Keukenwielen Hornbach

Gestart door hwjr, juni 26, 2013, 05:47:41 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

hwjr

Hallo,

Ook ik ben op zoek gegaan naar wielen en liep in de Hornbach tegen pluggen aan die perfect en stevig precies in de originele poten passen. Vlak bij de wielen liggen de pennen, deze komen met een plug/stift van 20mm. (EAN4002350509758) Wel even zoeken, vaak ligt het in verkeerde bakjes. Grote 75x75mm zwenkwielen met rem. (EAN4002350500762)

Enige is het bijboren van 1 extra 10mm gat per poot, met middelpunt 4,6 cm van pooteinde.
Punt slaan, eerst klein voorboren, daarna 10mm. Extra gat vanwege de lengte van de pen die iets voorbij het originele gat steekt.
Niet doorboren, gat enkel aan 1 zijde vierkante poot!!!
Plug inslaan
Pen aan wiel monteren met een loctight in schroefdraad tegen losdraaien (nagellak werkt ook) en stevig vastdraaien, niet kapot draaien!
Wiel in slaan (op metaal wielframe)

?32 totaal, uurtje werk.

Veel plezier met kamperen!


Sander

Goede tip. Ik was er toevallig ook over aan het nadenken hoe ik er wielen aan ging monteren.
Hoe zit dat met die plug; hoe zit die vast aan de stalen buis, moet je deze aandraaien waardoor de plug zichzelf klem trekt in de buis ?
En zit het wieltje dan weer in de plug geschroefd ?

Groet, Sander

Yella

Misschien verstandig om de foto's even te verkleinen, zijn nu niet te openen. Een foto van 600 breed past mooi op je beeldscherm, nu zijn de foto's al snel 20x groter.
www.jawamarkt.nl voor boeken en handleidingen.

hwjr

#3
De plug zit heel erg klem, zonder dat de pin er überhaupt in zit. De pin drukt het zaakje verder samen. Inbrengen heb je heel veel kracht nodig. Wil je hem er toch weer uit hebben dan moet je echt wrikken met iets. Je kan het vastlijmen met een stevige kit, maar vind dat overkill voor nu. Wiel klikt zoals menig bureauwiel in de stift, echter deze zit ook behoorlijk klem en stevig en leunt niet alleen maar op de "klik" koppeling, ook deze zou je vast kunnen kitten. Enige wat ik zelf nog monteer is elastisch touw aan de bovenpoot en wiel om trillen en slingeren van de wielen tijdens rit tegen te gaan.

Foto's zijn nu kleiner.

MRRV

Bij onze Cabanon Saturn heeft de vorige eigenaar de achterwielen van een buggy gebruikt.
Dit zijn grotere willen die je in de keuken palen stop. Rijden heel erg goed.

Als ik de tijd heb maak ik nog wel even een foto hiervan.

Koenta_kinte

Wij hebben het net opgelost met vier wielen van de praxis en vier tafelpootjes. De tafelpootjes passen precies om de buis van de malawi keuken en passen ook precies op de wielen.

der hanzelmann

Ziet er mooi uit!
Ik heb ook wel eens naar vergelijkbare wieltjes gekeken.
Ben nu voor de eerste keer op vakantie geweest met de vouwwagen. Wieltjes lijken me nu toch wel handig!
Hoe werken ze in de praktijk? Twijfel vooral over de grootte van de wieltjes.
Zijn ze in de praktijk niet te klein voor grasland en ander hobbelig terrein?
Ik zat zelf meer te denken aan speelgoedwieltjes of andere wat grotere wielen.


Theu


Citaat van: Koenta_kinte op augustus 07, 2015, 08:16:11 PM
Wij hebben het net opgelost met vier wielen van de praxis en vier tafelpootjes. De tafelpootjes passen precies om de buis van de malawi keuken en passen ook precies op de wielen.
Sommige oplossingen zijn té simpel..
Mooie oplossing.