Wij overwegen een nieuwe Holtkamper Aero WindForce met keuken aan te schaffen, maar hebben nog wat vragen over het laadvermogen.
De vouwwagen heeft een leeggewicht van 540 kg en een maximaal toegestaan gewicht van 750 kg. Dat betekent dat er ongeveer 210 kg aan bagage en accessoires mee kan.
Op papier lijkt 210 kg best veel (ook volgens Holtkamper), maar wij willen daarnaast de volgende accessoires aanschaffen:
- Achtertent M
- Voorwand
- Wagenschort
- Easy Connect slikranden
- Big Foots
- Thule fietsendrager
- Reservewiel (indien gewicht het toelaat)
Ik heb onze kampeeruitrusting alvast gewogen. Alleen al de campingspullen (4 stoelen, tafel, potten/pannen/bekers/bestek, tenttapijt, kastje, worteldoek, trappetje, droogrek enz.) komen uit op ongeveer 100 kg. Onze twee fietsen wegen samen 42 kg. Daar komen dan nog beddengoed, matrassen, slaapzakken voor de kinderen en mogelijk wat inhoud voor de koelbox bij.
Kleding en de gasfles zouden dan waarschijnlijk in de auto moeten. Die zit dan echter ook al behoorlijk vol.
Ik heb contact opgenomen met Holtkamper, maar zij konden mij helaas geen overzicht geven van het gewicht van de verschillende accessoires. Daarom vraag ik me af of we met bovenstaande uitrusting binnen de 750 kg blijven. Mijn gevoel zegt dat het nét zou moeten passen, maar dat er dan nauwelijks ruimte overblijft voor extra spullen.
Ik ben daarom benieuwd naar ervaringen van eigenaren van een vergelijkbare Holtkamper Aero of Kyte met keuken:
- Welke accessoires hebben jullie (achtertent, voorwand, reservewiel, fietsendrager, enz.)?
- Nemen jullie fietsen mee op de vouwwagen?
- Wat vervoeren jullie verder nog in de vouwwagen?
- Hebben jullie de vouwwagen daadwerkelijk gewogen, en wat kwam daaruit?
Alvast bedankt voor het delen van jullie ervaringen!
Hi, een mooi vooruitzicht om een nieuwe Aero te mogen uitkiezen!
210 kilo zou voldoende moeten zijn. Ik kan specifiek niets zeggen over de gewichten van de Holtkamper-accessoires, al zullen die best ergens te vinden zijn, maar de rest is allemaal niet zo zwaar. Een dissel-fietsendrager van Thule bijvoorbeeld, weegt maar een paar kilo, het is namelijk allemaal hol aluminium.
Wij kamperen met een Combicamp Country met keuken, die op papier in de basis 450 kilo weegt, daar komt bij: disselbak, schokbrekers, reservewiel, fietsendrager frame op imperial en 1 thuledrager, dat is dan het "droog gewicht", ca 485 kilo.
Dan komt daar in ons geval een gastenverblijf (zijtent met binnentent), tarp, vloerkleed en tenttapijt, een groooote tafel en 4 stoelen, grote opvouwkast, Quechua tent, luchtbedden en beddengoed, en een 5cm 150x200 latextopper (zwaar ding) bij. Vervolgens laden we er alle kleding, 2 gasflessen (zeker 15kg bruto), een miljoen floaties (3) lampjes etc etc bij. En dan vergeet ik vast iets belangrijks.
Enfin, kampeerklaar voor 3 weken zomervakantie weegt ie 620 kilo, gewogen op een weegbrug, aangekoppeld aan de auto. OK, er komt vast nog wat bij, zoals mijn racefiets, maar over de 640 gaat ie zeer zeker niet. Wij laden dus niet meer dan 165kg bij, wat niet veel is voor heel veel spullen. In jouw geval hou je dan ruim speling.
Ik maak ingeval gewicht vaak de vergelijking met reiskoffers. Laad maar eens een grote koffer vol met spullen en weeg hem dan. Je moet echt flink je best doen om boven de 25 kilo uit te komen, dit om aan te geven hoe weinig volume eigenlijk weegt. Verder je mag 3-5% overladen al zou ik dat risico niet snel nemen.
