Hallo,
Aankomende zomer voor het eerst naar Italie en dus door Duitsland (normaal Frankrijk). Nu vroeg ik mij af hoe hard rijden jullie door Duitsland met aanhanger? en heb je dan wel of geen 100KM sticker? ik vind de norm van 80km zonder sticker wel erg beperkt... :?
Wij hebben een Tempo100 sticker en rijden dan 110km/h op de cruise control. Gebruik ook even de zoekfunctie, vorig jaar zijn hier al een paar topics over geweest.
Ik heb geen sticker en rijd ook 100-110 en ik heb dat geld voor de aanpassingen virtueel in mijn zak! voor als ik toch een keer geflitst word :J
Misschien niet direct een antwoord op je vraag, maar als je naar Italie wil, kan je ook Duitsland mijden. Wij zijn geen Duitsland-fans oa omdat we die Tempo keuring een geldklopperij vinden. Wij namen de route via Luxemburg ,Strasbourg ,Mulhouse, Basel en dan de Gotthard tunnel. Je flirt dan met de Frans-Duitse grens, maar je blijft aan de Franse zijde en dan mag je zonder problemen max 130 km/u ook met aanhanger. Zwitserland dan weer 80 km/u maar dat zijn wat minder kilometers. Ook Italie is 80 km/u met aanhanger, maar daar rijden we 110 km/u. Ze hebben daar elke 10 km een Tudor-systeem boven de snelweg hangen (automatische camera's) maar die aanzien je voor een gewone wagen en flitsen niet. :#
Geen sticker en zit ongeveer tussen de90en 100.
Zoek mij en vrachtwagen uit die lekker door rijd en tuf er lekker achter aan.
Nog geen prent gehad.
Wij rijden in Duitsland/Italie ook tussen de 90 en 100, ook een paar keer door de autobahnpolizei ingehaald maar die keken niet naar ons om, niet dat dat een garantie is dat ze je niet staande houden.
Het gaat er vooral om als je dan vrachtwagen(s) inhaald dat je het overige verkeer niet hindert, dus goed (vooruit)kijken voordat je gaat inhalen.
In duitsland tussen de 110 en 120. Rijden altijd zondag, lekker rustig en geen polizei. Heb wel een tempo 100.
In italie gaat het wat harder, tussen de 120 en 130. Passen ons altijd snel aan de locals. Go with the flow.
Tot op heden nog geen enkele keer aangehouden of bekeuring thuis.
wij hebben een tempo 100 sticker en rijden 110 door Duitsland heen
Wij hebben geen tempo 100 sticker (mijn auto heeft geen ABS :( ) ,en rijden tussen de 100 en 105 km/uur, de Autobahnpolizei vindt je toch niet interessant als je meerijdt in die enorme slang met toeristen. Ik haal ook gewoon in als er inhaalverbod is voor aanhangwagens (ik dacht Linksrheinische autobahn zo'n beetje continu), anders zit je bergop vast achter megaslome vrachtwagens (30 km/uur bergop). Beter is dan rechtsrheinisch te rijden, minder bergen en bredere weg met minder inhaalverboden. (ben alleen niet helemaal zeker of ik niet links- en rechtsrheinisch omdraai ::) ).
Oh ja, heb ook een nl sticker achterop. Nuhr links ;)
Oh ja, heb ook een nl sticker achterop. Nuhr links
Haha! :H WW die heb ik ook! :>
Geen Tempo 100 gedoe, geen schokbrekers onder de Jametic. Gewoon rond de 100 rijden we altijd in Duitsland. En in Oostenrijk mag je legaal 100 rijden tot 750 kg. Inderdaad zoals men zegt, lekker met de rest meerijden en zorgen dat je niemand hindert en niet opvalt. Dan gebeurt je niets. En 's nachts als het stil is rijden we snel 120/130. Vooral in NL.
Citaat van: jellejawa op januari 22, 2012, 07:22:43 AM
Geen Tempo 100 gedoe, geen schokbrekers onder de Jametic. Gewoon rond de 100 rijden we altijd in Duitsland. En in Oostenrijk mag je legaal 100 rijden tot 750 kg. Inderdaad zoals men zegt, lekker met de rest meerijden en zorgen dat je niemand hindert en niet opvalt. Dan gebeurt je niets. En 's nachts als het stil is rijden we snel 120/130. Vooral in NL.
Wij doen het exact hetzelfde, we proberen dus altijd een flink stuk van de reis 's nachts te doen. En dan overdag lekker rustig aan.
Niet door Duitsland rijden :# ,
Volgens mij letten ze er niet zo streng op, wel op het inhalen met een vouwwagen/aanhanger als dat niet is toegstaan. Daarnaast zijn de boetes in Duitsland wel te overzien. Ik heb 1 keer een prent gehad zonder de vouwwagen. Bij wegwerkzaamheden reed ik iets van 95/100 waar 80 was toegestaan, kostte iets van ? 35,-.
(Ik voelde me wel opgelicht omdat ik het hele stuk van de werkzaamheden netjes 80 had gereden en toen alles weg was (weer de gewone weg dus) gaf ik wat gas bij en daar stonden ze nog te knippen want het bord 'einde werkzaamheden' was ik nog niet gepasseerd)
kreeg je bij die prent ook nog een stempelkaart voor je punten aangeboden door de duitse staat?
Wij hebben ook geen sticker maar rijden in nederland, duitsland, oostenrijk en italiƫ rond de 100km/h de ene keer is het 95 de andere keer is het 110. Ik kijk gewoon een beetje of de situatie het toelaat om een bepaalde snelheid te rijden en pas me dus aan de situatie aan.
Ik moet er wel bij vermelden dat wij altijd vrijdag avond rond 18:00 vertrekken en dus de hele nacht door kunnen rijden en nog voor zonsopkomst de fernpass passeren.
Dan in de ochtendspits even uitgebreid ontbijten en achter de file's aan naar onze eindbestemming in italiƫ.
Aankomst daar is meestal rond het middag uur.