Onze vouwwagen is nu 3 jaar oud en er begint aardig wat (ik denk alg) aanslag in de waterslang te komen.
Is dit eventueel schoon te maken? En hoe? De slang losmaken is nogal een geklier.
Vorig jaar was deaanslag er ook al en hebben we de kraan gewoon gebruikt, geen problemen mee gehad. We gebruiken de kraan sowieso niet om uit te drinken, wel gebruiken we het water om eten te koken of om een glas of beker om te spoelen.
In een eerder topic al aan de orde geweest. Spoelen met natriumbicarbonaat.
Wij blazen de slang door, vanaf de kraan. Maar je krijgt nooit alles eruit. Voor vertrek goed spoelen en inderdaad, wij gebruiken de kraan niet voor drinkwater.
Boven de kraan hangt een bordje: Eau non potable.
Persoonlijk vind ik dat wel een voordeel van de watertank in de keuken, en niet in de disselbak: de slang is een stuk korter, dus minder kans dat er water blijft staan. En komt er toch wat aanslag, dan is het een kwestie van een metertje slang vervangen en je kunt weer lekker tappen.
Bij onze eerste wagen is het overigens nooit nodig geweest, maar de tweede wagen die we afgelopen najaar overgenomen hebben, had een kapotte pomp en zwarte vlekken in de slang. Daar heb ik dus wel even een nieuw stukje in gedaan.
Ik meen me te herinneren dat mijn vader vroeger in de caravan met steradent aan de slag ging.
Citaat van: Carani op juli 15, 2018, 06:17:11 PM
Ik meen me te herinneren dat mijn vader vroeger in de caravan met steradent aan de slag ging.
Steradent werkt als een tierelier, toevallig vanmiddag de slang schoongemaakt. Heet water met paar tabletten Steradent en tijdje laten circuleren, intrekken en spoelen.
Citaat van: Jon op juli 15, 2018, 05:22:01 PM
In een eerder topic al aan de orde geweest. Spoelen met natriumbicarbonaat.
https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=22245.msg292277#msg292277
Deze?
Hier in dit topic (http://www.vouwwagenclub.info/forum/) wordt ook steradent als reinigingsmiddel geadviseerd.
Citaat van: muis op juli 15, 2018, 08:38:17 PM
https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=22245.msg292277#msg292277
Deze?
Jawel
Bedankt voor de tips, ik zal Steradent kopen kijken of het daar weer wat schoon van wordt.