Tot slot, het is het overwegen waard of je zware zaken in je auto kunt vervoeren ipv in de wagen.
Check vooral wat die accessoires wegen, ze zullen je daar bij HK vast met liefde mee helpen. *ah zie net dat ze dat niet kunnen, heel bijzonder nietwaar? Je zult toch zeker de eerste niet zijn die dit vraagt? Wellicht eens bij een dealer proberen?
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Kan alleen zeggen dat wij bij onze Aero er nooit overheen kwamen.
En dat voor 4 personen.
Geen fietsen maar wel scottel en dat soorten spullen.
De kunst is alles lichtgewicht te kopen.
Wij hebben hem op een weegschaal gehad waar ik ook mijn koper inlever en bleef onder de 750 .
Maar wij hebben geen fietsen mee die al een hoop gewicht afsnoepen.
Denk je dan ook aan je kogeldruk?
Eigenlijk hebben wij alles wat met kamperen mee in de wagen.
Vullen de koelkast nooit want we hebben een koeling voor onderweg in de auto.
De kleren en wat eten voor de eerste dagen hebben we in de auto.
De Aero heb ik nooit gewogen eigenlijk.
Maar de Kyte daarvoor wel en ik zat toen vaak 800kg+ met fietsen tegen de 850kg aan.
De aero is denk ik iets lichter door meer carbon en lichter doek gebruik, en ook de bamboe keuken zal wel lichter zijn dan de keuken die in onze 2012 model kyte zat.
Wat maakt de Aero zwaarder dan een Cocoon Aero MTT frame uit 2017? Volgens het blad is dat 450 kg. Dan is er 300 kg over voor de rest. In de Coocoon Aero heb je twee pompen voor de lucht. Heb een reserve wiel. Geen kindertent. Frame is roest vast staal. Alle doeken voor de voorwand en zijwand zijn mee. Heb de wagen nooit gewogen. Maar voor mij gevoel is deze rond de 600 a 650 kg alles erin en erop. Ook 2 gewone fietsen op de thule drager.
Citaat van: Alex op oktober 28, 2026, 08:09:28 AM....op een weegschaal gehad waar ik ook mijn koper inlever en bleef onder de 750....
Dat soort weegschalen geven meestal te weinig aan :#
Deze bedrijven hebben volgens mij aparte weegschalen voor inkoop en verkoop :P
Kan je vertellen dat ze dat elkaar niet aandoen.
Want er gaat nogal veel van bedrijf naar bedrijf.
En natuurlijk heb ik dit wel getest >:( >:(
Dank voor jullie reacties. Het lijkt erop dat het huidige model wat zwaarder is dan een oudere Cocoon Aero. Geen idee waar het verschil in gewicht door wordt veroorzaakt. Fietsen snoepen een behoorlijke hap uit het maximale laadvermogen. We gaan er nog eens goed over nadenken.
HK rekent zichzelf rijk zonder de accessoires mee te tellen, heb ik ze al eens voorgerekend..
Onze Kyte incl. accessoires met fietsendrager op de dissel en kampeerspullen in de wagenbak zit tussen de 750 en 800kg totaal zonder (elektrische) fietsen.
HK denkt erover om ook een 1000kg versie op de markt te brengen toen ik ze hiermee geconfronteerd heb...
Met heel wat elektrische wagens wordt dat dan ook een BE rijbewijs. Verder een extra nummerplaat.
In België betaal je wel evenveel wegenbelasting als voor eentje onder de 750kg dan.
Citaat van: FriedelP op november 04, 2026, 09:12:34 PMMet heel wat elektrische wagens wordt dat dan ook een BE rijbewijs. Verder een extra nummerplaat.
In België betaal je wel evenveel wegenbelasting als voor eentje onder de 750kg dan.
die be zal wel meevallen.
Genoeg ev te vinden rond de 2000 kilo.
Dan heb je nog 1500 kilo over.
Dat zijn dan denk ik kleinere EV's. Diegene dit ik mag kiezen zijn eerder rond de 2,5 ton en dan zit je wel dicht tegen de limiet aan.
