Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => vouwwagenmerken informatie => Aart Kok => Topic gestart door: klapkar-mik op februari 25, 2026, 02:28:53 PM

Titel: disselslot livingstone
Bericht door: klapkar-mik op februari 25, 2026, 02:28:53 PM
wij vinden het ongemakkelijk om onderweg de vouwwagen onbeheerd aan de auto te laten hangen als we een hapje gaan eten. Zijn er disselsloten die je op de dissel kan laten zitten en kunt sluiten op het moment dat je weggaat van je auto en vouwwagen voor de Livingstone?
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: FriedelP op februari 25, 2026, 03:25:32 PM
Als je een al-ko koppeling hebt, zijn er ook al-ko oppelingen die dat kunnen.

Daar koop je dan best ook nog een balletje bij die je in de koppelingshoofd kan steken op momenten dat hij niet op de trekhaak zit.

Bijvoorbeeld:
AL-KO Safety Premium AKS2004/3004 koppelingsslot - Obelink.nl (https://www.obelink.nl/al-ko-safety-premium-aks2004-3004-koppelingsslot.html)
met
AL-KO Safety Ball diefstalbeveiliging - Obelink.nl (https://www.obelink.nl/al-ko-safety-ball-diefstalbeveiliging.html)

Ze stellen wel dat het tijdens het rijden KAN blijven zitten, besef wel dat in diverse landen dat wel mag tijdens parkeren, maar niet tijdens het rijden. In Frankrijk staan daar serieuze boetes op.

Kijk ook welke koppeling je hebt, want niet elk slot voor dergelijke toepassing past op elke koppeling.
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: Thomas1984 op februari 25, 2026, 03:47:52 PM
Ik heb deze (https://www.dewitschijndel.nl/doublelock-compact-eagle-koppelingsslot?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=17303469027&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=%5BNL%2BBE%5D%20-%20PMAX%20-%20Push%20-%20PMT%20Cheapest%20-%20Non%20Branded&utm_id=17303469027&gad_source=1&gad_campaignid=17303471241&gbraid=0AAAAAD2czsnXCKgt8iIT4Ha9z93q6iOfb&gclid=CjwKCAiA2PrMBhA4EiwAwpHyC6QVdUdatuVriGFRJ6K5xEcZTwk6Yo_MCDHdFEKAgbMOa8zYSLaMFRoCw3MQAvD_BwE) heel handzaam en makkelijk te monteren. Per ongeluk een keer laten zitten bij het rijden, dus het kan wel. Maar ik zou vanwege trillingschade dit niet doen. Maar het zit er zo op, ook als de vouwwagen aan de auto gekoppeld zit.
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: sammyvannorel op februari 25, 2026, 05:36:20 PM
Citaat van: FriedelP op februari 25, 2026, 03:25:32 PM......
Ze stellen wel dat het tijdens het rijden KAN blijven zitten, besef wel dat in diverse landen dat wel mag tijdens parkeren, maar niet tijdens het rijden. In Frankrijk staan daar serieuze boetes op.

Kijk ook welke koppeling je hebt, want niet elk slot voor dergelijke toepassing past op elke koppeling.

Waar komt de hardnekkige wijsheid vandaan dat tijdens rijden dat verboden is? Of het slim is is een ander punt, maar heeft er iemand wel eens daadwerkelijk een boete voor gehad? (ik heb chat even laten zoeken in diverse wetboeken van diverse landen, maar die kan niets vinden wat er op lijkt)

Overigens heb ik deze: https://doublelock.com/products/fixed-lock-scm (kijk even goed welke je nodig bent en het monteren is een peuleschil)
Voordeel van dit type slot is dat je nooit het risico loopt het slot ergens te laten liggen, hij heeft geen losse onderdelen.
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: winnieandbuzz op februari 25, 2026, 05:58:50 PM
Bepaalde type disselsloten kun je tijdens het rijden erop houden. Met de nadruk op dat het disselslot er geschikt voor is en dat zijn niet alle sloten.

Het is niet verboden ermee rond te rijden, in geen enkel land, mits het disselslot er geschikt voor is. Dat het verboden zou zijn is een 'broodje aap' verhaal.
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: FriedelP op februari 25, 2026, 10:35:56 PM
Het stond vroeger op de site van ANWB en heb ook een keer de link naar de franse wetgeving gezien. Die googlen in het Frans is minder eenvoudig ;-)
In Frankrijk zou het gaan om een boete van 250 euro.
Of dat makkelijk vast te stellen is, is iets anders.

Volgens een brandweerman die hier vroeger actief was, zou je bij een ongeval wel een boete of mee kunnen opdraaien voor de kosten als men door het slot niet snel de wagen kan afkoppelen en verwijderen en zo de reddingsacties vertraagt en bemoeilijkt.

Zelf heb ik het gewoon achter in de auto liggen en wanneer we stoppen staat het er snel op, en daarna terug snel af. Dat het afgekoppeld wordt terwijl je aan het rijden bent lijkt me anders ook wel straf  ::)
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: klapkar-mik op februari 26, 2026, 08:13:32 AM
Hoe weet ik of ik een al-ko koppeling heb?
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: Tago Herman op februari 26, 2026, 09:05:07 AM
Wij gebruikte deze:


https://www.dewitschijndel.nl/doublelock-compact-eagle-koppelingsslot
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: winnieandbuzz op februari 26, 2026, 06:22:06 PM
Citaat van: klapkar-mik op februari 26, 2026, 08:13:32 AMHoe weet ik of ik een al-ko koppeling heb?
Staat meestal wel op het typeplaatje op het onderstel. Anders even Aart Kok bellen, die zouden het moeten kunnen vertellen aan de hand van serienummer.

Onder andere de safety compact kan je tijdens het rijden laten zittten. Let op, er zijn twee versies van, 1 ervan is geschikt voor gebruik onder het rijden. Deze versie laat de koppeling alsnog los komen bij extreme krachten (lees: aanhanger onder een hoek van meer dan 60 graden). En maak je geen zorgen over een rekening van de brandweer, als het nodig is knippen ze gewoon de trekhaak door. Daar krijg je geen rekening voor.
En het niet snel kunnen afkoppelen in geval van brand o.i.d.: als je auto of vouwwagen in de fik staat is er maar 1 advies: wegwezen.
Titel: Re: disselslot livingstone
Bericht door: Louwieke op april 01, 2026, 04:38:19 PM
Je kan er een Steady KS26 (https://www.dewitschijndel.nl/steady-ks-26-koppelingsslot) slot op doen en inderdaad is zo'n balletje wel handig. De koppeling is een Knott koppeling.