Keuken Cabanon Malawi 2.0 2025

Gestart door Edelweiss, juni 05, 2026, 11:37:52 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Drikusniet

Wij hebben jaren een cabanon malawi gehad met exact dezelfde constructie.  Geen enkel probleem gehad.  Deze haken zijn er om hem op zijn plaats te houden,  meer niet. Ik vermoed dat de haken te strak afgesteld stonden, en dan kunnen de krachten op de popnagels te hoog worden. 

Edelweiss

Dank allen voor de reacties en het meedenken!

Goed om te weten dat de constructie dus wel gangbaar is en dat anderen er geen probleem mee hebben/hadden.

We vermoeden inderdaad dat de popnagels te strak waren gedraaid. Daar gaan we op letten!

Drikusniet

Ik bedoel het driehoekige oog van de klem. Die kun je ronddraaien en daarmee verstellen.Tussen de keuken en de wagenbak zit wat speling en schuim die je iets indrukt, maar die niet doodgedrukt moet worden. 

Peetje

Maar dan nog zie je op de foto de keuken schuin staan, wat het vermoeden doet rijzen dat er toch nog iets anders mis is. Zoals gezegd is die klem er eigenlijk alleen maar voor om te zorgen dat de keuken tijdens het rijden niet van de steunbalkjes af hobbelt. Keuken hoort gewoon recht te staan.
Al zou het best kunnen dat de klem te strak heeft gezeten en er bij een hobbel of kuil in de weg te veel kracht op is gekomen. Maar bij correcte plaatsing zou dat toch eigenlijk niet moeten kunnen.

poldertoerist

#19
Wat ik geloof ik nog niet zie aks opmerking in het topic is een opmerking over de wielen onder de keuken.  De Malawi is een vrij lage wagen. zou het kunnen dat de wielen een drempel "afstapje" of kuil hebben meegepakt?
Adventure Awaits

Edelweiss

Dat laatste is volgens ons niet gebeurd.

@Driekusniet: ik begrijp wat je bedoelt. Ik zei het verkeerd in mijn berichtje en bedoelde inderdaad die driehoekige schroef.

We zullen de dealer er nog eens naar laten kijken.

Koenta_kinte

Ik heb net even op foto's van onze malawi 1.0 gekeken. Die hangt onderaan strak tegen de bak aan geschoven en ter hoogte van wat de rechtopstaande buis bij het bed wordt als ie opgezet is,  hangt ie er max een halve centimeter vanaf. Dat lijkt op jouw foto meer te zijn.

M

Hi, we zijn de vouwwagen aan opladen maar vroeg me af hoe hoog je mag. We komen nu wel 40 cm boven de disselbak uit..mag dat?

FriedelP

Ik zie niet direct in waarom niet.

Zou wel letten dat het zeil nog alles goed afdekt. Als de wind onder het zeil kan door te hoog opstapelen, kans groot dat je problemen onderweg gaat krijgen en dat je het kwijt speelt. En als het regent dat alles nat is als je aankomt.

Maar als alles goed afgedekt is en voldoende vast ligt zodat je geen lading kan verliezen, zie ik niet in waarom het niet zou kunnen. Dus zeker gezond verstand gebruiken.

En ook op het gewicht letten. Zien dat je niet meer dan toegelaten aan gewicht mee sleurt.

Peetje

De vorige eigenaar van onze vouwwagen vertelde dat hij 'em tot 1m75 hoog oplaadde, en dan nog een imperiaal met kinderfietsje er op.

poldertoerist

Dat iets kan wil nog niet zeggen dat het een goed idee is.

Ik kocht via marktplaats ooit een paar dakdragers bij iemand die zijn vouwwagen (toevallig ook een Cabanon, type weet ik niet meer) reeds ingepakt voor de deur had staan.  Een enorme bult aan bagage bovenop.  ik zou er zelf niet aan moeten denken.

Als alles netjes zit, gelijk verdeeld is en alles wat gewicht in de schaal ligt heb je in de bak dan kan het wel.  Anders zou je wel eens topzwaar kunnen worden en dat is niet echt veilig als je plots moet uitwijken of op een snel genomen rotonde.  Je zal de eerste niet zijn die omkukelt.  Kortom gezond verstand gebruiken.

Adventure Awaits