Hulp gevraagd bij probleem met led achterverlichting (Malawi)

Gestart door N|K, april 01, 2026, 11:35:09 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

N|K

Vandaag hebben wij onze Cabanon Malawi opgehaald, deze is vanaf 2025 uitgevoerd met led achterverlichting.
Helaas werkt de verlichting op onze auto niet probleemloos, en (vrij random) gaat hij als een disco-verlichting af. Soms bij remmen, soms bij een knipperlicht, soms bij het inschakelen van dagrijverlichting. En heel kortstondig soms ook weer probleemloos.

Een canbus ledadapter biedt een oplossing (en werkt op de vouwwagen, hoewel de auto soms wel een controle/storing aangeeft), maar - zijn er andere/betere manieren om dit probleem op te lossen?

FriedelP

Welk merk heb je van auto?

Ik weet dat dit probleem werd gemeld in de handleiding van Peugeot van een goede 5 à 6 jaar terug. Men stelde echter dat dit probleem was opgelost in de nieuwere wagens en dat dit bij de oudere wagens ook kon opgelost worden als je daar last van had.

Dus mogelijk heeft de dealer van jouw wagen daar een standaard oplossing voor dat afgestemd is op je wagen. Ik zou het er op zijn minst met hem eens over hebben.

N|K

Seat Leon uit 2021, dus daar zou ik geen problemen meer bij verwachten.
Toch begreep ik dat VAG auto's vaker nog problemen geven bij LED verlichting op aanhangers.

FriedelP

Dat beloofd dan. Heb een Skoda Superb uit 2022 en recent ook een nieuwe vouwwagen met LED verlichting. Nog niet veel km gereden en wel verlichting getest en toen was er geen probleem, maar nu doe je me schrik krijgen.

pimko

Bij het ophalen van onze Monaco hadden we dit ook. Volgens de Vouwwagenzaak trad dit vaak op bij elektrische auto's (maar ik zie al dat jij een Leon hebt, die is niet volelektrisch). Die canbus led adapter kreeg ik gratis. Volgens de verkoper is Cabanon daar (sinds afgelopen jaar) flexibel in

N|K

Citaat van: pimko op Vandaag om 07:29:01 AMBij het ophalen van onze Monaco hadden we dit ook. Volgens de Vouwwagenzaak trad dit vaak op bij elektrische auto's (maar ik zie al dat jij een Leon hebt, die is niet volelektrisch). Die canbus led adapter kreeg ik gratis. Volgens de verkoper is Cabanon daar (sinds afgelopen jaar) flexibel in

Ja de adapter kregen wij ook en biedt inderdaad de oplossing. Maar ik vind het wel een groot 'blok' aan de auto en had liever gezien dat het 'gewoon' had gewerkt. Misschien gebruikt Cabanon een specifiek type achterlicht met een lagere weerstand?