Hallo allemaal,
Gekke vraag misschien, maar daar waar iedereen altijd wel weet te melden waarom zijn of haar keuze de beste, de mooiste en de verstandigste is, geloof ik dat uiteraard van iedere individuele klapper. Laten we wel wezen. Het is -afhankelijk van wat en hoe oud of nieuw je koopt- toch altijd een flinke uitgave, dus het kan niet zo zijn dat je iets gekocht hebt wat je absoluut onbruikbaar vindt. Je denkt toch een tijdje over de aanschaf na.
Het is een bekend verschijnsel dat mensen geneigd zijn om, als hun keuze eenmaal gemaakt is, de juistheid van de keuze eerder te bevestigen dan dat ze er achteraf vraagtekens bij zetten. Daar worden ze in gebruiksaanwijzingen ook bij geholpen met teksten als: "Gefeliciteerd. Met de aanschaf van dit product heeft u een van de beste..." etc etc.
Daardoor is het zo, dat het soms moeilijk is om toe te geven dat er aan je aanschaf toch zaken zijn die je bij nader inzien best irriteren maar die je op de koop toe neemt of 'wegwent' c.q. onder de mat veegt. Ook omdat je het toch niet meer kunt veranderen.
Waar ik dan ook benieuwd naar ben is of er bepaalde zaken zijn waarvan je eigenlijk zou willen dat dat nog eens veranderd zou worden in een nieuw model.
Ik kan een voorbeeld geven van zoiets: wat me opviel aan de HK Astro: de matras en de lattenbodem daarvan liggen vrij diep, waardoor je met je been in één keer over een stalen dwarspaal heen je bed in moet. Met je scheenbeen op een stalen paal leunen om je bed in te kruipen is niet fijn. Ik ben benieuwd of dergelijke zaken er zijn.
Omdat ik zelf vanwege het karakter van die merken van plan ben te kiezen tussen AK en HK ben ik persoonlijk natuurlijk vooral daarin ge?nteresseerd, maar vergelijkbare zaken zullen bij andere merken ongetwijfeld ook voorkomen.
Ik ben benieuwd...
Wat me zo snel bij onze Kyte te binnen schiet is niet de wagen zelf, maar de afdekhoes. Die is zo verschrikkelijk precies pas, dat levert nog wel eens wat krachttermen op bij het inpakken. En, misschien dan toch ook het feit dat bij Pack & Go de kratten wel vanuit de wagen de keuken in kunnen, maar als hij staat niet meer vanwege een framedeel dat er dan voor zit. Kleinigheidjes en overkombaar, maar als je het dan toch mag zeggen...
Citaat van: Boompje op januari 25, 2012, 03:22:14 PM
Wat me zo snel bij onze Kyte te binnen schiet is niet de wagen zelf, maar de afdekhoes. Die is zo verschrikkelijk precies pas, dat levert nog wel eens wat krachttermen op bij het inpakken.
Hier hadden wij ook eerst moeite mee. Dit hebben we gemeld met enkele andere op/aanmerkingen waarvoor onze Kyte naar HK is geweest. Bij het ophalen nog weer een instructie gehad. Wij deden toch iets niet helemaal goed. Als je de hoes samen met de elastieken over de hoeken trekt gaat het veel makkelijker.
jazeker hebben we aan den lijve ondervonden.
begin vorigjaar een neiuwe cocoon, en nu meteen een aanpassing laten maken, zie mijn topic: cocoon luifel dicht!!
http://forum.vouwwagenclub.info/index.php/topic,8298.15.html
tevens heb ik een trekhaak tbv fietsendrager achter-op de cocoon gemaakt, zie topic trailerhitch voor bike pack
http://forum.vouwwagenclub.info/index.php/topic,7312.0.html
dus veel aanpassingen kan je zeker zelf maken.
volgende project: wordt een nieuwe keukenkist
IK heb dan wel geen nieuwe (piep) merk noemen we niet meer ;) En ik wil enorm veel veranderen. IK ben net het omgekeerde is stel te veel in vraag waardoor ik voortdurend lig te knutselen en te prutsen. OOk een probleem want ik ben nooit tevreden en altijd op zoek naar beter.
