Eerder schreef ik al dat we een vouwwagen overwogen maar dat mijn man niet zo'n kampeerder is. Na deze vakantie (in een stacaravan) op de camping rond te hebben gekeken hebben we gezamelijk besloten dat het beter is wanneer we de zomervakanties met zijn allen in een stacaravan blijven doen :P
Maar... ik vind kamperen wel heel fijn en wil mijn huidige tentje toch misschien wel ruilen voor een vouwwagen. Maar het budget is aanzienlijk geslonken doordat het alleen voor weekendjes weg is. ::) rond de 2000-3000€ max zou fijn zijn.
Ik zoek een vw die snel en makkelijk staat door 1 persoon omdat het alleen voor 1-3 nachtjes is. Liefst een vaste keuken maar geen absolute must. Binnenruimte die heel snel staat is wel een must. Graag een inritsbaar grondzeil in tenminste een deel van de tent. Alle benodigdheden (stoelen, tafel, kratten met servies, koelbox etc). moeten in/op de bak kunnen ivm kleine auto en omdat ik alles in de wagen wil laten bij stalling.
Ideeën die ik zelf heb: malawi met alleen luifel, alpha met alleen luifel, camplet, country of panama up gl met alleen kuifel (te duur denk ik), flexi (ook te duur gok ik). Alleen luifel is ivm opzetgemak. Ik vond de malawi met voortent echt te zwaar voor mij alleen. En als ik zoals bij de malawi een stuk wagentent heb voor bij kou is een luifel voldoende. Malawi is te doen maar bij een andere post reageerden mensen dat het opzetten bij cabanon redelijk omslachtig is dus ik ben benieuwd wat er makkelijker kan.
Het liefst heb ik een zo nieuw mogelijke wagen ivm verbeterde technieken, gasveer etc, maar ik weet dat dat lastig wordt binnen mn budget. Wie durft te adviseren (natuurlijk houd ik rekening met het wc een effect :))
Je kan ook eens kijken naar een Jamet Jameta of een Raclet Solena, komen uit dezelfde fabriek als een Trigano, zijn vergelijkbaar qua model met een Trigano Alpha, maar zijn goedkoper.
Kijk eens naar Gordi Gear/Buiten Lewe.
Systeem is top, kwaliteit is volgens mij ook niets om over te zeuren.. Ik kijk mee in de Facebook groep en zie eigenlijk niks dan lof met veel voor een goeie prijs...
Holtkamper cocoon?
O ja, waar ik ook naar benieuwd ben is hoe groot (m2) de binnenruimte is die direct staat.
Maatvoering van de Gordigear vindt je hier: https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=22698.0
Wij hebben geen voortent, alleen een luifel. Tent staat met een kwartier, en is voor ons (2pers.) binnen ook ruim genoeg voor een paar slecht weer dagen.
Misschien is een keizer weekender iets voor jou
Citaat van: CJ-Albert op augustus 08, 2021, 09:34:30 PM
Maatvoering van de Gordigear vindt je hier: https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=22698.0
Wij hebben geen voortent, alleen een luifel. Tent staat met een kwartier, en is voor ons (2pers.) binnen ook ruim genoeg voor een paar slecht weer dagen.
Dank voor de foto's. Mooie wagen maar ik vind de binnenruimte te klein helaas.
Citaat van: Paulus op augustus 08, 2021, 09:51:34 PM
Misschien is een keizer weekender iets voor jou
Kende ik niet, dank voor de tip. Iets aan de kleine kant denk ik. Misschien dat ik hem wel bij de Wit ga bekijken.
Nou heb ik niet bepaald alle types vouwwagen in beeld op de tweedehands markt, maar ik krijg het idee dat je voor je budget toch wel behoorlijk wat eisen stelt.
Ik kampeer alleen, of met mijn 2 zoons, en zet de vouwwagen zelf op en breek hem ook weer zelf af. Ik heb een Holtkamper Flyer
Citaat van: Jon op augustus 08, 2021, 11:00:49 PM
Nou heb ik niet bepaald alle types vouwwagen in beeld op de tweedehands markt, maar ik krijg het idee dat je voor je budget toch wel behoorlijk wat eisen stelt.
