aanschaf 2e hands olympe bj 2009

Gestart door joppie, augustus 21, 2012, 03:04:00 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

joppie

Hallo,

Wij gaan morgen kijken bij een trigano olympe van bouwjaar 2009. Wij kampeerder altijd met een tent, dus is voor ons helemaal nieuw! Heeft iemand tips over deze vouwwagen? En ideetjes waar wij op moeten letten bij de aanschaf? Ik hoor het graag!!

davinci

Mooie wagen! Weet niet of het waar is, maar er schijnen dealers te zijn (pauw?)  die ze niet willen leveren ivm problemen met scheve/kromme stangen van het klapgedeelte. Het gewicht van de toch grote tent zou te zwaar zijn voor de bestaande constructie. Nogmaals: alleen via via gehoord. Verder goed kijken, en je intuitie zeggen vaak meer dan je denkt. Su6

gaan

Omdat de wagen nog maar 3 jaar oud is zal het allemaal wel meevallen.
Maar toch als je bij een particulier koopt moethet wel in één keer goed zijn want garantie krijg je natuurlijk niet?

In ieder geval helemaal opzetten, incl luifel zodat je weet dat alle stokken erbij zittenen niet krom of onbruikbaar zijn.
Alle ritsen testen ook die van raamflappen.
Uitzetpootjes uitdraaien
Keuken testen, als het kan gas even aansluiten.
Handrem testen kijken of de wagen scheef te drukken valt. Zo ja, dan is de remwerking van dat wiel niet goed.
Werkt alle verlichting.
Ga binnenin de tent staan en controleer de naden, buitenkant rondlopen slikranden checken

Ik weet niet wat je gaat betalen als het bedrag erg laag is kun je niet op alle zaken afdingen, maar als je een paar duizend neertelt wil je geen extra onverwachte kosten krijgen.

Oh ja, denk ook aan de accessoires. Als die erbij zitten kijk of ze onbeschadigd zijn.
- Binnententen
- ondertenten
- grondzeil
- hemels
- disselbak
- imperial en fietsdragers

Heel veel succes.
Een staande ovatie voor alle klappers
klap, klap, klap, klap, klap, klap, klapperdeklap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap, klap.

leeuw

Van groot belang is een modificatie in het voortent gedeelte. Ik heb zelf een olympe uit 2009 gehad.
Bij hevige regenval kon een grote waterzak zich vormen tussen de twee dragers in de voortent. Dit is op de beurs in utrecht aangekaart en erkend door trigano. Uiteindelijk is in mijn tent en  die van een vriend een extra baan stof ingenaaid in de voortent en het wagenschort. Hier kan dan een derde tent buis met een knikje onhoog worden geplaatst om het water goed af te voeren. Daarna geen problemen meer gehad.

Tent is hievoor door ton stolwijk opgestuurd naar frankrijk. Zij waren niet eens de dealer die de wagen had geleverd. Prima service dus.
In de modellen van 2010 is uiteindelijk deze oplossing standaard opgenomen.

Voor de rest een prima wagen.

famahbaas

Wij zijn er erg over te spreken, we hebben er nu 10 weken in gekampeert en nog geen spijt bij ons is al wel de aanpassing gedaan.verder kan de tent een hoop water en wind hebben.

Een echte aanrader :J