Hallo, wij nemen een dak- koffer mee op onze reis, is het verstandig om deze op de vouwwagen te monteren of beter op de auto?
Vouwwagen:Roadmaster midi S,
Auto: Peugeot 307 Break
Graag jullie mening, groet André
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Ik zou hem op de auto plaatsen
Want max gewicht op vw is minder
Wij hebben ook een dakkoffer gekocht maar willen deze op de vouwwagen plaatsen ook een Roadmaster midi s.
Maar dat is meer omdat de auto zo hoog is ( een Renault kangoo ) dan kunnen we er slecht bij .
Verstuurd vanaf mijn GT-I9515 met Tapatalk
Hoi
Wij hebben hem ook op de auto staan.
Als je in regenweer aankomt willen we zo snel mogelijk openklappen en met een koffer erop moet dat eerst nog allemaal eraf.
Puur voor de luchtweerstand zou je 'm op de klapper kunnen zetten.
Maar bij ons staat ie ook op de auto hoor. Soms wel oppassen bij parkeergarages :)
Zoals gezegd, zou 'm anders eerst nog van de wagen moeten halen. En dan ook nog ergens handig en veilig kunnen neerzetten.
Mijn ervaring met dakkoffers (wij hebben van die opvouwbare met rits van thule) is dat als ze op de auto zitten het nogal wat rumoerigheid geeft boven de 90, dus ik heb ze dit jaar voor het eerst achter elkaar op de vouwwagen gemonteerd. Is mij heel goed bevallen, toen we aankwamen vouwwagen op plek gereden, spullen uit de dakkoffers gehaald en weer dichtgeritst. Wagen opgengeklapt met de dakkoffers nog vast aan het deksel, hangt er mooi en droog onder tijdens het verblijf.
Naar aanleiding van de reacties ga ik hem op de vouwwagen monteren.
Wel meer gewicht op de aanhanger (50KG max)maar minder luchtweerstand.
Bedankt!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Onze bedoeling is de koffer op het deksel van de vouwwagen te laten zitten tijdens het open klappen. Heb er ook opgelet dat de koffer binnen de deksel blijft.
En wij gebruiken geen ondertentje
Verstuurd vanaf mijn GT-I9515 met Tapatalk
Citaat van: rinus fl op augustus 02, 2016, 03:55:08 PM
Onze bedoeling is de koffer op het deksel van de vouwwagen te laten zitten tijdens het open klappen. Heb er ook opgelet dat de koffer binnen de deksel blijft.
En wij gebruiken geen ondertentje
Verstuurd vanaf mijn GT-I9515 met Tapatalk
Misschien zie je het niet helemaal goed maar de dakzakken die wij erop hebben zitten steken aan de voor en achterkant iets uit, dacht iets van 7 cm ofzo. Voor mij was het ook een gok omdat ik het zo voor het eerst heb gedaan maar met opzetten stak of zat hij niet tegen het tentdoek aan :)
Als we het zouden doen dan op het dak van de auto. Op onze roadmaster zelf is niet handig. Dit ivm dat ik beide ondertentjes gebruik en dat gaat dan niet passen.
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Wij hebben ook een Roadmaster en de koffer gaat op de auto.
Citaat van: martijnmarleen op augustus 02, 2016, 06:16:24 PM
Als we het zouden doen dan op het dak van de auto. Op onze roadmaster zelf is niet handig. Dit ivm dat ik beide ondertentjes gebruik en dat gaat dan niet passen.
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Logisch :) en zo zal ieder zijn beweegreden hebben. Ben eigenlijk wel benieuwd naar het totale rijgewicht van de Roadmaster met alles erop en eraan als we op vakantie gaan. Iemand idee waar je dat zou kunnen doen?
Bij ons bij de stalling heb ik een weegbrug. Anders even op internet zoeken.
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Onze Roadmaster midi S weegt maximaal 455 kg, daarbij komt 80 kg belading en een dakkoffer van 60 kg.
Totaal dus +/- 600 kg.
De auto wordt beladen met 450 kg incl personen.
Lijkt mij op zich een goede verdeling.
De auto heeft een ledig gewicht van 1260 Kg.
Mijn vermoeden is dat het extra gewicht op de vouwwagen beter is dan de luchtweerstand van de dakkoffer.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Op de vouwwagen gaat prima zolang je het ondertentje daar maar niet wilt gebruiken. En er past best een hele grote op hoor die van ons is 1,9 x 0,9 x 0,4
(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160827/271c612705e8fa035939d9921b4fc626.jpg)
Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk
Bij ons gaat de dakkoffer op de Roadmaster. We gebruiken aan die kant geen ondertent dus laten we hem ook gewoon zitten tijdens de vakantie.