- Het probleem met de Astro dat Frankie aanhaalt viel me ook op, dus ik heb er een oplegmatras opgelegd, dat probleem weg gelijktijdig met het rugprobleem. Alleen krijg je dan een ander probleem, ik heb een ladder nodig om in het bed te klimmen dus nu staat het klepje (waar nummerplaat zit open) en klim ik er zo in. PS: dat met die dwarpaal kan je ook oplossen met buisisolatie over de buis te doen. lekker zacht en kost niks Heb ik ook gedaan met mijn campingstoelen aan het hoofdeind kan je lekker je onderuit zakken en je hoofd op de isolatie leggen :J
- De tochtflap tussen kar en grondzeil sluit bovenaan niet goed aan dus heb ik Velcro op het metaal gedaan en op de flap, probleem opgelost
- Ik miste een hemeltje, dus maakte ik een hemel in de kar.
- Wij ondervonden problemen met het waterpaszetten omdat er maar twee uitdraaipootjes zijn dus ik heb ik 2 steunen gekocht
enz.....
Ik probeer alles low-budget te houden, dus bijna alle extra aankopen zijn 2dehands.
Het zou natuurlijk fijn zijn moest de constructeur dit allemaal voorzien hebben maar ja, dan heb ik geen hobby meer :H
En als alles naar wens is dan, koop ik gewoon een andere ::)
Zijn het nu de Holtkampers die het hardst klagen? Of durven ze er als eerste voor uit te komen dat niet alles OK is aan hun aankoop? Onze Jametic heb ik ook al wat dingetjes aan aangepast, maar blijf verder zeer tevreden.
N iet veranderen maar samenstellen van het beste van het beste is veel beter :**
Citaat van: jellejawa op januari 25, 2012, 06:25:31 PM
Zijn het nu de Holtkampers die het hardst klagen? Of durven ze er als eerste voor uit te komen dat niet alles OK is aan hun aankoop? Onze Jametic heb ik ook al wat dingetjes aan aangepast, maar blijf verder zeer tevreden.
neen, klagen doe ik zeker niet.
ben zeer tevreden over de kwaliteit, geeft ruimte voor aanpassingen.
ben zelf erg creatief en stel mijn gebruiksdingen bij, ahv mijn keuzes en ervaringen.
als ik een ander merk had, was dit ook gebeurd, heb zelf wat tips aan andere klappermerken gegeven in mijn omgeving.
zie het als het kopen van een nieuw huis. na een tijdje is er niet veel orgineels meer.
aanbouw, nieuwe keuken, schutting, andere voordeur, badkamer, etc etc.
neen, ik heb helemaal niets te klagen, ben zeer tevreden, echter zeer kritisch en creatief daarbij de eigenschap dat ik niet kan stilzitten.
dus verzin ik voormezelf weer een project.
heeft dus niets te maken wat ik heb dat ik er niet tevreden over ben.
wellicht is een bezitter van HK wel zeer kritisch, creatief (oef nu begeef ik me op dun ijs)
Het geldt voor de meeste vouwwagens; in het keukentje hoeft van mij geen afwasbak te zitten. De bak gaat ten koste van de ruimte in het keukenmeubeltje, bovendien gaan wij met de plastic afwasbak naar de wasruimte.
Ben hartstikke blij met onze Roadmaster, maar.....
wat mij betreft zouden afdakjes boven de ramen (denk bijv. aan Kyte-oversteken boven de ramen, ook al bij andere vw's gezien trouwens) die geventileerd kunnen worden bijzonder welkom zijn.
Nu moet ik bij ieder buitje het horrengaas dicht maken met een flap van tentdoek en dat terwijl het bij regen echt niet altijd gelijk koud is. Ook als we naar bed gaan maak ik alles dicht, voor het geval het 's nachts gaat regenen en ik er geen erg in heb en alles dan 's ochtends nat is. Erg jammer vind ik dat.
Verder zou een elektradoorvoer (met regenafdakje erboven natuurlijk) wat hoger handig zijn. Nu moet ik de kabel op de grond tussen de slikranden doorvoeren waardoor die nooit helemaal netjes blijven liggen/(aan)sluiten en er risico is op water dat daar dan toch naar binnen loopt. Balen vind ik dat.
Citaat van: toonvkr op januari 25, 2012, 07:08:54 PM
Het geldt voor de meeste vouwwagens; in het keukentje hoeft van mij geen afwasbak te zitten. De bak gaat ten koste van de ruimte in het keukenmeubeltje, bovendien gaan wij met de plastic afwasbak naar de wasruimte.
Eens, de extra ruimte die je hiermee wint zou bijv. gebruikt kunnen worden om de kookpitten wat verder uit elkaar te plaatsen. Wanneer ik nu twee wat grotere ketels op heb staan, past er echt geen derde meer bij. Ik moet dus regelmatig ook de BBQ nog inschakelen als 3e kookpit.
Citaat van: jellejawa op januari 25, 2012, 06:25:31 PM
Zijn het nu de Holtkampers die het hardst klagen?