Nou ja, dat dus. Ik denk dat je met dat budget en die eisen beter een aantal weekenden iets kan huren op een camping om te zien of je daadwerkelijk gaat investeren. Of je koopt een grotere vouwwagen en zet die op een seizoensplaats. Dan heb je niet de stress van opbouwen en afbreken en kan je wel op de camping staan.
Mocht je toch een vouwwagen willen kopen en gebruiken op de manier die je nu bedacht hebt dan zou ik geen flyer en geen Malawi doen. Wij hebben een flyer gehad en die kon ik wel alleen opzetten maar inklappen alleen vond ik lastig. Bovendien, er zijn maar twee slaapplaatsen en heb je er meer nodig dan gaat dat ten koste van de binnenruimte. Een Malawi heeft dan weer de optie voor de achtertent (meer leefruimte over) maar zet lastiger op dan de flyer, zeker in je eentje. Ook geen aanrader dus.
Citaat van: Jon op augustus 08, 2021, 11:00:49 PM
Nou heb ik niet bepaald alle types vouwwagen in beeld op de tweedehands markt, maar ik krijg het idee dat je voor je budget toch wel behoorlijk wat eisen stelt.
Geen eisen, wensen ;-)
Camp-let, Malawi 1, Cocoon, Jametic etc leken wel te passen binnen dat budget dacht ik. Uiteraard wel wat ouder dan.
Ik zou met dit budget zeker kijken naar de Camplet, die heeft dan al een gasveer, makkelijk op te zetten, keuken zit vast :J :J daar kun je wel een mooie voor vinden.
Alleen jammer dat de camp let niet veel bergruimte heeft in de bak.
https://youtu.be/w-2l9HK1jmo
Ik vind dat reuze meevallen, als ik zie wat mn zwager allemaal meeneemt. Ook op het filmpje van de Vouwwagenzaak gaat er best veel in.
Is dat ook zo bij de oudere versies?
Heb ze ook gezien waar erg weinig meer bij kon als de tent spullen en de keuken erin zaten
Al nemen wij wel erg veel mee natuurlijk. ;)
Bovenop kan ook best wat, Ach en wat heb je nodig voor een weekendje weg. Voor het genoemde bedrag moet je toch wel een wagen van rond 2010/ 2011 kunnen kopen, iets ouder misschien maar dan wel completer.
Citaat van: muis op augustus 09, 2021, 08:11:58 PM
Bovenop kan ook best wat, Ach en wat heb je nodig voor een weekendje weg. Voor het genoemde bedrag moet je toch wel een wagen van rond 2010/ 2011 kunnen kopen, iets ouder misschien maar dan wel completer.
Voor een weekend weg neem ik natuurlijk nog net zo goed servies, tafel, stoelen, verwarming, waterkoker, verlengsnoer, bezem, stoffer/blik, plasemmer ( ::)), afwasteil etc mee. Maar met een zeil erover moet het wel lukken denk ik.
Daar verbaas ik me altijd over.
Ik sleep voor een weekendtje bijna net zoveel mee.
Citaat van: Alex op augustus 09, 2021, 10:28:10 PM
Daar verbaas ik me altijd over.
Ik sleep voor een weekendtje bijna net zoveel mee.
Ja precies dat. Hoeveelheid kleding is anders maar verder veel hetzelfde. Vandaar dat ik graag zoveel mogelijk in de wagen wil laten. Nu met mn tent wordt ik gek van het gesleep steeds.
Voor een weekend weg moet je het je zo makkelijk mogelijk maken en niet nog van alles onder een zeil moeten proppen. Hooguit een paar stoelen er op wanneer dit niet in de bak past.
En voor de rest alles kant en klaar in de vouwwagen. Kleding, slaapspullen en proviand pakken en op pad!
Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
Citaat van: Jerome op augustus 09, 2021, 10:34:33 PM
Voor een weekend weg moet je het je zo makkelijk mogelijk maken en niet nog van alles onder een zeil moeten proppen. Hooguit een paar stoelen er op wanneer dit niet in de bak past.
En voor de rest alles kant en klaar in de vouwwagen. Kleding, slaapspullen en proviand pakken en op pad!
Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk
Nou idd, precies dat :J :J
Camplet heeft zeker minder bergruimte dan veel andere VW's. Mocht je net als wij alleen maar de linker slaap cabine op de deksel gebruiken als bed, dan kun je het matras rechts (in het wagen gedeelte) thuis laten. Dat scheelt over de hele oppervlakte van de wagen zeker 5 cm. Dat kan net weer genoeg zijn om wat extra spullen mee te nemen.
En zoals eerder al gemeld, bovenop kun je nog een dakkoffer oid kwijt. En dan nog de disselbak... het is een beetje puzzelen maar wij hebben er intussen wel een modus in gevonden. (Hebben wel een vrij grote auto waar onderweg de koelkast in staat.)
Er staan af en toe hele mooie Camplets te koop. Van de week zag ik een limited edition op MP.
Grootste voordeel is echt het opzet gemak. Maar dat is in principe met alle 1-2-3 modellen van de concurrenten ook.
Succes met de keuze en alvast veel plezier :)
Mij is niet helemaal duidelijk met hoeveel personen je weggaat.
Maar als je zo kort gaat lijkt mij snelheid en gemak voorop staan.
Of is dat voor jou toch eerder de binnenruimte en opbergruimte?
Citaat van: de Coxies op augustus 10, 2021, 09:23:05 AM
Mij is niet helemaal duidelijk met hoeveel personen je weggaat.
Maar als je zo kort gaat lijkt mij snelheid en gemak voorop staan.
Of is dat voor jou toch eerder de binnenruimte en opbergruimte?
We gaan met 1 volw en 1 kind (6) of 2 volw en 1 kind.
Opzetgemak (en snelheid) staat met stip bovenaan, is echt het allerbelangrijkste. Maar ik moet natuurlijk wel mijn spullen mee kunnen nemen. Dus ruimte is wel belangrijk maar ik hoef echt niet een bak van 1500 liter.
Ik zou gaan voor iets wat in de basis "klein" is op te zetten en groter is te maken door bv een luifel die je dicht kan maken.
Extra slaaptent eraan.
Succes met kiezen.
Ik heb een Teun TTT4 gezien die me heel erg aanspreekt. Geen keuken maar kan ik mee leven. En voldoende ruimte in de bak om keukenkastje mee te nemen. Volgens mij is een inritsbaar grondzeil mogelijk toch?
Wat vinden jullie van dit idee? En wat mag een 2e hands TTT4 kosten? Staan er momenteel 2 op mp. Een veel duurder dan de ander, waarschijnlijk omdat de duurste bij een dealer staat.
Voor een weekend weg wil je een vouwwagen die snel opzet, maar ook snel inklapt. En dan moet je zo min mogelijk hoeven schoon te maken. En daar gaat het bij veel vouwwagens fout met slikranden die op de grond liggen, etc. Mijn oog viel op deze advertentie:
https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/vouwwagens/m1737293646-vouwwagen-trigano-alpha-de-luxe.html?previousPage=lr
Doordat zowel de wagentent als de luifel de grond niet raken kan je ook heel snel weer inklappen. Dat hebben wij met onze eigen Alpha ook zo ervaren. Een Alpha kan je alleen opzetten.
Voor de goede orde: ik ken de adverteerder niet en ook de aangeboden Alpha niet, en heb ook geen enkel belang bij de verkoop.
Citaat van: Camplet-WTB op augustus 10, 2021, 12:42:49 AMEr staan af en toe hele mooie Camplets te koop. Van de week zag ik een limited edition op MP.
Heb ik niet gezien helaas. Is zeker al weg?
Citaat van: wijnand op augustus 12, 2021, 12:08:05 PM
Voor een weekend weg wil je een vouwwagen die snel opzet, maar ook snel inklapt. En dan moet je zo min mogelijk hoeven schoon te maken. En daar gaat het bij veel vouwwagens fout met slikranden die op de grond liggen, etc. Mijn oog viel op deze advertentie:
https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/vouwwagens/m1737293646-vouwwagen-trigano-alpha-de-luxe.html?previousPage=lr
Doordat zowel de wagentent als de luifel de grond niet raken kan je ook heel snel weer inklappen. Dat hebben wij met onze eigen Alpha ook zo ervaren. Een Alpha kan je alleen opzetten.
Voor de goede orde: ik ken de adverteerder niet en ook de aangeboden Alpha niet, en heb ook geen enkel belang bij de verkoop.
