoon, first things first, en daarna.....
Bericht door: Cyclops op augustus 01, 2015, 11:15:50 AM
Schokbrekers met chassis steunen gemonteerd, ging redelijk soepel.
3 nieuwe banden (Vredestein T-Trac 2) laten monteren en onderhoudsbeurt laten uitvoeren, 1 rem moest bijgesteld worden, verder geen bijzonderheden.

Maandag vertrokken naar de Vogezen, de Cocoon ligt als een blok achter de auto, merkt amper dat hij rechter hangt, moet echt opletten niet te hard te rijden.
De eerste nachten 'Cocoonen' zitten erop en kan niet anders zeggen dan dat het uitstekend bevalt, ook al werkt het weer niet mee. Ruim genoeg om ook binnen te kunnen zitten en goed geslapen.
Ondertussen al plannetjes aan het maken voor kleine aanpassingen, zoals watertank, eigen accu i.c.m. zonnepanelen en volgend jaar een langere rondtrekvakantie.