Tenttrailer: Polynorm met Gordigear Taiga

Gestart door CJ-Petra, juni 02, 2015, 08:20:44 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Krizz

Gewoon luxueus met de klapper gaan... De Jeep die trekt dat wel en anders toch een lier voorop?
The KubbKing is dead... long live the New King

sanderv


CJ-Petra

Citaat van: Krizz op juni 02, 2015, 11:16:12 PM
Gewoon luxueus met de klapper gaan... De Jeep die trekt dat wel en anders toch een lier voorop?

Er komen nog genoeg vakantie's en Jeepweekendjes voor de klapper.  :J Alleen deze vakantie nog niet. De Jeeps zullen geen moeite hebben de trekkracht, maar het zwaartepunt ligt door de tent (125 kg) wel hoger. En met 1.80 breed is de kar breder dan de Jeeps, wat tussen bomen doorrijden of smalle bergpaden lastiger word.

Frankie

#18
Citaat van: CJ-Petra op juni 02, 2015, 10:48:47 PMMaar uhhhhh een jeep defender bestaat niet. Een Jeep is pas een Jeep als er JEEP op staat!
Ik ben met je eens dat een defender geen Jeep is omdat het een Landrover is. Daarom kun je inderdaad zelfs zeggen dat het (ook) geen jeep is.

Maar een jeep is niet alleen een jeep als er Jeep (of JEEP) op staat, want de Willys Overland jeep bestond als oer-jeep al vóór WOII. En Jeep als merk is pas van ná WOII. :#

Maar helemaal los daarvan: mooi project. Gaat hier als inspiratie beslist een luikje in het achterhoofd in. :J

CJ-Petra

Dank je.

Inderdaad Willys (en Ford) hebben als eerste een Jeep gemaakt i.o.v. het Amerikaanse leger. Toen was Jeep nog geen merk, maar een model aanduiding. Pas later (1950) werd Jeep als merknaam geregistreerd door Willys-Overland.

Nirak

Citaat van: CJ-Petra op juni 02, 2015, 10:48:47 PM
Dank je!

Maar uhhhhh een jeep defender bestaat niet. Een Jeep is pas een Jeep als er JEEP op staat!


Je hebt helemaal gelijk, het was een landrover!
Dans met je hart en je voeten zullen volgen.

martijn82


CJ-Petra

Citaat van: martijnmarleen op juli 02, 2015, 07:45:49 PM
Stoer en erg gaaf
Dank je!

Ook nog enkele detailfoto's:
Het achterklepje.


Pakken en gaan-systeem, er komen nog gasveren op. (voor nu voldoet een bezemsteel nog :#)


Het frame waarmee de tent op de kar zit.


En één van de bevestigingen van het frame op de kar.

Cadillacfreak


CJ-Petra

Dit soort trailertenten zijn niet uitgerust met een binnentent/slaaptent, dus heb ik vorige week voor de koudere dagen een binnentent voor het slaapgedeelte genaaid. Ook heb ik de gordijntjes genaaid, deze zitten bovenin met spiraal en worden onderaan met elastiek naar achter gehouden.

Gordijntjes


Binnentent open


Binnentent dicht


Omdat we de binnentent wel willen kunnen luchten, heb ik een ventilatieflap gemaakt (met horgaas)


Ventilatieklap open


Ventilatie aan de buitenkant open

boswachter

mooi geworden, mijn dochter zou ook wel zoiets willen (is net als ik gek op uilen) :#


Mathieu76


flatlander

Ik trek dit draadje uit het stof, want het is erg handig voor mij en wellicht ook voor anderen. Ik zit ook naar eigenbouw te kijken omdat ik met een specifiek  probleem zit: ik kan niet breder dan ongeveer 175cm-180cm (breedste buitenmaat) om in mijn opslag te komen.

Dan valt de 3Dog Off Road bijvoorbeeld af. Ik ben me nu aan het orienteren op alle merken. Bijvoorbeeld een Hapert Off Road (enkelasser op basis van de R Forte) of een Hapert gesloten aanhanger. Met in beide gevallen daarop een daktent of iets dergelijks. We willen per se 16 inch off-road banden want dat is gelijk aan onze auto en scheelt dus een reservewiel meesjouwen. En het staat beter, het oog wil ook wat.

Dankzij dit draadje op het spoor gekomen van Campwerk.de en ook Gordigear, die er beiden goed uitzien! Toch maar eens live ergens bekijken.

3Dog bijvoorbeeld is erg duur, maar de kwaliteit straalt er wel van af....

Nog een reden voor zelfbouw of zelf samenstellen: de opties zijn eindeloos. Idealiter willen we een "goede" keuken met watertank/spoelbak/pomp. IJskast. Eigenlijk ook een boiler/geiser met douche (dus keukenkraan die je eruit trekt).

Slapen kunnen we op de aanhanger zoals bij alle aanhanger tenten, minimaal 1.60m breed. De kinderen in de "aanbouw" dat de meeste tenten wel hebben.

Ik zag laatst een expeditie landcruiser die aan de buitenkant een jerrycan had met water en kraantje, houdertje voor zeeppomp eraan. Leek mij onzin, in de praktijk ideaal voor snel even handen wassen. En zo heb ik nog duizend ideeeen....


CJ-Petra

#29
Update:

Afgelopen winter hebben we bij Atomatent een luifel laten maken, die de Taiga voor ons helemaal af maakt. De luifel kan aan de tent blijven zitten en wordt op het dak gelegd als we de tent inklappen.

De luiken onder ons bed zijn aan elkaar vastgezet en hebben gasveren gekregen, waardoor we veel makkelijker bij alles onder ons bed kunnen. Alle 9 kratten met spullen/kleding/levensmiddelen kunnen nu in de kar blijven staan.

De keuken (legerkist met lades) wordt op het achterklepje gezet met de coleman 2-pitter erop en de jerrycan ernaast.

Tijdens de 3 weken Noorwegen hebben we ervaren dat we erg blij zijn met ons karretje, lekker vlot opzetten en inklappen. En hij 'hobbelt' lekker achter onze auto aan.

Voor nu heb ik alleen nog de wens om er t.z.t. nog een pack & go van te maken.