We gaan al ruim 11 jaar op pad met onze combi camp venezia, en iedere keer let ik er op om de disselbal netjes op slot te draaien als ik ga rijden. Maar helaas eergisteren vergeten, en in zuid frankrijk waaide prompt de de deksel er vanaf.
Zijn deksels van een disselbak los te krijgen? En is de disselbak van de venezia hetzelfde als de later modellen?
Of heeft iemand toevallig nog een deksel te koop?
Andere optie is een merkloze disselbak te monteren. maar lieft breng ik m natuurlijk terug in originele staat....
Uit je topic maak ik op dat je deksel er niet meer is? Anders is dat toch wel te repareren lijkt me.
Inderdaad
De deksel ligt in meerdere stukken, en de plek waar scharnieren in de bak gaan zijn afgebroken.
Ik zoek dus een disselbak deksel of een complete disselbak
Op marktplaats staat een combi camp disselbak waarvan het deksel los is van de bak. Misschien is die bruikbaar? Of repareerbaar?
Citaat van: Frankism op juli 12, 2026, 09:31:41 PMMaar helaas eergisteren vergeten, en in zuid frankrijk waaide prompt de de deksel er vanaf.
Dat lijkt me enorm schrikken! hopelijk niet te veel spullen kwijt op de snelweg en heeft het deksel geen schade aan andere wagens veroorzaakt! Lijkt me bijzonder vervelend.
Daar ter plaatse repareren of aan vervanging geraken lijkt me ook erg moeilijk!
Enorm schrikken inderdaad. Gelukkig geen schade aan anderen, maar de deksel ligt in een aantal stukken. We hebben alles uit de disselbak achterin de auto gedaan.
Terugreis komt wel goed, maar er moet natuurlijk wel een andere deksel of andere disselbak komen.
Citaat van: astridG op juli 13, 2026, 01:50:39 PMOp marktplaats staat een combi camp disselbak waarvan het deksel los is van de bak. Misschien is die bruikbaar? Of repareerbaar?
Ik zag m staan, uit de fotos lijkt het alsof die hetzelfde probleem had als ik. De bevestiging van deksel aan de bak is afgebroken. en dat is bij ons nu ook het geval.
Dank voor t meedenken/zoeken
Citaat van: Frankism op juli 13, 2026, 09:40:45 PMIk zag m staan, uit de fotos lijkt het alsof die hetzelfde probleem had als ik. De bevestiging van deksel aan de bak is afgebroken. en dat is bij ons nu ook het geval.
Dank voor t meedenken/zoeken
Was dat geen algemeen probleem bij dit type disselbakken?
Citaat van: Jer81 op juli 13, 2026, 09:44:08 PMWas dat geen algemeen probleem bij dit type disselbakken?
Wij hadden het in ieder geval ook bij onze ccc. Maar dan op een lagere snelheid waardoor de deksel niet is afgebroken. Wel is de bevestiging van het gasdrukveertje wat verbogen.
Nu doen we bak netjes op slot elke keer.
Ben benieuwd of het lukt het deksel te vervangen op een disselbak die zelf ook wat schade heeft.
De kwaliteit van de 'oude' disselbakken van CC is op zijn minst twijfelachtig. Met de komst van het nieuwe chassis (medio 2016) kwam ook de nieuwe disselbak. Die is iets ruimer (hoger en dieper) en van een behoorlijke kwaliteit. Blijft staan, maar dat geldt denk ik voor vrijwel iedere disselbak, dat er schade kan ontstaan als je gaat rijden terwijl deze niet (goed) is afgesloten.
De aanhanger service heeft mijn disselbak gerepareerd met een of ander spul wat ze ook voor bumpers gebruiken en dat houdt heel goed.