WW
Aan onze Alpha heb ik twee dingen toegevoegd: een dubbel buitenstopcontact onder de keuken omdat je dan veel makkelijker elektriciteit in de voortent hebt. Onder diezelfde keuken heb ik ook een snelkoppeling geplaatst voor gas. En die is gekoppeld aan de tweede gaskraan in de keuken. Dat maakt het makkelijker om een losse brander aan te koppelen (wij sluiten daar bijvoorbeeld een cadac safarichef op aan met vijf meter gasslang, kan ik buiten BBQ'en zonder met gasflessen te slepen.
Wat ik heb vervangen is het batterijblok van het keukenkraantje voor een 12V adapter. Komende zomer wil ik kijken of het mogelijk is om een vast lichtpunt te maken dat meevouwt met de wagentent. Volgens mij moet dat kunnen. Voor de rest is het lijstje met verbeterpunten nog leeg!
Citaat van: Miss BBQ op januari 25, 2012, 07:11:02 PM
Ben hartstikke blij met onze Roadmaster, maar.....
wat mij betreft zouden afdakjes boven de ramen (denk bijv. aan Kyte-oversteken boven de ramen, ook al bij andere vw's gezien trouwens) die geventileerd kunnen worden bijzonder welkom zijn.
Nu moet ik bij ieder buitje het horrengaas dicht maken met een flap van tentdoek en dat terwijl het bij regen echt niet altijd gelijk koud is. Ook als we naar bed gaan maak ik alles dicht, voor het geval het 's nachts gaat regenen en ik er geen erg in heb en alles dan 's ochtends nat is. Erg jammer vind ik dat.
Verder zou een elektradoorvoer (met regenafdakje erboven natuurlijk) wat hoger handig zijn. Nu moet ik de kabel op de grond tussen de slikranden doorvoeren waardoor die nooit helemaal netjes blijven liggen/(aan)sluiten en er risico is op water dat daar dan toch naar binnen loopt. Balen vind ik dat.
dat bedoel ik,
zou dit meteen aanpakken en evt met een tentbouwer een oplossing maken.
leuk toch!!
Citaat van: wijnand op januari 25, 2012, 07:14:18 PM
WW
@wijnand
volgens mij heb je slechte ervaring met HK, telkens krijg je kippenvel wanneer er HK wordt genoemd
maar ja...
blijft leuk mensen met hun wensen, toch?
Een ding wat ik al ruim een jaar geleden aan de oude heer Holtkamp, ontwerper van de Kyte, had getipt, is een mooie aluminium trap voor ophanging aan het buizenframe ipv de kunststof trap die niet HK waardig is, om makkelijk het bed in te komen. Ander punt wat niet standaard was, heeft HK al speciaal voor ons gerealiseerd, namelijk een raam in de 'geen stoks' uitbouw voor extra ventilatie in het 'wc' hokje
En vloerverwarming... :H
Verder zeer tevreden !
Citaat van: retteketed op januari 25, 2012, 07:18:07 PM
@wijnand
volgens mij heb je slechte ervaring met HK, telkens krijg je kippenvel wanneer er HK wordt genoemd
maar ja...
blijft leuk mensen met hun wensen, toch?
Nee, dat is een misverstand. Ik heb helemaal geen ervaring met de vouwwagens van Holtkamper. Wel volg ik de vouwwagenwereld al jaren en heb me er uitgebreid in verdiept tijdens onze zoektocht naar een vouwwagen. Waar ik inderdaad stijgend nekhaar (geen kippenvel) van krijg is de overdreven adoratie die het merk Holtkamper aan zich heeft hangen. Ontwerpfouten worden met de mantel der liefde bedekt. Ook de wijze waarop de service van Holtkamper steeds zo nadrukkelijk beschreven moet worden is bij het irritante af. Ik was dan ook prettig verrast toen een tijdje terug zelfs een aantal HK eigenaren op dit forum eindelijk vraagtekens begonnen te plaatsen bij de wijze waarop Holtkamper bijvoorbeeld (niet) communiceert. Je zult mij nooit horen zeggen dat een Holtkamper niet mooi is. Maar er zijn zat alternatieven die net zo mooi, net zo goed, net zo praktisch en fors goedkoper zijn. En de eigenaren van die vouwwagens praten daar vaak een stuk bescheidener over.
Maar je hebt gelijk, mensen met wensen zijn altijd leuk!
Wijnand, je verwoordt mijn idee over HK zo mooi en zonder aanstoot te geven, zo subtiel zou ik het niet kunnen.
