Kachel voor in de vouwwagen

Gestart door Jer81, juli 27, 2023, 01:27:28 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Jer81

Over 2 weken en een paar dagen is het eindelijk zo ver. Op vakantie! Wel in Nederland wegens omstandigheden. De weersvoorspellingen zijn nog niet zo best voor de komende tijd.

Om daarop voorbereid te zijn denk ik na over een verwarming voor in de tent. Om te verwarmen maar misschien ook een wat minder vochtig binnenklimaat als het een week regent.

We hebben nu een elektrische keramische kachel van Max 1500 watt. Zou dat afdoende zijn? Eind april/begin mei was het te koud voor deze kachel. Maar temperaturen zullen vast niet dalen tot net boven het vriespunt mag ik hopen.

FrankAndrea

#1
Wij hebben vorig jaar deze gekocht.  Nu met 8 ° verwarmt ie de tent in korte tijd. Wij hadden in het voorjaar nachtvorst en dat ging ook prima. Als we naar bed gaan, gaat ie uit.
Geen idee hoeveel watt. Kun je opzoeken.

Jer81

Hoeveel watt is doe? Want met deze van 1500 watt ging het in het voorjaar met 3,5 graden buiten eigenlijk niet.


kimopo

Wij gokken niet eens op elektra maar gebruiken de McGuyver op zo'n klein gasflesje
Leef vandaag, je weet nooit of er nog een morgen komt



poldertoerist

Citaat van: Jer81 op juli 27, 2023, 03:11:20 PM
Hoeveel watt is doe? Want met deze van 1500 watt ging het in het voorjaar met 3,5 graden buiten eigenlijk niet.
Zo een heb ik ook in mijn busje en nu spijt dat ik m niet mee heb. Op standje 1 is die in ins busje al te warm.   
Zou het nu zeker prima gedaan hebben. Let op nu is de temp minstens 2 keer zo hoog als in het voorjaar. 

Wij hebben nu van die infrarood kacheltjes mee en die verwarmen een oppverlak maar ruimte. 

In de voortent gebruiken we nu een warmtelamp en dat is vooral erg lekker als je er onder zit, op stanje 1.stand 2  gebruiken we eigenlijk niet.

Zo' mc.giver is trouwens wel top!
Adventure Awaits

Jon

Goede slaapzak, truitje en lekker lepeltje liggen.
Combi Camp Country 2016, daarna de Waard Kuifmees, nu even niets. September '24 test van de Shelter.

Arie1984

Citaat van: FrankAndrea op juli 27, 2023, 02:46:28 PM
Wij hebben vorig jaar deze gekocht.  Nu met 8 ° verwarmt ie de tent in korte tijd.

Deze hebben wij ook vorig jaar gekocht. Nu voor het eerst gebruikt, werkt voor ons prima.

FrankAndrea

Citaat van: Jon op juli 27, 2023, 05:41:29 PM
Goede slaapzak, truitje en lekker lepeltje liggen.
Prima, maar ik wil niet al om 19 uur naar bed omdat het koud is.

Hemertje


Jer81

Citaat van: FrankAndrea op juli 27, 2023, 06:41:52 PM
Prima, maar ik wil niet al om 19 uur naar bed omdat het koud is.
Dat dus. Het moet wel gezellig blijven.
Daarnaast is wat warmte ook goed om de vochtigheid tegen te gaan.

Jer81

Ik ben dus nog steeds op zoek naar een geschikte oplossing. En de te verwarmen voortent is groter geworden...

Ik zit nu te denken aan een petroleumkachel. Zijn daar ook compacte modellen van. Ik kom voornamelijk de Foetsie tegen maar die lijkt me al aardig lomp.

sanderv

Wij hebben een kero om een ruimte in huis te verwarmen van 50 m2. Die brandt gewoon op petroleum uit de pomp (België). Hoewel ze dat officieel niet zouden kunnen, brandt deze er al 15 jaar op zonder aanpassingen of onderhoud. In de Camplet hebben we inderdaad een foetsie. Dat ding is beduidend lomper in het gebruik, maar het grote voordeel is dat deze geen stroom nodig heeft. De Camplet is er ook tegen het vriespunt goed mee warm te krijgen. 18, 19 graden is geen probleem. In een week gaat er dan ongeveer 5 liter petroleum doorheen. Het lont is nog origineel, al laten we de foetsie wel af en toe tot droog stoken om de lont schoon te branden.

Arent

Wij hebben nu een standaard verwarming die goed bevalt.  Zitten nu wel met een grotere tent en hebben al zitten dubben om onderstaande aan te schaffen.

https://www.obelink.nl/ecomat-2000-classic-select-rode-elektrische-kachel.html

Kevin2

Hou er rekening mee dat 1500W = 1500W, onafhankelijk van merk of kwaliteit. Dit is best een duur ding en dat merk je vast aan dat hij lekker stil is, kwaliteit en dergelijke, maar niet aan de warmte.

Arent

Deze luxere versie gaat tot 1800w.