Citaat van: Hemertje op november 04, 2026, 05:05:23 PMHK rekent zichzelf rijk zonder de accessoires mee te tellen, heb ik ze al eens voorgerekend..
Onze Kyte incl. accessoires met fietsendrager op de dissel en kampeerspullen in de wagenbak zit tussen de 750 en 800kg totaal zonder (elektrische) fietsen.
HK denkt erover om ook een 1000kg versie op de markt te brengen toen ik ze hiermee geconfronteerd heb...
Hmmm dan is mijn Beachy caravan lichter dan een Holtkamper vouwwagen??
Had ik niet gedacht en je zou zeggen dat Holtkamper ergens nog wel zou kunnen bezuinigen aan gewicht.
@friedel noem een Mazda cx6e maar klein >:( >:(
@ Alex, je moet naar MTM kijken:
Maxi�maal toe�ge�la�ten mas�sa (Maximaal toegelaten massa totaal)
2590 kg
Daar 1000 kg bij, zit je over de 3,5 en dus BE nodig.
Bij de Ford Explorer + Campwerk hadden we 25kg over, dus dat mocht nog net met B-rijbewijs.
Nu de Campwerk ingeruild is voor de Beachy, is gaat manlief zijn E halen, want daar gaan we er overheen.
Als de aanhangwagen max 750 kg en de combinatie maximaal toegelaten gewicht is over de 3,5t dan mag dat nog met BE, echter als de aanhangwagen boven de 750 kg MTM is en dan combinatie meer dan 3,5, dan niet meer. Dus met zware EV's en doorsnee vouwwagens zou het nooit een probleem mogen zijn, als er versies worden genomen die een MTM hebben van meer dan 750 kg, zullen er niet veel EV's zijn momenteel waarvoor het niet nodig is. Die batterijen wegen wel wat.
Als vaste batterijen gaan doorbreken binnen een paar jaar veranderd dat weer. Zijn lichter, laden op tegen de snelheid van een tankbeurt en hebben een hogere energiedichtheid en dus ook rijberijk. Nu nog de productieproblemen opgelost krijgen.
Ik denk dat de nieuwe wetgeving over een hoger combinatiegewicht eerder is (nu gepland voor '29/'30) dan die SS accu's, dan is dit probleem voor vouwwagens sowieso uit de wereld. Dan mag de combinatie 4250 kg of wellicht zelfs meer worden met B (wel onder voorwaarden). Ik lees ook 5000 kilo, wellicht omdat met een moderne caravan 4250 nog steeds aan de krappe kant is. Wetgeving is nu in de eu landen in de maak, ben benieuwd!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Je mag nu met B altijd al een aanhanger met mtm van 750 kg trekken. Ook als de auto een mtm heeft van 3,5 ton. Dus daar verandert niets aan, de enige uitzondering waarmee je met b op 4250 kg kunt uitkomen. Een vouwwagen zonder eigen kenteken mag je altijd trekken, met iedere B auto. Is de aanhanger boven de 750 kg (en heeft hij dus een eigen kenteken), dan verandert alles. Dan mag het mtm van auto en aanganger samen niet over de 3,5 ton heen. Met een beetje ev zit je hier zo aan. Die gaan zelf al richting 2,5 tot 3 ton. Een geremde enkelasser met eigen kenteken is dan al te veel. Dubbelassers is helemaal lastig met B. Die hebben snel een mtm van 2 ton. Daar mag je dus mee rijden met B, op voorwaarde dat je een heel licht trekautootje hebt en je vervolgens niet over het maximale trekgewicht heen gaat...
Citaat van: sanderv op november 06, 2026, 10:44:17 PMJe mag nu met B altijd al een aanhanger met mtm van 750 kg trekken. Ook als de auto een mtm heeft van 3,5 ton. Dus daar verandert niets aan, de enige uitzondering waarmee je met b op 4250 kg kunt uitkomen. Een vouwwagen zonder eigen kenteken mag je altijd trekken, met iedere B auto. Is de aanhanger boven de 750 kg (en heeft hij dus een eigen kenteken), dan verandert alles. Dan mag het mtm van auto en aanganger samen niet over de 3,5 ton heen. Met een beetje ev zit je hier zo aan. Die gaan zelf al richting 2,5 tot 3 ton. Een geremde enkelasser met eigen kenteken is dan al te veel. Dubbelassers is helemaal lastig met B. Die hebben snel een mtm van 2 ton. Daar mag je dus mee rijden met B, op voorwaarde dat je een heel licht trekautootje hebt en je vervolgens niet over het maximale trekgewicht heen gaat...
