In navolging van een eerder op het forum getoonde oplossing heb ik voor onze Livingstone een bijna minimalistisch kruidenplankje (geen rekje) gemaakt ter vervanging van het stalen onding. Gewoon een alu U-profiel met een plankje wat ik nog over had van de bouw van de watervoorziening. Op maat gefreesd zodat het precies in het U-profiel past. Eenvoudiger kan haast niet. :)
Hoeft alleen nog gelakt te worden
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160728/699b656dd42cbf6031f681d4142a2331.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160728/77090718bef92f4178edec6abe8bf7c8.jpg)
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160728/fb0626338159ba0c763694a81b90a367.jpg)
Mooie oplossing. Ziet er goed uit. Ook makkelijker op te bergen dan het originele kruidenrekje van Aart Kok.
Dat was het idee waar ik naar op zoek was. Gewoon een standaard alu profiel van 15-15-15?
Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
Citaat van: Drikusniet op juli 28, 2016, 03:31:04 PM
Dat was het idee waar ik naar op zoek was. Gewoon een standaard alu profiel van 15-15-15?
Ik had 20/20/20 liggen (binnenmaat 16) en de plank die ik nog had was 19.8 dik, dus ik heb aan de bovenkant 2mm gefreesd (de dikte van het aluminium) en aan de onderkant 1,8mm, zodat de bovenzijde mooi vlak doorloopt. Ik hoop dat de plank nog past als-ie gelakt is. :#
Als ik eiken had gehad van 16.5 (de dikte van het hout van de klep), dan had ik waarschijnlijk inderdaad 15/15/15 profiel gebruikt. Dan was het een wat eleganter plankje geweest. Ik had in theorie de plank terug kunnen brengen naar 16 of 17 mm, maar bij gebrek aan een vandiktebank (je kunt er als hobbyist maar om verlegen zitten...) zat dat er even niet in :#
Het alu profiel zit met 3 korte RVS parkers in de plank geschoefd en aan de achterkant van het plankje heb ik drie gaten geboord om ruimte te geven aan de koppen van die parkers.
Duidelijk en bedankt! WW
Simpel en doeltreffend. Ben je niet bang dat plank met kruidenpotjes er uit schiet? Jullie deksel staat haaks, neem ik aan. Bij de Alpha is dat niet zo
Citaat van: Gait op juli 28, 2016, 05:41:24 PM
Simpel en doeltreffend. Ben je niet bang dat plank met kruidenpotjes er uit schiet? Jullie deksel staat haaks, neem ik aan. Bij de Alpha is dat niet zo
Nee. Die schiet er niet uit. Ik moet hem er echt in drukken en uit trekken. Op den duur zal het makkelijker gaan. Nah, dan gaat er weer een streepje lak op en dan gaat-ie weer stroef. En het deksel staat bij de livingstone nèèèèt niet haaks. Maar de potjes vallen er beslist niet af.
Mooi :J
Wat is dat onding van Aart Kok eigenlijk, ben ik wel benieuwd naar :J
Citaat van: muis op juli 28, 2016, 10:25:46 PM
Mooi :J
Wat is dat onding van Aart Kok eigenlijk, ben ik wel benieuwd naar :J
Het gekke is dat hoewel de keuken van de Livingstone een USP is, je er eigenlijk maar heel weinig goede foto's van ziet.
Hier zie je nog net wat het ding inhoudt. Het is een stuk (helaas ongeborsteld roestvast staal) dat om de klep gehaakt wordt en er dan aan hangt. Op de foto staat er een rijtje eierdopjes op.
(https://webshop.aartkok.nl/images/detailed/1/Expandable-liv-2.jpg)
Het ziet er qua vorm uit als het attachment. En kan niet ingeklapt worden.
Het ziet er dus prachtig uit als het hangt. Maar het moet eraf als je inklapt. En waar laat je dan zo'n onding met scherpe randen?
heel herkenbaar.. waar laat je dat onding idd. ik dacht ook al aan een klapplank oid die kan blijven zitten tijdens het rijden. Maar dit is ook een prachtige oplossing. complimenten
Dat is een teleurstellend plankje voor zo'n mooie keuken :N
Dan vind ik jou oplossing tig x mooier. :J
En gelakt....
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/0482e7b882ec905693f3115293114109.jpg)
Mooie strakke oplossing Frank!!
En meteen in gebruik genomen dit weekeind :) (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160730/9075f9c9c92981d2cca74f6fe8053a30.jpg)
Mooi zeg!
Citaat van: linda75 op juli 29, 2016, 12:17:56 AM
heel herkenbaar.. waar laat je dat onding idd. ik dacht ook al aan een klapplank oid die kan blijven zitten tijdens het rijden. Maar dit is ook een prachtige oplossing. complimenten
Oud topic maar voor wat het waard is, wij hebben zo'n "onding" en leggen deze op de rand in de wagenbak. Ligt dan niet in de weg en kost geen opslagruimte.
Wij hebben het plankje minder diep laten maken en toen vastgeschroefd.(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210831/acc0ac5078d23b99c6728394aec1218d.jpg)
Verstuurd vanaf mijn M2007J20CG met Tapatalk
Citaat van: Rijksen op augustus 31, 2021, 11:58:54 AM
Oud topic maar voor wat het waard is, wij hebben zo'n "onding" en leggen deze op de rand in de wagenbak. Ligt dan niet in de weg en kost geen opslagruimte.
Hoe bedoel je dat precies? Bij ons ligt daar het opgerolde wagenschort (dat laten we altijd vast zitten). Misschien heb je een foto?
Ik snap wat je bedoelt, gewoon op dat houten stuk tussen de bak en de rand, ... die opbergvlap, hangt bij ons trouwens tot het eind aan de wagen en vouwen we dan bovenop alles (voordat we het afdekzeil er op doen)
Citaat van: Miirjam met Livingstone op augustus 31, 2021, 08:41:27 PM
Hoe bedoel je dat precies? Bij ons ligt daar het opgerolde wagenschort (dat laten we altijd vast zitten). Misschien heb je een foto?
We zijn dit weekend op pad met de vouwwagen dus kan ik wel een foto maken.
Mooi gemaakt en passende kleur Frankie !
Belangrijker; de hagelslag staat onder handbereik, volksvoedsel nummer één :J