Beste klapperts,
Al langer stroop ik dit rijke forum af, maar worstel nog met de volgende vraag:
Ik ben van plan worteldoek onder de tent te gebruiken. We hebben een nieuwe klappert met ondertent mogelijkheid. Ook onder de ondertent zou ik graag worteldoek hebben. Hoe pakken jullie dit aan? Hebben jullie een enorm doek waar de wagen dus ook op wordt gerold? Of leggen jullie een los gedeelte onder de ondertent? En als één van de ondertent plaatsen niet voor een ondertent wordt gebruikt. Dan ook worteldoek? Of zeil? of...wat? Lijkt ons logisch niet de boodschappen aldaar in het zand te leggen?
Vrij basic misschien, maar ben benieuwd naar jullie "gebruiken".
Als t niet te modderig is dan helemaal niks. Blijft droog genoeg voor de meeste spullen.
Wel altijd een paar stukken dun plastic mee voor het geval dat (ook voor bijv op het bed bij nat klappen)
Verstuurd vanaf mijn LG-H815 met Tapatalk
Wij hadden bij onze voorgaande wagens altijd op maat gemaakt worteldoek mee: voor onder alle dichte zeilen. Dus voortent (kuipzeil), ondertentje (ook een kuip), gastencabine (ik denk ook een kuip, nooit gebruikt) en het bijzettentje.
Geen onhandelbaar grote lappen, maar netjes met de soldeerbout afgesneden stukken.
Spullen onder de wagen legden we op een klein grondzeiltje (zonder worteldoek).
Wij hadden bij onze vorige wagen 1 groot worteldoek onder de hele wagen. Het stuk was zo groot dat het aan alle kanten iets uitstak, wij gebruikten het vooral omdat het heel erg helpt om de slikranden schoon te houden, je hebt veel minder last van opspattend modder en de onderkant wordt veel minder vies. Het is trouwens best handelbaar spul, als je aan de hoeken van die zeil klemmen maakt dan kan je het worteldoek met een paar haringen makkelijk vastzetten. Wij stonden vroeger altijd veel meer te hannessen met plastic zieltjes waar dan weer de wind onder kwam en die heel makkelijk scheuren.
Bij de huidige wagen gebruiken we het alleen onder de voortent (als we die gebruiken).
IK had het worteldoek in de vorm gemaakt van onze Cocoon XL. Iets ruimer. Vies wordt het kuipzeil toch wel en is zo weer schoon. Ging mij vooral om het kuipzeil te beschermen tegen eventuele scherpe dingen die je niet opmerkt tijdens het opzetten.
Wij ook 1 groot doek, net iets groter dan het geheel
Het doek wordt niet zo vies bij regen omdat de rotzooi (bijna) niet omhoog spat
Verder voordeel dat je je voeten minder bezeerd en je grondzeil beschermd
Dit deden we al toen we nog met de tent kampeerden
Het doek van 5 bij 10 wat we hebben vouwen we klein op zodat die netjes in de disselbak past
Tip: sla een paar (5 duimer) spijkers met grote revet in en gelijk met de grond door je worteldoek ipv uitstekende haringen , het waait nergens heen en je stoot je voeten er niet aan
Wij hebben een groot worteldoek. Die leggen we neer en rijden we de vouwwagen er op. Als de haringen er in gaan rollen we het wortel doek wat uit steekt op
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
hier kleine stukjes omdat ik dat praktischer vind. dit jaar onder het kuilzeil ook gaatjestapijt voor meer demping maar we gaan naar bergachtig gebied en wil geen steentjes door mijn tapijt heen... worteldoek vind ik dan ff te doen.. Grote lap is ook een optie maar ik vind kleinere stukjes ( heb er twee een voor de voortent en een voor stuk naast het bed. prettiger werken en vouwt klein op en kan je dan mooi opbergen
Helemaal niks, ook geen tenttapijt
Worteldoek, tikkie ruimer dan waar het onder ligt. Apart stuk voor het ondertentje en een apart stuk voor de voortent.