Dank je voor het meedenken. De Alpha valt af omdat hij maar 4m2 binnenruimte heeft als je alleen de wagentent met luifel opzet. Bij regen wil ik binnen kunnen zitten met 3 pers zonder op elkaars tenen te staan. Daardoor vallen dus de Alpha en Malawi af.
Flexi/kavango vallen af ivm te duur. Odyssey valt af omdat de keuken eraf moet. Blijven een Raclet Panama Up, Camp-let en Teun TTT4 over. Morgen bij de Vouwwagenzaak kijken.
Bij de Vouwwagenzaak prettig geïnformeerd. Werd me geadviseerd een camp-let te nemen omdat die het makkelijkst op te zetten zijn als niet te grote en sterke dame alleen. Dat gevoel had ik zelf ook al een beetje dus nu mp afstruinen en kijken wat voor occasions er aangeboden worden :J
Leuk :>
Hou ons op de hoogte!
Verstuurd vanaf mijn motorola one hyper met Tapatalk
Zaterdag ga ik een Camp-let Savanne uit 2011 bekijken. Ben erg benieuwd!!
Leuk! Succes.
Laat je niet leiden door alleen je gevoel!
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Citaat van: Theu op augustus 23, 2021, 07:27:06 PM
Leuk! Succes.
Laat je niet leiden door alleen je gevoel!
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Ik ga mijn best doen. Ik heb het topic "waar op te letten bij aanschaf van een tweedehands vouwwagen" al doorgenomen. Ben alleen wel a-technisch dus hoop dat ik evt mankementen zie. Bijv het checken van de koppeling, het is me niet helemaal duidelijk hoe ik dat kan zien/wat ik moet zien (wanneer het rood zou zijn). Maar wellicht dat het duidelijk is wanneer hij is aangekoppeld. Hij zal op een dagcamping worden opgezet dus alle tijd en ruimte om hem goed te inspecteren.
Op welke dagcamping gaat dit gebeuren?
Heb je niet een technisch iemand die je mee kunt vragen?
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Los van het merk, type, kleur en prijsklasse: kun je hem drogen? En waar stal je hem? In regio Almere was voorheen ruime keus in stallingsruimte; dat is inmiddels voorbij.
Citaat van: Theu op augustus 23, 2021, 09:45:13 PM
Op welke dagcamping gaat dit gebeuren?
Heb je niet een technisch iemand die je mee kunt vragen?
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
in de buurt van Markelo. Nee, helaas geen technisch iemand in de vriendenkring/familie.
Je kunt hier natuurlijk ook een oproep doen of iemand mee wil om te kijken. Het is voor mij echt te ver uit de richting anders zou ik dat best willen doen.
Citaat van: muis op augustus 23, 2021, 10:47:30 PM
Je kunt hier natuurlijk ook een oproep doen of iemand mee wil om te kijken. Het is voor mij echt te ver uit de richting anders zou ik dat best willen doen.
Ja dat is een goed idee. Ik zal het morgen even in het cafe plaatsen die oproep.
Daarom vroeg ik het ook. Maar zoals Nadine weet is dit voor mij ook te ver uit koers. Zeker in een toch al druk weekend.
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Ik heb hem! Zag er volgens mij gewoon erg goed uit voor zn leeftijd. Banden moeten wel vervangen worden (uit 2009 volgens de DOT), maar verder verwacht ik niks geks. Met een adventure luifel, disselbak en wagenzeil, onderzeil (opblaasbare rand) en tenttapijt klaar om volgende week naar het Camp-let weekend te gaan :>
Gefeliciteerd, klinkt goed hoor :J
Gefeliciteerd. Was ff een zoektocht maar dan ben je er.
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Citaat van: Theu op augustus 28, 2021, 08:21:27 PM
Gefeliciteerd. Was ff een zoektocht maar dan ben je er.
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Heb hem net alleen uitgeklapt en volledig zeker van mn keuze! Voor mijn doel en budget de juiste wagen.
Top :)1303]
Klappen met de Combi Camp Flexi T&T.
Niet omdat het moet....
Gefeliciteerd
Verstuurd vanaf mijn SM-A505FN met Tapatalk
Leuk, proficiat!
Gefeliciteerd!
Leuke en mooie wagen, gefeliciteerd en veel plezier ermee :>