Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => vouwwagenmerken informatie => Trigano => Topic gestart door: Vosjes op juli 25, 2024, 03:39:36 PM

Titel: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Vosjes op juli 25, 2024, 03:39:36 PM
Heeft iemand al eens de stekker van de keukenklep vervangen?

Je weet wel die stekker die zo rot los te maken is en onder de keuken zit.
Zo ja, welke stekker en welk contact heb je daarvoor gebruikt?
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Theu op juli 25, 2024, 10:29:07 PM
Ik heb die ooit vervangen voor een 7 polige stekker die ook op je auto zit.
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Vosjes op juli 26, 2024, 07:37:38 AM
Ah top! Met zo'n gedachte liep ik ook. Ik dacht aan een 13polige omdat die ook op de vouwwagen zit. Heb de stekker nog niet open gehad om te zien of 13 polig nodig is.
Bevalt zo'n stekker?
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Theu op juli 26, 2024, 08:41:10 PM
Je hebt maar 7 aansluitingen nodig. (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240726/615c78a9703dda2a48b74195211a52ce.jpg)
Ik vond het veel prettiger. Op de vouwwagen de female (die normaal op de auto zit) vast op een beugel gemonteerd en dan kan je met 1 hand de stekker erin steken.
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Yella op juli 27, 2024, 03:07:16 PM
Op de Cocoon destijds een drager achter gemaakt. Gewoon Jaeger stekker en contrastekker gebruikt. veel beter dan de rommel die doorgaans wordt gebruikt. Op de oude Jametic ook een Jaeger gemaakt voor de keuken. de oude rommel was binnen 1 jaar kapot geroest.
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Vouwwagen_ABC op juli 27, 2024, 03:51:11 PM
Op onze Flexi zit standaard een 13-polige stekker voor de keuken. Werkt prima, nooit moeite met los of vastmaken.
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: Vosjes op juli 27, 2024, 09:30:22 PM
We hadden storing op de achterlichten en dachten dat het aan de stekker lag, al het andere uitgesloten (dachten we). Zitten trouwens 8 punten in de klepstekker van een Alpha.
Maar het was simpeler, dikke mazzel. Er was 1 draadje in het achterlicht waar de beschermlaag er af geschuurd was en tegen het ijzer van het lampje zat en storing gaf. Dus een stukje tape was genoeg 8).

De stekker kan op de lijst voor volgend jaar.

Dank voor jullie reacties!
Fijn om te horen dat een 13 polige stekker fijn werkt. Dat gaat hem worden.
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: bernie op juli 27, 2024, 09:53:41 PM
Een jeager stekker en contra stekker werken prettig, en kosten ook niet de hoofdprijs. Wij hebben een jonge Raclet met een platte verbinding tussen keuken en wagen, maar mocht ik daar in de toekomst een probleem mee krijgen dan vervang ik het ook voor jeager
Titel: Re: Alpha: stekker keukenklep vervangen?
Bericht door: RobB op juli 28, 2024, 10:37:14 AM
De gebruikte connector tussen de wagen en de keuken is volgens mij alleen bruikbaar voor binnen. Maar goed, het werkt (typisch Frans).
Ik heb deze vervangen door een amerikaanse versie:
https://www.aliexpress.com/item/1005004794547904.html (https://www.aliexpress.com/item/1005004794547904.html)
Is wat platter en makkelijker aan de bodem van de wagen te monteren.