Haringen inslaan met rugproblemen.

Gestart door dirkf, september 08, 2015, 12:02:24 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

dirkf

Kamperen is leuk, maar waneer je rugproblemen hebt zijn sommige handelingen niet prettig.Zelf heb ik ,gelukkig tijdelijk, problemen om te knielen. Dus haringen in de grond slaan is een hele opgave. Om nu mede kampeerders te vragen om me te helpen vind ik geen optie, je zou maar op een stil moment aankomen. Gelukkig heb ik een oplossing bedacht, die ik graag wil delen.
Ik heb een plastic buis voor de afvoer van 30 mm genomen en hierin een sleuf gezaagd waardoor het uitstekende deel van de haring kan schuiven. Een houten stok die in de buis past dient om de haring erin te slaan. De buis en stok heb ik op 1 meter afgezaagd. Mogelijk kan dit korter of langer. Hierbij foto's om de boel te verduidelijken.

de Coxies


Drikusniet

Leuk idee. Enigste wat ik me wel afvraag is of je zijdelings goed kunt afspannen. Misschien nog een draadje redelijk onderaan bevestigen, zodat je hem opzij kunt trekken/spannen nadat je de haring in het oog hebt gedaan?

dirkf

Je kunt de haring onder iedere hoek die je wil in de grond slaan. De buis en haring zet je onder de gewenste hoek op de grond, hierna op de stok slaan zodat de haring in de grond verdwijnt.In de praktijk werkt dit voortreffelijk.

Marjootje

En het eruit halen? heb je er een haakje aan gemaakt of zo? wel vindingrijk weer!

dirkf

De haringen haal ik eruit  met een haringtrekker. Deze is 20 cm lang dus makkelijk te doen.

olaf

Her ken het probleem Heel creatief bedacht hoor.

Afgelopen jaar hadden we extreem harde grond, de helft (zo'n 30 stuks) van de haringen (rotspen) helemaal krom geslagen.
Ben bang dat dat het met deze optie van jou niet helemaal gelukt was.
Het heeft me bijna 1 1/2 uur gekost de haringen er in te krijgen.
The need for the many outweigh the needs of the few

dirkf

Ik denk dat voor de situatie met rotsgrond er niet een twee drie een oplossing is. Je zou eens je licht kunnen opsteken bij bergbeklimmers. Ik zie wel opnamen van expedities die in de bergen hun tentjes opslaan.Ze zullen ongetwijfeld aanpast materiaal hebben en de kennis om hun tent op te slaan.