Wij hebben nu een CCC, maar zoals er wel meerdere op het CC forum de "probleempjes" aanhalen, zijn er die bij ons ook. Eerst die rotmatras, zie het topic "opdekmatras". Mieke noemt me ondertussen "prinses op de erwt". :o
En dan die plastic laden in de keuken, ze hebben een oplossing bij Aart Kok, een koopje aan 325 eur voor 4 houten laden. Laat maar hé.
Dat de rits onderaan de wagenbak niet aansluit (bij iedereen) is een klein euvel als je overnacht en een onweer over je heen krijgt. Een dweil lost het probleempje op, maar waarom maken ze dit niet aansluitend, vraag je je dan af.
De meeste wagens hebben 4 stelpoten, maar de CC heeft er 2 onder de keuken en je kan de wagen hiermee niet stellen, want dan forceer je de keuken. Twee nieuwe poten dan? Caravanpoten zijn te kort, CC heeft ze te koop maar aan een "aardige " prijs. Dan maar 4 assteunen kopen.
Als je dit leest lijkt het alsof CCC niks dan ellende is, maar neen, het ideaal bestaat niet en wij zijn tevreden gebruikers in deze fase van ons "vakantie" leven. En wat ons niet ligt, passen we aan of leggen ons erbij neer.
In een ander leven hebben we onze cara... zo aangepast dat we ze nu aan de straatstenen niet kwijt kunnen. Zo persoonlijk en aangepast kan het worden en wij kamperen blijkbaar niet zoals de grote meerderheid.
@ Wijnand,
Klopt van de communicatie van HK..... die is soms ronduit droevig! Daar mag Jelle en consorten gerust eens wat aan doen. Updates etc.
De service vindt ik persoonlijk van ZEER hoge kwaliteit. Komt mede door dat ze alles 'in eigen huis' houden. Geen dealers. Daar heb je ook goed voor betaald, maar ook de garantie dat het naar wens opgelost wordt (persoonlijk dan, kan niet voor anderen spreken).
Tot zover mijn niet geheel objectieve mening. :#
Leuk topic! Uiteraard loop je bij denk ik bijna iedere wagen wel tegen dingetjes aan die ander/beter kunnen.
Zo ook wij :# Wat mij nog het meeste tegenvalt is het comfort van de matrassen. We hebben er al een (oprol) lattenbodem onder maar nog is het matras te hard dus dat gaan we komend jaar oplossen met een goed opdekmatras.
Verder vind ik het erg jammer dat de luifel van de voortent niet ook aan de wagenbak geritst kan worden voor bv een enkele overnachting. Nu moet je dus nog een andere luifel kopen met ook weer een boogstok...niet alleen erg prijzig maar ook weer extra spul om mee te nemen.
Voor de rest zijn we heel erg gelukkig met onze aankoop al heb ik nu al wel zoiets dat als de kinderen een stuk ouder zijn wil ik wel een kleinere wagen die sneller opzet.
Ik ben het wel met Wijnand eens, daarnast vraag ik me iedere keer weer af waarom die Holtkampers zo verrekte duur zijn en ook blijven. Wij hebben zelf een Alpen Kreuzer uit 1991 gekocht voor 180 euries, wat volgens mij een goede prijs is voor wat je er voor krijgt. Waarom kost een Holtkamoer van ongeveer hetzelfde bouwjaar (dus met dezelfde leeftijd assen, tentdoek, karretje, dissel, alles eigenlijk) dan zo'n goeie 1000 euro? Ik snap het gewoon niet. Heeft dit te maken met het eeuwige (in mijn ogen soms wel eens vervelende en te hoogdravende) ophemelen van Holtkamper door zowel de bezitters als de fabrikant?
wat ik aan mijn wagen zou veranderen: Ik wil een nieuwe tent, die van ons begint gaarheidsverschijnselen te vertonen, mischien ook met wat modernere kleuren, maar dan niet voor heel veel geld :P
Wat ik nooit zou veranderen is de keuken, super is dat systeem met de "achterdeur" waar de keuken aan zit, supergemakkelijk te gebruiken onderweg.
Verder vinden wij beide de Alpen Kreuzer helemaal top, ondanks de leeftijd en het werk in het vooruitzicht.
waarom blijft een VW, BMW of Audi meer zijn waarde behouden en een dacia niet.
Alle goede auto's?
Snap ik ook niet, maar is wel een feit........
Citaat van: cahummel op januari 25, 2012, 10:28:01 PMdaarnast vraag ik me iedere keer weer af waarom die Holtkampers zo verrekte duur zijn en ook blijven.
