Hoi medeklappers
Wij kamperen al 6 jaar met een Jamet Louisiana met inritsbaar kuipgrondzeil. Tijdens onze laatste vakantie ergerde het ons weer enorm hoe belachelijk zwaar dit ding is en hoeveel werk het is om het allemaal op te kuisen aan het einde van de vakantie. Wie van jullie gaat er op vakantie zonder kuipgrondzeil? Zijn er alternatieven die makkelijker/gebruiksvriendelijker of compacter zijn? Of kan het echt helemaal zonder?
Ik ben benieuwd naar jullie suggesties!
Groetjes
Sandra
Wij hebben inritsbaar grondzeil en maken dat thuis op ons gemak schoon. Op de oprit, warm water met sop er op, schrobbertje erover, laten drogen en weer klaar.
Met onze eerdere vouwwagen plastic met eroverheen gaatjes grondzeil (wel last met regen en) en ook dat moet je soms schoonmaken.
Collega van mij heeft een grondzeil met opblaasbare rand, weet niet of dat fijn is.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Wij hebben het kuipzeil 1x gebruikt op onze eerste vakantie met de vouwwagen, gewoon om hem een keer helemaal op te zetten, daarna nooit meer.
Veel teveel werk en wij gaan meestal naar een zonnig land maar ook met regen gebruiken wij het niet.
Gewoon lekker op gras (hoef je niet te vegen). :O
Welk bouwjaar is je louisiana? Zijn er universele kuipzeilen?
Verstuurd vanaf mijn Y635-L21 met Tapatalk
Leg je er niks onder dan? Scheelt in het vuil en anders vies in de disselbak en thuis een keer poetsen. Met regen scheelt het wel veel vinden wij
Verstuurd vanaf mijn SM-G950F met Tapatalk
Wij hebben een Louisiana van 2010.
We leggen er steeds een worteldoek onder maar helemaal proper blijft dat toch niet...
Zonder kan prima, gewoon gras, alleen een gaatjes tapijt of met nog worteldoek eronder. Als het niet teveel regent en je geen spullen op de grond hebt die droog moeten blijven, kan dat prima. Anders een worteldoek onder het zeil scheelt veel met het schoonmaken.
Worteldoek en gaatjestapijt maken we thuis schoon, of in de rivier.
Kortom: wij gebruiken in het voorjaar/najaar het grondzeil altijd. In de zomervakantie soms.
Wij gebruiken het grondzeil altijd.
Bouwzeil op de grond,grondzeil inritsen en bolon tapijt op het grondzeil.
Het grondzeil blijft zo mooi zuiver en is zo terug in te pakken.
Het bouwzeil plooien we met het vuil aan de binnenkant op en gaat op de wagen onder het dekzeil en wort thuis zuiver gemaakt.
hoi Sandra,
wij hadden eerst een klapper met een inritsbaar kuipgrondzeil.
Alleen de eerste keer hebben wij het grondzeil gebruikt en omdat alles zoveel werk was hebben we de hele vouwwagen verkocht.
we hebben nu een compactere, lichtere, snelle klapper zonder kuipzeil.
Alles staat in een half uur en opruimen gaat in een uur dus nu kunnen we gewoon inpakken en wegwezen als we dat willen.
in de voortent ligt alleen een gaatjestapijt wat we bovenop de vouwwagen vervoeren.
ook bij een keertje regen en wind is dat goed te doen.
Dat bevalt erg goed en het gras groeit gewoon door het tapijt heen, heel erg kampeer gevoel !
groet
erwin
Wij hebben nog nooit het bijgeleverde grond/kuip zeil gebruikt.
Wij gebruiken een oud/lek door de helft geknipt luchtbed op de plek waar je uit de slaapcabine's stapt. Sloffies/sandalen of schoenen trek je daarop uit/aan. Daarna banjer je zo de voortent in en uit. Nooit last gehad met regen of zoiets.
.
.
Elfred.
Als er muizen zijn op de camping gebruik je het beter niet. Die bijten er gewoon een gat in! :X
Anders vonden wij het wel fijn het er in liggen te hebben.
