Vouwwagenclub.info

(Openbaar)De vouwwagen => vouwwagenmerken informatie => Jamet => Topic gestart door: Snelle Jelle op maart 06, 2015, 04:40:25 PM

Titel: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Snelle Jelle op maart 06, 2015, 04:40:25 PM
Wij als beginnende vouwwagen bezitter kunnen geen beslissing maken.

Jamet Jameta 2015 of de Trigano Alpga GL

Prijzen die we hebben zijn nagenoeg gelijk met vergelijkbare optie's.

Wie kan ons helpen deze beslissing te maken?


Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Drikusniet op maart 07, 2015, 08:56:13 AM
Jamet en Trigano zijn beide van dezelfde fabriek, waarbij de eerste het goedkopere merk is.  Soms merk je dat duidelijk, soms niet. Dus eigenlijk maakt het niet zoveel uit, waarbij ik persoonlijk wel de voorkeur voor de Trigano heb.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Snelle Jelle op maart 07, 2015, 09:10:48 AM
We rijden zo maar eens naar Boxel. Wie weet komen we tot zaken.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: olaf op maart 07, 2015, 09:25:08 AM
Citaat van: Snelle Jelle op maart 07, 2015, 09:10:48 AM
We rijden zo maar eens naar Boxel. Wie weet komen we tot zaken.
Suc6 foto toestel mee kun je in alle rust het nog eens bekijken.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Vlinder73 op maart 07, 2015, 10:24:03 AM
Ik dacht dat ze in Boxtel geen Jamet hadden, maar in Schijndel wel en dat is redelijk in de buurt! Succes!
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Snelle Jelle op maart 07, 2015, 06:04:58 PM
Na het boezoek aan Boxel ( geen goed gevoel bij de winkel helaas, verkopers die eerst aangeven dat de tweede hands achter staan en vervolgens met hun handen in hun zak naar de grond kijkende met klanten praten. Dan ben ik al snel klaar ), door naar Schijndel.
Wat een mooie winkel al is hij nog niet klaar. Goed advies, mooie klapwagens en gezellig druk.


Maar nu wel een veel groter problem :) , mooie aanbieding voor de Cabanon Mercury en Suncruiser opzak.

Nog meer denk werk ...


Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: TallGuy212 op maart 07, 2015, 06:56:24 PM
Dat zijn beide geen echt snelle klappers waar de Alpha en Jameta dat wel zijn.

Overigens heb ik het idee dat, ook al komen ze uit dezelfde fabriek, de Jameta kindeziektes heeft met de kunstof klep. Ik zou bij geen prijsverschil voor de Trigano gaan.

Een tussenoplossing kan een jametic of combi camp Flexi gaan. Wel snelklappers (niet zo snel als Alpha en Jameta) en een vriendelijker prijskaarje.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Tago Herman op maart 07, 2015, 07:04:46 PM
Of de snelste opzetter.  :) Nee, ik noem geen namen. Kijk maar naar dit filmpje.

https://www.youtube.com/watch?v=rnOy9R-BkRk
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Muilwijk op maart 07, 2015, 07:13:38 PM
De snelste?

Dan moet je wel al je haringen nog doen... Ook het dekzeil eraf halen is hier niet gebeurd, of de pootjes uitdraaien. Bij een Jameta of Alpha (of combi camp)
zet je geen haring de grond in. Dit filmpje geeft natuurlijk wel een vertekend beeld.
Is deze wagen niet even snel als een Odyssee of Jametic?
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: kph op maart 07, 2015, 07:21:16 PM
De Mercury opzetten is ook geen dagtaak hoor. Zijn maar 2 bogen (en als het goed is beide van hetzelfde formaat, dus lekker gemakkelijk). Ik heb de Mercury opgezet tijdens de vouwwagenworkshop bij Ridderbeks vorig jaar en dat was zo gepiept (had meer moeite met de Trigano Galleon, echt een afknapper voor mij  :#).
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Tago Herman op maart 07, 2015, 09:19:36 PM
CiteerDit filmpje geeft natuurlijk wel een vertekend beeld.   

:) Uiteraard. En  inderdaad, er zijn ( heel) veel snelklappers die op deze manier worden opgezet.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: par op maart 08, 2015, 08:50:43 AM
Citaat van: Tago Herman op maart 07, 2015, 07:04:46 PM
Nee, ik noem geen namen.

En terecht  :#. De CC Flexi werkt precies hetzelfde. Het is dan ook dezelfde wagen, afgelopen jaar twee weken tegenover een Tago Settler gestaan, en na grondig inspecteren was de conclusie: de Flexi is de opvolger van de Tago.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: Tago Herman op maart 08, 2015, 08:55:26 AM
Dit klopt. Aart Kok ( CC) en Gerjak Tago werkten al heel veel samen. Na het faillissement  van Gerjak Tago heeft Aart Kok de productie van de Tago Settler overgenomen onder de naam Flexi. Inmiddels is de wagen wel verder uitgewerkt, en zijn er wat dingen veranderd, het opzetsysteem is echter nog steeds hetzelfde.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: benner op maart 11, 2015, 08:26:18 PM
Beste snelle Jelle,

Als beginnend klapper zou ik eerlijk gezegd niet kiezen voor een nieuwe Jamet. Dit naat aanleiding van de toch (te) vele ervaringen met mankementen op dit forum. Als je een nieuwe koopt zou ik eerder geneigd zijn om een ander fabrikaat te kopen, bv een tweedehands Holtkamper/Aart Kok/Smitveld os nv Cabanon. Wij kochten ooit een Jamet van een paar jaar oud voor relatief weinig geld, beviel prima(prijs/kwaliteit) maar ook wij hadden toch met best veel zaken geen goed gevoel mbt afwerking.Losse naden/tentstokken krom etc. Wij konden de wagen toen goed verkopen en hebben een ouder HK Spacer gekocht(2005), echt een verademing als je kijkt naar opzetgemak maar vooral kwaliteit. Ik heb totaal geen belang bij HK of welk merk dan ook maar wil je alleen tippen om deze zaken goed in overweging te nemen. Als beginnende klapper zou ik geen nieuwe Jamet kopen, succes met de keuze en ben benieuwd wat het gaat worden.
Titel: Re: Jamet Jameta of de Trigano Alpha GL
Bericht door: TallGuy212 op maart 11, 2015, 09:22:55 PM
Wat een ge*** over een nieuwe Jamet. Zijn prima wagens en elk merk heeft problemen. CC is sinds de overname minder, HK heeft prachtige constructies, maar één klittebandje vergeten en je scheurt hem in tweeen!

Elke klapper kan door verkeerd opzetten kromme stokken krijgen en idd, de stiksels van Jamet zijn soms niet top. Uit ervaring weet ik echter dat de service top is, beter dan ik eigenlijk had kunnen hopen. Alle waar is naar zijn geld, maar een Jamet is echt niets mis mee.

Wil je waar voor je geld, koop dan juist WEL een Jamet.