Jamet (Jametic): totaalgewicht verzwaren naar 750kg

Gestart door Hemertje, september 08, 2016, 08:51:50 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Hemertje

Jamet (Jametic): totaalgewicht verzwaren naar 750kg

Omdat we bij de importeur van Jamet (wederom) een inhoudelijk nietszeggend antwoord kregen was ben ik bij een dealer van Trigano (zusje van de Jamet) de vraag gaan stellen over waarom de diverse vouwwagens slechts geschikt zijn voor maximaal 650kg en of dit te vergroten was naar 750kg?

Bij Jamet werd er kortaf aangegeven dat het verzwaren niet mogelijk was.

Het volgende antwoord kreeg ik van De Vouwwagen Specialist (Trigano dealer):

Citeer
De wagen is door Trigano op max 650kg gezet, maar de remmen, remkop zijn geschikt voor max 750kg.
De as heb ik gekeken staat 650kg op maar zou gewoon een 750kg as kunnen zijn maar weet ik niet zeker.

Er zouden evt langere rubber strengen in de as kunnen worden gezet om het draagvermogen iets te verhogen.
De lengte van de rubber streng (3 aan iedere kant) bepaalt het draagvermogen van de as.

Om nieuwe rubber in een as te zetten moet u rekenen op ca € 350,- plus de- en montage en opsturen € 125,- Kunnen we niet zelf moet door een speciaal bedrijf gedaan worden.

Het lijkt mij dan ook dat dit gewoon bij Jamet mogelijk is...

meeder

Is het een ALKO chassis?  Zo ja, dan kan je aan de hand van het ETI nummer achterhalen wat de as mag hebben.

CEO

Check ook even de remtrommels. Ik meen me te herinneren dat die tot 650 kg waren toen ik ooit onder onze (ex-)wagen keek.
If you choose not to decide, you still have made a choice!

rudirijk


Yella

Is het niet goedkoper of even duur om een compleet nieuwe as eronder te plaatsen? En dan uiteraard een herkeuring.
www.jawamarkt.nl voor boeken en handleidingen.

meeder

Citaat van: rudirijk op september 09, 2016, 08:51:12 AM
en een herkeuring denk ik?
Herkeuring? Hij heeft toch geen kenteken en de oudere vouwwagens vallen nog niet onder de typegoedkeuring eisen. Het enige waar je problemen mee kan krijgen maar niet onbelangrijk is de verzekering. Het typeplaatje blijft 650kg aangegeven.

rudirijk

Als je dan gecontroleerd wordt,  dan ben je toch te zwaar en krijg je een boete? Zelfde als je betrokken bent bij een ongeval,  dan ben je te zwaar beladen. (volgens de verzekering)

Natuurlijk is dat een persoonlijke keuze,  maar wel goed om dit te vermelden voor de andere lezers van het forum,  mocht dit van toepassing zijn.

meeder

De verzekering zal dan inderdaad snel zeggen dat ze  niets uitkeren omdat jij bewust overbeladen rond aan het rijden bent.

Yella

Citaat van: meeder op september 13, 2016, 06:44:09 AM
Herkeuring? Hij heeft toch geen kenteken en de oudere vouwwagens vallen nog niet onder de typegoedkeuring eisen. Het enige waar je problemen mee kan krijgen maar niet onbelangrijk is de verzekering. Het typeplaatje blijft 650kg aangegeven.
Een herkeuring om te laten keuren naar 750 kg als de wagen aan de technische eisen voldoet. Kan de verzekering ook niet zeuren.
www.jawamarkt.nl voor boeken en handleidingen.