Alvast bedankt voor al jullie reacties. Stof om over na te denken :-)
de enige minpunt aan onze vouwwagen vind ik het kuilzeil. ideaal met regen hoor maar om in te ritsen en schoon te maken vergt best veel tijd. wij hebben nu daarom gekozen voor 2 opties.. A: blijven we langer dan 3-4 dagen ritsen we hem in. Blijven we korter dan 4 dagen leggen we hem los op de grond en ritsen we hem gewoon niet in. blijven we ergens een nachtje staan doen we niks..
Ik denk bij trekken dat ik om de 2 a 3 dagen verder trek dat ik hem los op de grond zou leggen zonder in te ritsen en dan telkens de vuile kant op elkaar vouwen. Dan na de trektocht thuis schoonmaken
Een groot bouwzeil eronder hebben wij ook eens gedaan maar met regen liep het water tussen het grondzeil en het bouwzeil met als gevolg de onderkant vh grondzeil alsnog nat en vies was en het water liep niet weg. Nu leggen wij er worteldoek onder en dat werkt voor waterafvoer goed.. vies blijft het wel maar goed... ik heb wel al geleerd dat thuis reinigen beter werkt.
Inmiddels doen wij zonder. In de voortent ligt tenttapijt, we hadden een paar dagen regen en dan was er 1 plek een beetje modderig. Toen het weer mooi werd, liep je die modder er zo weer vanaf... zonder kuipzeil is prima bevallen, maar in de CC heb je altijd de klep waar je hoog en droog (en schoon) kunt staan!
In onze vorige wagen, Trigano Odyssée, hadden we wel een kuipzeil, met daaronder worteldoek. Beviel ook goed, maar was iets meer werk.
In het verre verleden hadden wij een tent zonder kuipzeil. Toen hebben we enkele malen water in de tent gehad.
Dat vind ik/we niet fijn, vandaar dat de volgende tent een kuipzeil had en de vouwwagen nu ook.
Het is wat extra werk met het kuipzeil, maar de ellende van water in de tent vind ik groter.
@Linda75
Waarom het kuipzeil steeds uit en in ritsen bij vertrek? Aan het begin van de vakantie ritsen wij het er in en pas aan het eind van de vakantie ritsen we het er uit.
Bij het opvouwen ligt dan ook vuil op vuil en is het minimaal schoon maken.
De laatste jaren hebben we het kuipzeil ook niet schoon hoeven maken. Ik denk dat we schone plekken hebben gehad :). Onder het kuipzeil leggen wij eveneens worteldoek, zodat water weg kan lopen.
ik heb geen vast kuipzeil en werd deze vakantie wederom gestoord van de muizen die alles onder pissen en poepen in, onder en naast de vouwwagen. Daarom stappen we over op een tent met vast kuipzeil! Iets meer werk heb ik graag over voor schone kleren :>
Hellaas houd een inritsbaar kuipzeil niet altijd de muizen buiten! Wij hadden dit jaar ook erg veel muizen en het hield het niet buiten. Ze beten ook een gat in het kuipzeil. Muizengif bleek daarin veel efficienter! Dat gaat nu standaard gaan mee gaan op reis en niet dat we het daar nog ergens moeten gaan zoeken.
@Linda75
Waarom het kuipzeil steeds uit en in ritsen bij vertrek? Aan het begin van de vakantie ritsen wij het er in en pas aan het eind van de vakantie ritsen we het er uit.
Bij het opvouwen ligt dan ook vuil op vuil en is het minimaal schoon maken.
De laatste jaren hebben we het kuipzeil ook niet schoon hoeven maken. Ik denk dat we schone plekken hebben gehad :). Onder het kuipzeil leggen wij eveneens worteldoek, zodat water weg kan lopen.
[/quote]
Dat is ook een optie :J mee inklappen op doorreis.. maar moet zeggen wij hebben tot nu toe alleen lange vakantie s ermee gehad dus nog geen ervaring mee.
wel luxe dat je het al een tijdje niet hebt hoeven schoonmaken. vorig jaar was hij bij ons heel vies en was ik er ff zat van. Dit jaar ging vele malen beter door het thuis te doen en viel de viesheid ook erg mee.. de slijklanden waren zo schoon