Mmmm b+ is bover 3500kg. Anders mag de trein er niet boven komen. Be is boven 3500kg
https://www.anwb.nl/juridisch-advies/verkeer/welke-aanhanger-mag-ik-met-rijbewijs-b-besturen
Nee, dat klopt niet. Rijbewijs b96 is het meest nutteloze rijbewijs dat er bestaat. In jouw link staat het zelfs goed, punt 1:
Met rijbewijs B mag je:
een aanhanger trekken tot 750 kg (toegestane maximum massa), ook als de toegestane maximum massa van de auto en aanhanger samen boven de 3.500 kg uitkomt.
Citaat van: sanderv op november 06, 2026, 11:10:48 PMNee, dat klopt niet. Rijbewijs b96 is het meest nutteloze rijbewijs dat er bestaat. In jouw link staat het zelfs goed, punt 1:
Met rijbewijs B mag je:
een aanhanger trekken tot 750 kg (toegestane maximum massa), ook als de toegestane maximum massa van de auto en aanhanger samen boven de 3.500 kg uitkomt.
https://www.cbr.nl/nl/rijbewijs-halen/auto/heb-ik-een-be-rijbewijs-nodig
Ik heb het verkeerd geïnterpreteerd. Deze infographic is mooi
Moet ook niet bekijken als je moe bent en in bed al ligt
Jawel, dat staat er wel. En het staat er precies goed. Denk een witregel tussen beide zinnen.
Je mag een aanhanger trekken van maximaal 750 kg.
Je mag een aanhanger trekken van meer dan 750 kg als het totale gewicht (eigenlijk mtm, gewicht klopt niet) van de auto en de aanhanger samen niet boven de 3500 kg uitkomt.
Je mag echt met je b rijbewijs te allen tijde een aanhanger van max 750 kg trekken, ook achter een camper met een eigen mtm van 3,5 ton.
Dat klopt en heb ik ook eerder gesteld. Het probleem is er inderdaad niet voor aanhangwagens tot 750 kg.
Er zijn inderdaad al heel wat EV's +750 kg die anders boven den 3,5 uit komen. Maar dat is dus geen probleem. Dus voor de meeste vouwwagens geen probleem, eentje met een keuring voor 1000 kg is een ander verhaal.
Gelukkig toch hé.
Op zich vindt ik dat niet onlogisch omdat het anders niet controleerbaar is. Een aanhangwagen zonder eigen nummerplaat zit niet in de database wat het MTM is. Max 750 dus maar kan ook minder zijn dus moeilijk uit te maken of men nu wel boven de 3,5 zit of niet.
Bij een aanhangwagen op nummerplaat, verplicht boven de 750 is ingeschreven op een bepaald MTM dus weet de database wat de MTM is, evenals deze van het trekkend voertuig. Makkelijker te checken of er overtreding is of niet. Zelfs met ANPR's kan dat eventueel automatisch gebeuren.
Die 750 zijn niet de zwaarste en moeilijkst handelbare aanhangwagens en een zware wagen zal niet zoveel last hebben van een lichtere aanhangwagen. Een EV van 2,8 met een lichte aanhangwagen van 750kg zal niet moeilijker en problematischer te besturen zijn als een lichtere wagen van rond de 2T of nog lichter.
Ik vindt de regeling die er zo dus is redelijk logisch en pragmatisch.
Dat is het inderdaad precies. Aanhangers tot 750 kg mogen ook zelfbouw zijn. Die hebben geen papieren of gegevens. Voor de politie kan een rijbewijs B check grotendeels met de papieren gedaan worden. Bij twijfel moet het op de weegbrug (overschrijding maximaal trekgewicht auto?). Een BE check vraagt formeel altijd om een weegbrug.