Als we erg lang op 1 plek staan ook onder de luifel worteldoek, met daarop gaatjestapijt.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Gebruikt schermdoek uit de kassenteelt. Gratis en werkt net als worteldoek. Heeft 2 jaar boven in een kas gehangen en wordt dan vervangen omdat het door stoffig worden minder licht door laat
Wij gebruiken 1 groot worteldoek. Dit houd de slikranden mooi schoon bij regen en geen opspattend zand. En het beschermt het grongzeil tegen kleine scherpe steentjes.
wij gebruiken gewoon plastic zeil. na de vakantie gooien we het weg. houdt het kuipziel mooi schoon.
1 groot worteldoek en dan nog een voor onder de luifel. Klein op te plooien en waterdoorlatend.
Verstuurd vanaf mijn HUAWEI VNS-L31 met Tapatalk
Citaat van: martijnmarleen op juni 11, 2017, 09:57:00 AM
Wij hebben een groot worteldoek. Die leggen we neer en rijden we de vouwwagen er op. Als de haringen er in gaan rollen we het wortel doek wat uit steekt op
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Dus de slikranden liggen op het doek, daarna vouw je het omhoog en de haringen gaan dan in de grond?
En begrijp ik het goed dat je de haringen van de voorkant van de wagentent en eventueel de voortent , gewoon door het worteldoek kunt slaan?
Groeten,
Willem
Citaat van: Willem75 op augustus 01, 2017, 12:36:02 PM
Dus de slikranden liggen op het doek, daarna vouw je het omhoog en de haringen gaan dan in de grond?
En begrijp ik het goed dat je de haringen van de voorkant van de wagentent en eventueel de voortent , gewoon door het worteldoek kunt slaan?
Groeten,
Willem
Ja kan maar rol het op als een worst tegen de slik randen aan en dan de haringen. Zie de foto hoop dat het dan een beetje duidelijk is(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170801/c553092539f8db76f4e958890104e653.jpg)
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Ja precies, heel duidelijk. En binnen sla je ze gewoon door het doek heen?
Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
Citaat van: Willem75 op augustus 01, 2017, 12:42:38 PM
Ja precies, heel duidelijk. En binnen sla je ze gewoon door het doek heen?
Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
Klopt en dan pas het grond zeil
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Wij slaan ze buiten ook door het doek heen.
Verstuurd vanaf mijn HUAWEI VNS-L31 met Tapatalk
Gaat het water wat van het doek over de slikrand gaat dan wel door het doek heen? Ook bij plensbuien.
Verstuurd vanaf mijn Y635-L21 met Tapatalk
Dat zou wel moeten: worteldoek is waterdoorlatend.
Daardoor is het ook prima onder grondzeil: er kan geen water blijven staan dat gaat stinken.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Citaat van: ojee66 op augustus 01, 2017, 05:10:42 PM
Gaat het water wat van het doek over de slikrand gaat dan wel door het doek heen? Ook bij plensbuien.
Verstuurd vanaf mijn Y635-L21 met Tapatalk
Ja hoor geen probleem. Al redelijk wat plensbuien gehad en hou het droog.
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Heb het dus naar aanleiding van dit topic met worteldoek gedaan. Een grote voor wagentent en voortent en nog een losse voor onder de luifel met daarover het tenttapijt.
Veel buien gehad en geen water onder de tent. Het laat water door, maar ik heb het idee dat het oprollen en de haringen erbuiten slaan er eigenlijk alles wel buiten houdt. Het water rolt van het doek en valt naast het opgerolde doek op de grond.
Beviel heel goed. De gedachte dat als het binnen komt, het weg kan is een plus mijn inziens.
Onder de luifel was voornamelijk fijn om het tenttapijt schoon te houden. Op de eerste camping hadden we klei en een sloot regen. Op de tweede camping heb ik de mat zonder worteldoek gelegd. Veel minder klei en een grasmat.
Wij hebben dit jaar voor het eerst grondzeil met opblaasrand onder de vouwwagen gelegd. Hierdoor blijft bij regen de ondertent droog en de opslag aan de andere kant. Onder de voortent en luifel hebben we worteldoek gelegd, omdat het worteldoek waterdoorlatend is hebben we dit jaar het kuipzeil van de voortent flink moeten poetsen, terwijl we dit voorgaande jaren niet hoefden te doen omdat we toen bouwzeil gebruikten.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk