Fietsen in de omgeving van Ruoms Ardeche ?

Gestart door Floortje, maart 03, 2018, 10:12:51 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Floortje

Wij zijn van plan om in het voorseizoen naar de Ardeche te gaan en hebben al een camping op het oog.  RCN la Bastide en Ardèche, bij Ruoms. Wij vinden het fijn om korte tochtjes te maken op de fiets, naar de supermarkt te fietsen.  Er zou sprake zijn van een oude spoorbaan waar ze een fietspad van hebben gemaakt. Wie kan me actuele informatie geven? Kun je in de omgeving fietsen?

Inge

Ik weet dat, gezien van de camping, aan de andere kant van Ruoms er een mooi fietspad ligt..... paralel aan de doorgaande weg voor auto's (in ieder geval een stuk).

Jon

Dat gedeelte ken ik niet. Op meer plekken in de Ardèche zijn fietspaden aangelegd op of naast oude spoorwegen. Die zijn door de bank genomen oké en beslist veiliger dan de doorgaande wegen.
Combi Camp Country 2016, daarna de Waard Kuifmees, nu even niets. September '24 test van de Shelter.

Koenta_kinte

Volgens mij ligt er aan die kant van ruoms geen fietspad. Sowieso vanaf de camping naar de grote weg tussen ruoms en vallon niet. En daar zijn de supermarkten. De weg is in de zomer heel druk, ik weet niet hoe dat in het voorjaar is.

P.G.K.

Wij hebben in september op een camping in Pradons gestaan. Van daar loopt er een goed en veilig fietspad naar Ruoms. Maar ten noorden van Pradons wordt het een gravel/puin pad. Meer iets voor mountainbikers. En ten zuiden van Ruoms net zo. Er blijft zo een fietspad van ongeveer 5 kilometer over.
Het was voor ons handig voor de boodschappen. Vooral als er markt is in Ruoms omzeil je zo de parkeerdrukte in het stadje.
Helaas hadden we geen autofietsdrager mee om te paden verder weg te verkennen. H

Spiegelbeeld

Met een mountainbike is de voormalige spoorbaan prima te fietsen.
Let wel dat het vaak bloedheet kan zijn en dat er flinke stukken zonder beschutting tussen zitten.

De RCN is prachtig bereikbaar via de voormalige spoorbrug, wij stonden aan de andere kant van de rivier en hebben het pad zowel lopend als met fiets veel gebruikt.

DrLivingstone

Fietsen rondom Ruoms, ik heb het veel gedaan. https://www.mtbtrails.nl staat er een hoop info over vermeldt voor de MTB-ers
Met een gewone fiets (en als je ze daar ziet, weet je ook direct dat het NL-ers zijn :# ) dat kan daar gewoon op de weg.
Fransen zijn erg voorzichtig met fietsers en gaan er met een ruime boog omheen.
Ik heb er ook op de weg gefietst om andere delen bergachtig gebied te kunnen befietsen.
En ja, het kan er warm worden. Net als in de Drôme etc.

Jos Montana

Vanuit Pradons (Coudoulets) is het prima fietsen. Zowel op de weg als via de oude spoorbaan. De oude spoorbaan is meer geschikt voor MTB.

Zelf met de MTB meerdere keren rondje Balazuc gefietst (te vinden op mtbtrails). Erg mooie route, wel pittig en soms erg technisch.

Via wit/gele strepen zijn de routes uitgezet. Deze staan op huizen maar ook op bomen en rotsen. Dat is dus wel af en toe zoeken.

Verstuurd vanaf mijn SM-G903F met Tapatalk


DrLivingstone


Jos Montana

Kijk aan!

Leuke site. We willen in de meivakantie naar de Ventoux. Die MTB route laat ik maar even voor wat het is...

Bedankt voor alle zinvolle tips op je site!

ronijho

Ook een aanrader: de app Wikiloc outdoor navigatie. Je hebt daar prachtige routes voor zowel wandelen, fietsen en mountainbiken. Als je Ruoms intikt krijg je de verschillende routes die gemakkelijk via gps te volgen zijn.. zie voorbeeld van een route. Ook offline kaarten beschikbaar.
Carpe Diem

DrLivingstone

#11
Aanvulling op Wikiloc: deze routes worden veelal door locals zelf ingevoerd. Ik maak er ook dankbaar gebruik van om routes te vinden.

@jos montana Graag gedaan! Komt dit jaar nog weer wat bij!
De Ventoux was een fantastische klim. Erg pittig en vandaar: fiets hem niet alleen
De meest uitdagendste route blijft toch wel Balcon du Glandasse in Die. https://tinyurl.com/y7vyg39k  :)
Die is ook een erg mooie plek om ook met de klapkar te staan!!

muis

Graag hier weer terug naar de vraag van de ts, open anders even een ander draadje voor mtb :J :J

DrLivingstone

Het ging over fietsen en MTB is ook fietsen  :P :# :J :H