Ik sluit niet uit dat dat deels komt omdat ze koste wat kost willen voorkomen dat ze achter de reeks inmiddels omgevallen producenten moeten aansluiten. En deels zijn ze natuurlijk ten opzichte van andere merken in absolute termen een betrekkelijk klein bedrijf. En als je dan ook nog eens aan gesponsorde TV gaat doen. Tja, dat geld moet ergens vandaan komen.
Citaat van: retteketed op januari 25, 2012, 10:46:37 PM
waarom blijft een VW, BMW of Audi meer zijn waarde behouden en een dacia niet.
Gewoon omdat er sprake is van marktwerking. De vraag is simpelweg relatief groot t.o.v. het aanbod. En als dan ook nog het initiele prijsniveau hoog was... Ik heb het idee dat je dat verschijnsel ook bij DW tenten en AK Z klappers ziet.
Ik merk dat we wat afdwalen, over al dan niet een HK graag een ander topic.
Voor ons gelden dezelfde punten als Miss BBQ aangaf. :J :J en ik zag ritsbare flappen ipv gordijnen, dat vind ik ook handig tov de gordijnen met van die pielwieltjes.
Citaat van: Miss BBQ op januari 25, 2012, 07:11:02 PM
Ben hartstikke blij met onze Roadmaster, maar.....
wat mij betreft zouden afdakjes boven de ramen (denk bijv. aan Kyte-oversteken boven de ramen, ook al bij andere vw's gezien trouwens) die geventileerd kunnen worden bijzonder welkom zijn.
Nu moet ik bij ieder buitje het horrengaas dicht maken met een flap van tentdoek en dat terwijl het bij regen echt niet altijd gelijk koud is. Ook als we naar bed gaan maak ik alles dicht, voor het geval het 's nachts gaat regenen en ik er geen erg in heb en alles dan 's ochtends nat is. Erg jammer vind ik dat.
Verder zou een elektradoorvoer (met regenafdakje erboven natuurlijk) wat hoger handig zijn. Nu moet ik de kabel op de grond tussen de slikranden doorvoeren waardoor die nooit helemaal netjes blijven liggen/(aan)sluiten en er risico is op water dat daar dan toch naar binnen loopt. Balen vind ik dat.
Citaat van: retteketed op januari 25, 2012, 10:46:37 PM
en een dacia niet.
:off
Als er één merk is dat waardevast is en waarbij de tweedehandswaarde wel heel dicht in de buurt zit van de nieuwwaarde is het wel Dacia. Die auto's zijn niet aan te slepen door een goede prijs/kwaliteitsverhouding. Dat in tegenstelling tot Audi, waar waardedalingen van 40-50% in twee/drie jaar niet ongebruikelijk zijn. Zeker bij de wat exotische modellen. Maar dit terzijde. Zolang er voor HK's veel betaald wordt, blijven de prijzen hoog. Noemen ze marktwerking. De waarde heeft net als bij huizen niets te maken met de werkelijke waarde van het object. Hoewel er bij woningen nu langzaamaan een flinke correctie aan het ontstaan is...
Maar Muis heeft gelijk, we dwalen af. Hoewel ik dat van de hoge prijzen best zou willen veranderen bij vouwwagens :#
Jellewa wat heb je zoal allemaal aangepast aan je Jametic?
Yep, terug naar de topic:
zoals ik aangaf heb ik ea veranderd en hoe langer ik er mee zal kamperen, hoe meer er kan worden aangepast.
dit jaar een nieuwe kookkist.(huidige is uit tent-priode)
daarna:
* chassis/wagenbak aanpassen of verzetten zodat koelkast en kookkist achter de wagenbak past (nu voorop de dissel)
Eerst moet de kar komen. Dan maar eens naar de keuken kijken: Die wil ik zo inrichten/inpakken dat hij zo gebruiksklaar mogelijk is. Hoe minder gedoe, hoe makkelijker. En eigenlijk vind ik een beetje knutselen wel lolllig.
Ik zit te denken aan iets voor de mokken, zodat we porselein en/of glas mee kunnen nemen. Drinkt toch lekkerder van die plastic rommel.
Maar nogmaals: eerst de wagenophalen, dan een keer weg en daarna pas aan de slag.
Citaat van: Angel op januari 26, 2012, 12:06:58 PM
Jellewa wat heb je zoal allemaal aangepast aan je Jametic?
Aan de Jametic op zich niet zo veel, die bevalt prima. Wel het "geitenspit" waar het bed mee wordt verankerd, aangepast. Is een topic over. Heb een inklapbare stellage gemaakt voor kratjes. Die staat op de bankjes in de bak en dan kunnen de klepjes ook nog open, zie topic. Heb de flappen van de slaaptent die los onder de kussens liggen van de bankjes vastgezet met drukknopen, hingen altijd naast de wagen = slordig. De keuken heb ik accubak, kraantje en bijbehorende ballast verwijderd, dus meer ruimte voor spullen. Gebruiken geen kraan, die is op de camping wel met echt vers water. Heb een aflegplankje gemaakt aan het linker deksel van de keuken, zie topic. Ben momenteel bezig met nog een aflegplank links naast de keuken, komt topic over. Ben nog zoekende hoe ik de ramen aan de achterkant zonder gebruik van de metalen stokken kan open zetten. De nieuwe Louisiana enzo hebben daarvoor een glasfiber stok die het raamluifel halfrond open houdt. Maar heb geen idee of dit kan/lukt. Heb ook nog geen stokken kunnen vinden hiervoor. Laatst het dekzeil laten aanpassen door er een rand onder te laten zetten om inwaaien van water te voorkomen/verminderen. Bijkomend voordeel is dat er meer spullen onder kunnen, zie topic. Wil ook nog een stopcontact in de keuken bouwen, maar de prioriteit is laag. en wellicht een gasaansluiting met snelkoppelingen, ook lage prioriteit. De handvatten van de keuken heb ik rubber slang op gezet, pakt een stuk makkelijker vast. Wil nog een betere stekker aansluiting voor de 12 volt verllichting maken. de huidige doet het wel, maar vind ik prut. De spullen heb ik al. Ook heb ik 2 wielen gemaakt onder de keuken waardoor deze in je eentje makkelijk is te verplaatsen als een soort kruiwagen, zie topic. Heb ook nog 2 zwenkwielen liggen voor onder de andere kant, maar dat komt later, heb nog geen plaatjes RVS gevonden. De wielen zijn overigens demontabel gemaakt, schuif je zo om de keukenpootjes en zitten vergrendeld met de klikkers waar je de poten mee vast zet. Goedkope wielen momenteel bij de Action. Zwenkwiel Euro 1,15 en bokwiel 85 cent. Val je je geen buil aan. Bedenk me net dat ik ook planken in de vw heb gemaakt op de bankjes zodat de tent niet in de wagen valt en ik er kratjes onder kan schuiven en weghalen zonder de tent open te klappen.
Ik zit te denken aan iets voor de mokken, zodat we porselein en/of glas mee kunnen nemen. Drinkt toch lekkerder van die plastic rommel.
Ik weet niet waar aan je zit te denken, maar ik heb voor mezelf een simpele oplossing. Bij Ikea verpakken ze de wijnglazen in een kartonnetje zonder deksel met tussenschotjes voor 6 glazen. Heel wat types glazen passen hier ook in en er is er op deze manier nog nooit één gebroken aangekomen op de camping. Wijn en bier drink ik nl niet uit plastic.
En dat kartonnetje past altijd wel ergens tussen.
Sorry, was even off-topic, maar wist niet waar ik dit anders kon posten.
Citaat van: Stori op januari 26, 2012, 01:25:17 PM
Ik zit te denken aan iets voor de mokken, zodat we porselein en/of glas mee kunnen nemen. Drinkt toch lekkerder van die plastic rommel.
Ik weet niet waar aan je zit te denken, maar ik heb voor mezelf een simpele oplossing. Bij Ikea verpakken ze de wijnglazen in een kartonnetje zonder deksel met tussenschotjes voor 6 glazen. Heel wat types glazen passen hier ook in en er is er op deze manier nog nooit één gebroken aangekomen op de camping. Wijn en bier drink ik nl niet uit plastic.
En dat kartonnetje past altijd wel ergens tussen.
Sorry, was even off-topic, maar wist niet waar ik dit anders kon posten.
of gewoon in een theedoek of keukendoek.
Juist niet in een keukendoek: Hooguit los er op, het rollen van spullen uit een doek kost ook weer tijd, maar vooral het opruimen moet zo gemakkelijk mogelijk worden. Het opruimen is hetgeen waar met name vrouwlief altijd erg tegenaan hikte.
Het doosje lijkt me een top-idee, tot het nat wordt, maar dan zien we wel weer. Op naar de Ikea!
Lang over nagedacht. Als ik nog iets mag veranderen, is het een hoger dekzeil.
Heb gelijk een mailtje gestuurd naar De Wit. Binnen een half uur antwoord. 15cm ophogen, ?50,-
Dit gaan we doen.
