Boot mee op de Jamet

Gestart door ErikAcasol, juni 25, 2018, 08:11:10 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

ErikAcasol

Al een aantal jaren is het Gardameer onze vakantieplek. We nemen altijd onze rubberboot van 3.5 mtr opgevouwen mee in de vouwwagen, 20 PK in de kofferbak en dat bevalt prima. Onze boot is echter aan vervanging toe en we overwegen om een RIB te kopen van 3.20 mtr met het idee om deze op de vouwwagen, op de kop mee te nemen. Zo'n RIB met polyester bodem weegt ca 85 kg. Ik denk dat de juiste kogeldruk geen probleem wordt en de vouwwagen wordt ook niet overbeladen.
Is er iemand die ervaring heeft met het vervoeren van een boot op de vouwwagen?

elianmars

Geen ervaring mee (onze kano gaat mee op het dak van de auto), maar het lijkt me geen probleem als je, zoals je zelf al zegt, de kogeldruk en het laadvermogen in de gaten houdt.

Drikusniet

Het enigste waar ik wel op zou letten is dat hij niet op de stangen komt te liggen, maar de kracht wordt verdeeld.

metalpe

Effe off-topic: welke rib/motorcombinatie zal het worden?

Verstuurd vanaf mijn Nokia 8 met Tapatalk


ErikAcasol

Ik denk dat het een honwave of een Lodestar wordt met Honda 20 PK

muis

Heb je een imperial want daar zou ik hem opleggen.  Ik ga even zoeken voor je want dit onderwerp is al eens langs gekomen :J

ErikAcasol

Ik heb niet de bedoeling om een imperiaal te gebruiken maar de rubberboot zo op de jametic te leggen en met sjorbanden tot één stevig geheel te maken. Kans op beschadiging lijkt mij klein. De imperiaal lijkt mij wat gammel voor 85 KG. Als er meer informatie te vinden is dan hoor ik dat graag, ik heb zelf niets kunnen vinden.

muis

Het topic dat ik bedoelde ging over een kano van ong 25 kilo.

Ik zou vooral uitkijken dat er geen stokken met doek klem komen te liggen, bv iets eronder ter bescherming.  Hoe alles (frame) zich houdr met al dat gewicht erop durf ik niet te zeggen

de vissertjes

Grappig Ik ben zelf ook aan het kijken of ik nu een zodiac rib 390 van 85KG mee kan nemen op mijn roadmaster heb nu nog een Yam 400s opvouwbaar met 30 pk  boot ging in de vouwwagen en bodem in mijn vw transporter

Laat even horen als je al weer verder bent

Alvast bedankt Mar

ErikAcasol

We hebben toch weer voor een opvouwbaar model gekozen, past precies in de midden van de jametic. Dit is 'm geworden.

muis

Wat een gaaf ding :> hoeveel weegt deze nou?

veel plezier ermee :J

ErikAcasol

Gewicht van de boot is 56 KG en past heel mooi in de wagenbak boven de as. Buitenboordmotor 20PK past precies overdwars achter de achterbank en zal net iets zwaarder zijn. Wel een stevige spanband om de motor.

de vissertjes

de combie is klaar boot weegt 76kg

Jhomburg

Zeg f wanneer je op pad gaat dan ga ik namelijk niet  :I

martijn82

Zo zou ik dus nooit gaan met mijn Roadmaster. Je bent zo te zwaar beladen

Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk