Met de vouwwagen naar het Gardameer.

Gestart door TimS90, mei 15, 2024, 06:03:42 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

nadine40

Citaat van: TimS90 op mei 15, 2024, 06:03:42 AM
Hallo,

Sinds kort eigenaar van onze 1e vouwwagen. Wij zijn 2 jaar geleden voor het eerst naar het Gardameer geweest maar hadden toen een stacaravan. Dus konden we tijdens de heen en terugreis aardig door kachelen. Dat zal nu wel minder snel gaan met een vouwwagen erachter. Wat zijn jullie ervaringen met snelheid op de snelweg? Hoe hard rijden jullie? Is jullie vouwwagen 100 gekeurd en is dat ook echt noodzakelijk?

Tips of tricks voor overnachtingen zijn welkom.

Wij hebben er in ieder geval heel veel zin in.

We zijn al een aantal keer zonder vouwwagen naar het Gardameer geweest en nu 2 jaar met vouwwagen naar andere delen van Noord Italie. 1x regio Venetie en 1x Lago Maggiore. Wij reizen in 2 of 3 etappes omdat het vakantie is en we niet 10-12 uur willen rijden. In Duitsland veel werkzaamheden en veel vrachtverkeer, dus 100 red je meestal niet. In Italie mag je sowieso maar 80 met de vouwwagen, dus dat schier niet op.

Naar regio Venetie hebben we in 3 etappes gereden. Eerste nacht romd Ulm. Daarna tussenstop voor een paar dagen aan het Caldenazzo meer, lekker wandelen. En dan laatste etappe relaxed naar eindbestemming.

Vorig jaar naar Lago Maggiore zijn we in 2 etappes gereden. 1 overnachting in de buurt van Mullhouse. Tweede dag wel veel file in de Gothard gehad (niet op een zaterdag).

Dit jaar gaan we in 3 etappes naar het Gardameer. Eerste overnachting rond Ulm, daarna vijf dagenn de buurt van Inssbruck en dan laatste stukje naar San Felice del Benaco.

Om meteen ook maar de vooroordelen te pareren: wij hebben altijd minimaal 85m2 plekken in Italie, en we zijn nu 5x bij het Gardameer geweest en 1x Lago Maggiore en nooit noodweer gehad. Natuurlijk kan het flink regenen en onweren en we hebben ook wel wat hagel gehad. Maar de buien van vorig jaar waren extreem en uitzonderlijk. En natuurlijk, ervaringen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Maar bij voorbaat mooie regionen links laten liggen vinden we zonde.

sanderv

#31
Citaat van: nadine40 op juni 03, 2024, 07:38:31 PM

Om meteen ook maar de vooroordelen te pareren: wij hebben altijd minimaal 85m2 plekken in Italie, en we zijn nu 5x bij het Gardameer geweest en 1x Lago Maggiore en nooit noodweer gehad. Natuurlijk kan het flink regenen en onweren en we hebben ook wel wat hagel gehad. Maar de buien van vorig jaar waren extreem en uitzonderlijk. En natuurlijk, ervaringen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Maar bij voorbaat mooie regionen links laten liggen vinden we zonde.

Met alle respect, maar dat je een aantal weken bij het Gardameer bent geweest, is natuurlijk geen bewijs voor het feit dat Garda wel degelijk berucht is om z'n extreme weerssituaties. Zoek een voertuig met hagelschade en 9 van de 10 keer is het opgelopen in Garda. 2023 was geen uitzondering wat dat betreft, de Italianen gebruiken er zelf niet voor niets speciale overkappingen. De KNMI heeft er onderzoek naar gedaan:
https://www.knmi.nl/over-het-knmi/nieuws/noord-italie-steeds-vaker-geteisterd-door-grote-hagelstenen

Garda is dus wel degelijk een plek met een veel grotere kans op extreem weer en dan ook een zekere schade. Bijna ieder jaar is er wel een hagelbui met schade, alleen was 2023 binnen dat gegeven dan ook weer een extreem jaar. Maar in 2016, 2017 en 2019 bijvoorbeeld waren de buien ook zodanig dat er auto's gerepatrilleerd moesten worden.

Joergarms

Wij gaan 9vd10 keer naar Zwitserland op vakantie.
Dus grotendeels door Duitsland. Ik heb een niet officiële 100 sticker erop zitten en rij waar het kan ook tegen de 100kmh. Wij vertrekken doorgaans rond 2u 's nachts, dus we komen dan al tussen 9/10 bij Basel de grens over.
Overigens pakken we sinds vorig jaar een deels andere route, we nemen de snelweg door Frankrijk die parallel aan de grens loopt. Die is rustiger, heeft minder baustelles en het is weer eens wat anders dan die eeuwige A5.
Wij rijden in 1 dag naar onze bestemming, meestal zijn 900 a 950km.