Ik wil je bedanken, dat je deze vraag stelt I:
Citaat van: CEO op januari 26, 2012, 01:10:11 PM
Ik zit te denken aan iets voor de mokken, zodat we porselein en/of glas mee kunnen nemen. Drinkt toch lekkerder van die plastic rommel.
wellicht een idee: gebruik strookjes tenttapijt aan de zijkanten en onderkant van de kast, stoten de glazen niet snel stuk.
Wat ik doe, glas stapelen in een mok, trillen en stoten niet snel stuk.
Bij de Xenos of Big Bazar weet het niet zeker. heb je van die anti slipmatjes die je makkelijk op maat kunt knippen als je die in de keuken legt en op de zijkanten plakt gaat het ook minder snel kapot. De kleuren van de matjes moeten natuurlijk wel je kleur zijn. Wij hadden ze ook bij onze oude Arizona op de bodem en plankjes liggen in de keuken (niet tegen de zijkant). Bij onze nieuwe 4X4 heb ik nog niet gekeken of ik het noodzakelijk vind en of we de glazen wel in de keuken leggen tijdens het vervoer.
Citaat van: Angel op januari 26, 2012, 03:51:27 PM
Bij de Xenos of Big Bazar weet het niet zeker. heb je van die anti slipmatjes die je makkelijk op maat kunt knippen als je die in de keuken legt en op de zijkanten plakt gaat het ook minder snel kapot. De kleuren van de matjes moeten natuurlijk wel je kleur zijn. Wij hadden ze ook bij onze oude Arizona op de bodem en plankjes liggen in de keuken (niet tegen de zijkant). Bij onze nieuwe 4X4 heb ik nog niet gekeken of ik het noodzakelijk vind en of we de glazen wel in de keuken leggen tijdens het vervoer.
Action heeft dit spul ook liggen. Kost weinig en zeer handig. Heb het in de keuken en in de banken.
Citaat van: Ber op januari 26, 2012, 02:01:12 PM
Lang over nagedacht. Als ik nog iets mag veranderen, is het een hoger dekzeil.
Heb gelijk een mailtje gestuurd naar De Wit. Binnen een half uur antwoord. 15cm ophogen, ?50,-
Dit gaan we doen.
Ik wil je bedanken, dat je deze vraag stelt I:
Bedenk wel vantevoren hoe je het wilt hebben. Ik heb er ook lusjes aan laten maken, de randen zijn keurig dubbel gestikt.Dat kost waarschijnlijk iets meer. Ik was 75 euro kwijt bij Karsten.
jellewa heb je toevallig ook wat fotootjes van de wieltjes en het rubber bij de keuken. Ik ben a-technisch dus dat plankje en de stelling ga ik (nog) aan beginnen. Ik heb altijd gedacht wieltjes onder de keuken is niet handig want over het gras kun je zo'n keuken toch niet duwen dan zijn de wieltjes alleen maar onhandig, maar eigenlijk nooit gedacht aan 2 wieltjes en dan verplaatsen door 1 kant op te tillen. Wanneer de handvatten dan ook nog lekker in de hand liggen wordt het allemaal wat "dragelijker". Mijn vriendin ziet er altijd als een huis tegenop om die keuken weer eens te plaatsen en terug te hangen.
Citaat van: jellejawa op januari 26, 2012, 03:59:36 PM
Bedenk wel vantevoren hoe je het wilt hebben. Ik heb er ook lusjes aan laten maken, de randen zijn keurig dubbel gestikt.Dat kost waarschijnlijk iets meer. Ik was 75 euro kwijt bij Karsten.
Een strook van 15cm, zodat deze hoger wordt. Ik neem aan dat ze er nieuwe ogen in maken. Zal het natuurlijk goed navragen zodra ik het dekzeil breng.
Citaat van: Ber op januari 26, 2012, 07:43:39 PM
Een strook van 15cm, zodat deze hoger wordt. Ik neem aan dat ze er nieuwe ogen in maken. Zal het natuurlijk goed navragen zodra ik het dekzeil breng.
Heeft nog iemand op dit forum zijn dekzeil laten verhogen voor eenzelfde bedrag. Ook daar was er alleen een strook aangenaaid en geen gestikte randen en lusjes. Ik zou het zeker vragen om verrassingen achteraf uit te sluiten.
Leuk onderwerp!
Zet je aan het denken wat ik nu vind van onze klapkar. Echt grote missers ben ik nog niet tegengekomen.
We hebben ons wel eens afgevraagd of het niet slimmer was geweest om meteen de 100 km/uur voorziening in te bouwen, maar tot op heden hebben we die nog niet gemist.
