Goedendag allen
Wij zijn trotse bezitters van een roadmaster family s.
Nu hebben we een vraag die al veel besproken is maar kon niet 1/2 een antwoord vinden.
De demper of oplooptem bonkt bij het remmen en optrekken.
Hij remt verder prima.
Is het gevaarlijk om hier mee te gaan rijden of is dit iets waar naar gekeken moet worden.
Heb geen idee wat zoiets moet gaan kosten om te laten maken. Ben nogal een leek hierin.
Hoor graag van jullie
Gr vincent en wendy
Hebben wij bij onze roadmaster soms ook maar dat licht bij ons meer aan de weg en hoe hij geladen is. Kan volgens mij geen kwaad.
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
Het meest voorkomende euvel hierbij is te weinig vet. Rijd even langs een garage, en laat er vet inspuiten. In de meeste gevallen is het dan over. Een andere mogelijkheid is inderdaad de belading, te weinig kogeldruk. Ik had dit ook, als ik met een lege vouwwagen van de stalling naar huis reed. Dan bonkte hij ook, en geladen had ik er geen last van.
Lees ook even dit: https://www.caravantrekker.nl/info/oplooprem.php
Als je er veel last van hebt (ook bij verschillende beladingen) dan zou ik even bij een vouwwagen/aanhanger specialist laten kijken of de demper nog goed is: overigens een eerste test is, zelf met de hand induwen. Oplopende weerstand is altijd beter dan geen weerstand.
Ik heb een Trigano en heb hetzelfde probleem.
Heb een nieuwe demper gekocht via Masta.nl voor ongeveer €90.
Zal die een dezer dagen monteren, is niet zo moeilijk.
Staan filmpjes op YouTube hoe zoiets moet.