Cabanon Stellar 2006 of Jamet Dakota 2010?? (? 2800,-/ ? 3800,-)

Gestart door Ketelaars, januari 13, 2014, 11:49:06 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Ketelaars

Wij zijn al enige tijd op zoek naar een vouwwagen. We hebben nog geen ervaring met het kamperen met een vouwwagen, want we zijn altijd met de tent gegaan. Nu willen we voor het eerst met onze twee jonge kinderen gaan kamperen en zien het wel zitten om de luxe van een goed bed (op lattenbodem) te hebben.
Op dit moment hebben we twee occasions op het oog: een Cabanon Stellar uit 2006 en een Jamet Dakota uit 2010. De vouwwagens verschillen ? 1000,- in prijs, maar daar willen we onze keuze niet op maken.

Wie kan ons vertellen wat de voor en tegens zijn? Welke vouwwagen zou jij kiezen?

Ccindy

Ik ken de Stellar niet, de Dakota wel. Heeft de Stellar ook een kuipgrondzeil? Dat vind ik persoonlijk nl. wel een vereiste. Ook de afmetingen van de bedden is bij ons een breekpunt. De Dakota heeft grote bedden (1.65x2.00 en 1.55x2.00), dat is met name in warme landen erg prettig. Ook vind ik het all season dak een fijn iets.

En daarnaast natuurlijk is de staat van de wagens ook belangrijk.
Don't be afraid to fail, be afraid not to try

Ketelaars

De Cabanon Stratos (het is geen Stellar) heeft twee bedden van 140x210. Dat is dus nogal een verschil. Lijkt me inderdaad niet prettig om in de warmte hutje mutje te liggen. Volgens mij heeft de Stratos ook geen lattenbodems. De Dakota wel toch?

Wat wil een all season dak zeggen?


Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk

Alex

All season is een ander soort doek niet van katoen meer polyester achtig.
Het is zonder  toestemming van de beheerder van dit forum niet toegestaan, informatie, foto's, nieuwsberichten en/of berichtgevingen die verstrekt worden op enigerlei wijze te verspreiden

GJT

- All season doek is erg duurzaam en gemakkelijk schoon te maken. Nadeel is dat erg dicht is waarmee het naar onze mening erg warm wordt in de voortent. Alles open zetten helpt hierbij onvoldoende. De Jamet is volgens mij van katoen (koeler).
- Kwaliteit van het 'tentwerk' is denk ik bij Cabanon iets mooier/beter. De kwaliteit van het carrosseriewerk zal vergelijkbaar zijn.
- Let er bij een Cabanon uit 2006 wel op dat er een oplooprem op zit. Mijn voorkeur zou altijd uitgaan voor een geremde kar. Zeker bij een lichtere auto.
- De Cabanon is dieper als de Jamet. Let hierop i.v.m. de dieptes van campingplekken, zeker met zonneluifel heb je ruim 11 meter nodig! Buiten Frankrijk zal je vaak problemen hebben.
- De wagenbak van de Cabanon is iets lichter en compacter dan de Jamet.
- Cabonon van die jaren heeft bedplanken met snoeiharde en vrij dunne matrassen. Daar is zo niet op te liggen en vraagt daarom om een goed dekmatras. (met aanpassing zijn deze mee in te klappen)
- Ik zou de leeftijd wel meewegen..

PetraL

Moeilijke keuze! Zelf gingen wij voor een jamet en bestelde een cabanon. Vanwege de afwerking, het zwaardere doek en gewoon omdat we hem mooier vinden.
Maar jij hebt de keuze met of zonder lattenbodem. Dat zou voor mij dan doorslaggevend zijn. Idd ook het leeftijdsverschil zou voor mij een doorslag zijn.
Dus met deze keuze zou ik voor de jamet gaan.

Ketelaars

Bedankt voor alle reacties! Ik denk dat we met deze info voor de Jamet gaan.
Vanaf zaterdag zijn wij ook de trotse eigenaren van een vouwwagen!


Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk


Paulvh

Te gek! En nu ook naar het klapweekend?


Ketelaars

Helaas zijn wij toch geen trotse eigenaren van een vouwwagen op dit moment.. De vouwwagen viel toch enorm tegen. We ontdekten net voor de koop nog wat schimmelplekken in het tentdoek.
We gaan dus weer even verder met de zoektocht!

De Cabanon Stratos is nog steeds een optie, al twijfel ik enorm vanwege de slechte bedden. Zou het mogelijk zijn om de planken te vervangen door lattenbodems en de dunne matrassen door goede dikkere matrassen?


Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk

Alex

Wij sliepen in onze plank tijd op luchtbedden was goed te doen.
Op de jametic zat een te dunne matras en dit hebben we opgelost met een nasa schuim top matras.sliep nog beter.
Tja en van onze Holtkamper moeten we het nog gaan beleven.
Het is zonder  toestemming van de beheerder van dit forum niet toegestaan, informatie, foto's, nieuwsberichten en/of berichtgevingen die verstrekt worden op enigerlei wijze te verspreiden

GJT

#12
Je kunt het bed prima aanpassen. Ik zou echter geen lattenbodem kiezen voor de Cabanon omdat deze niet onder het gehele bed komt. Degene aan de wagenkant ligt dus deels op de rand van de lattenbodem. Bovendien zijn de bestaande matrassen dusdanig dat zelfs een lattenbodem weinig uit zal halen.

Wij hadden aan onze zijde een ong. 7 cm dik traagschuim oplegmatras op het bestaande matras. De tijk hiervan (dekmatras) was afritsbaar. Van het schuim sneden we een stuk af en deze voegden we weer in als we ter plaatse waren (net als bij de originele matrassen). De strip schuim kon net als de strips van de originele matrassen op de wagen tijdens transport.

In totaal heb je dan een aardige dikte matras die mee in te klappen bleef. Dit sliep prima! Let wel, je kunt maar aan 1 kant een dik matras kwijt (mee inklappen). Aan de andere (kinder)zijde hadden we een stuk doppenschuim van een cm of 4 ? 5. Dit was nog net mee inklapbaar. Hiermee kost het geen bagageruimte.

bensi

Citaat van: Ketelaars op januari 22, 2014, 08:18:07 PM
Helaas zijn wij toch geen trotse eigenaren van een vouwwagen op dit moment.. De vouwwagen viel toch enorm tegen. We ontdekten net voor de koop nog wat schimmelplekken in het tentdoek.
We gaan dus weer even verder met de zoektocht!

De Cabanon Stratos is nog steeds een optie, al twijfel ik enorm vanwege de slechte bedden. Zou het mogelijk zijn om de planken te vervangen door lattenbodems en de dunne matrassen door goede dikkere matrassen?

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk
Misschien is een Froli systeem een optie ?
Ex - Smitveld Ruebist >> Combi Camp Venezia >>Camplet Concorde >>Smitveld Ruebist>> Nu een Combi Camp Country
Blijven klappen, daar gaat het om ;-)

Mieke

Niet te gauw panikeren het aanbod op MP is groot. Er komen nog veel andere voorbij, neem je tijd.