Ook hebben we ons wel eens afgevraagd hoe kamperen in "Nederlands weer" zou zijn, koken onder de luifel lijkt ons dan geen pretje, aangezien we standaard naar mooiweer locaties gaan hebben we dat nog niet meegemaakt.
Tot slot vragen we ons wel eens af of de grote investering het allemaal waard was? De klapkar bevalt ons prima en gezien de tweedehandsprijzen op Marktplaats maken we ons ook weinig zorgen over de restwaarde.
Al met al super tevreden dus!
Ik zou graag de luifel van onze Olympe aangepast hebbenEr zitten van die zijflappen aan daar zou ik wel een rits in willen hebben.
Als je dan naast familie of vrienden staat.is het wel wat gezelliger!
Citaat van: jellejawa op januari 27, 2012, 07:05:22 AM
Heeft nog iemand op dit forum zijn dekzeil laten verhogen voor eenzelfde bedrag. Ook daar was er alleen een strook aangenaaid en geen gestikte randen en lusjes. Ik zou het zeker vragen om verrassingen achteraf uit te sluiten.
Toch maar even naar De Wit gebeld. zij waren van plan om er een flap van 15cm aan te naaien. Uitgelegd dat de ogenrand eraf mag, en dat ik graag een strook van 15cm wil. en dan weer een nieuwe ogen rand. Dan wordt het ivm het toevoegen van nieuwe ogen, ?75,-.
Citaat van: Ber op januari 27, 2012, 11:33:40 AM
Toch maar even naar De Wit gebeld. zij waren van plan om er een flap van 15cm aan te naaien. Uitgelegd dat de ogenrand eraf mag, en dat ik graag een strook van 15cm wil. en dan weer een nieuwe ogen rand. Dan wordt het ivm het toevoegen van nieuwe ogen, ?75,-.
Ik heb de oude rand en ogen laten zitten. Dit omdat in de standaard opstelling de flap te lang is om met elastieken vast te zetten en zet ik dus op de originele manier vast. Bij de Trigano zitten de haken lager geloof ik. De flap vouw ik dan dubbel, omdat deze net over de haken heen valt. De flap is bij ons alleen bedoeld om inslag van regen te voorkomen onderweg. Maar als we eventueel spullen onder het dekzeil gaan meenemen komt het dekzeil hoger en dan kan ik de nieuwe afspanpunten op de flap gaan gebruiken, gewoon elastiek omzetten, of evt. een nieuwe er bij op.
Citaat van: jellejawa op januari 27, 2012, 11:47:45 AM
Ik heb de oude rand en ogen laten zitten. Dit omdat in de standaard opstelling de flap te lang is om met elastieken vast te zetten en zet ik dus op de originele manier vast. Bij de Trigano zitten de haken lager geloof ik. De flap vouw ik dan dubbel, omdat deze net over de haken heen valt. De flap is bij ons alleen bedoeld om inslag van regen te voorkomen onderweg. Maar als we eventueel spullen onder het dekzeil gaan meenemen komt het dekzeil hoger en dan kan ik de nieuwe afspanpunten op de flap gaan gebruiken, gewoon elastiek omzetten, of evt. een nieuwe er bij op.
Als ik het dekzeil breng, gaan we eens uitgebreid van gedachten wisselen met de mensen daar. Hun ervaring is natuurlijk ook van belang.
hoi
Ik zou bij onze trigano oceane 3.15 veranderen: t zeil mag langer oversteken zodat bij de bedden geen opspattend wegdekwater kan komen, hiervoor ga ik nog actie ondernemen, de kleppen van de banken met een " stelschroefhendel" vast kunt zetten, nu vallen die nog naar onder. ( je weet wel z'n stelschroefgeval om een raam open te houden).
Na een kleine verbouwing op de slaapkamer van een van de kids ga ik een disselbak maken en een keukenkist voor al t keuken spul. Wij hebben toendertijd geen keukenkast erbij genomen toen we de vw aangschafte, jammer.
tja ik mag me niet vervelen. :J
Graag zou ik nog willen dat voortent sneller op te bouwen was als nu ( trigano oceane). Maar dat is iets voor de volgende vw.
Aan het ophogen van het afdekzeil was toch al eens een topic gewijd? :J
Citaat van: wezenveld op januari 27, 2012, 11:10:05 PM
Aan het ophogen van het afdekzeil was toch al eens een topic gewijd? :J
Yep. http://forum.vouwwagenclub.info/index.php/topic,7548.msg96276.html#msg96276