Route ivm "zwarte zaterdag" Frankrijk

Gestart door Palafima, mei 05, 2013, 09:03:06 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Angel

Volgens mij is zwarte zaterdag niet meer zo heftig als een tiental jaren terug veel mensen gaan al op vrijdag rijden of juist op zondag om die zaterdag te vermijden, tenminste dat is wat ik lees heb er nog een ervaring mee. Wij gaan rond de 20ste langs parijs ben ook beniuwd. Ik vermijd sowieso de periferique, maar of ik echt om ga rijden via de francelinie zie ik ter plekke wel.

Blackraven

Citaat van: Didi op mei 29, 2013, 10:10:03 AM
... op dit traject is dan alleen Lyon een punt waar vertraging kan optreden, maar daar kun je dan weer goed 'omheen' rijden.
Dat ben ik toch niet helemaal met je eens,
vorig jaar vanwege files richting het centrum van Lyon de buitenring (A46) gepakt, dat ging verder prima,
maar toen alsnog weer vol in de file vlak voor Vienne waar de wegen weer bij elkaar komen.
Overigens zit ik dit jaar weer met hetzelfde probleem, zit nu over een autotrein vanaf Parijs -> Avignon te denken,
maar het hangt er ook nog even vanaf of ik een dag eerder vrij kan krijgen van werk, dan ga ik gewoon een dag eerder weg.

herowebe

Onze reisdagen waren vorig jaar zondag en maandag!
Op maandagmorgen om Lyon heen ri zuiden!
Geen enkele file, schoot heerlijk op!

Didi

Citaat van: Blackraven op mei 29, 2013, 10:54:29 AM
.......vol in de file vlak voor Vienne waar de wegen weer bij elkaar komen........

Waar komen die wegen dan bij elkaar?
Vanaf het zuiden gerekend:
Ik weet alleen de 'splitsing' A7 (route de soleil) en A46 ('Grote' buitenom);
en iets noordelijker A7 en D383 ('Kleine' buitenom)

Maar bij Vienne is mij geen splitsing of samenvoeging bekend. Wanneer er wel eentje is betekent dat nog een uitvluchtroute..:-)
Netheid is voor de dommen, alleen genieën beheersen de chaos

Angel

Is maar net wat je met vlak voor Vienne bedoeld die splitsingen die jij bedoeld is, zoals ik het kan zien iets van 10 km voor Vienne dat kan na een rit van zeg 800 km gezien worden als vlak voor Vienne (ook omdat Vienne voor de meeste frankrijk gangers wel een bekende naam is tenminste als je naar zuid-frankrijk rijdt)

Blackraven

#20
1100km in mijn geval, dan is een paar km ten noorden van Vienne in mijn beleving vlak voor Vienne...  :P
Maar inderdaad daar waar de A46 weer op de A7 aansluit.

Palafima

Wel eens naar de prijs gekeken van de "autotrein"? Bizar duur man!

Blackraven

ja, het kost mij in totaal (autotrein, TGV & hotelovernachting) ?400,- meer.
Daar staat tegenover dat ik vrij druk onregelmatig werk heb en als ik niet uitgerust het hele stuk vermoeid ga rijden en verander in een slaapridder,
is die 400 euro niet genoeg voor een fatsoenlijke grafzerk. Veilig aankomen is mij ook wel wat waard. Uiteraard moet iedereen deze afweging voor zichzelf maken.

toonvkr

Vanuit NL is het ontwijken van de files op zwarte zaterdag vrij simpel; vertrek zo laat mogelijk.  Bijv. smorgens om 10.00 uur. De files in noord Frankrijk beginnen smorgens om 0700 uur en langzaam schuiven die naar het zuiden. Aan het einde van de middag staat alles vast ten zuiden van Lyon.
Als je om 1000 uur vertrekt, ben je om 1500 uur op de grens Luxemburg Frankrijk en rond 2000 uur in Lyon. Hotelletje reserveren zodat je gerust om 23.00 kunt aankomen.

Vetrek je smorgens om 5 uur in NL, dan sta je dus om 1000 uur in noord Frankrijk in de file.

Blackraven

dat klinkt ook wel als een aantrekkelijk alternatief :)
Ik neem hem mee in mijn overwegingen. Hopelijk kan ik een dagje eerder vrij krijgen, dan ga ik gewoon 3 dagen over de trip doen.
Hoewel de kids de TGV ook wel zien zitten, 300km/u :# dat is ook niet zo duur, voor een dikke honderd euro zijn we met z'n drietjes in Avignon.
Alleen de auto met vouwwagen op de trein is best duur, bijna 400 euro.

papajur

Ik heb ook een paar keer naar de autotrein gekeken maar ik kwam bizar duurder uit.
Of is het 400? MEER
Of 400? totaal?

Ik zie overnachten onder weg niet zitten(hotel en camping niet) en ik krijg  denk ik echt bonje als ik meer dan 12 uur ga rijden.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Palafima

Mijn oorspronkelijke topic ging over het reizen via Parijs, Route du Soleil wordt dit jaar dus niet aangedaan! Overwegen om 's-ochtends te gaan rijden is wellicht de moeite waard. Zit er zo in gebakken om in het holst van de nacht te gaan rijden dat we andere mogelijkheden weleens vergeten!

toonvkr

Op

http://www.autoroutes.fr/fr/previsions-de-trafic.htm

kan je tzt een animatie zien per dag en per uur waar de files zullen zijn. (afgezien van calamiteiten natuurlijk, die zijn niet te voorspellen)

Blackraven

Citaat van: papajur op mei 30, 2013, 02:04:17 AM
Ik heb ook een paar keer naar de autotrein gekeken maar ik kwam bizar duurder uit.
Of is het 400? MEER
Of 400? totaal?
Ik zie overnachten onder weg niet zitten(hotel en camping niet) en ik krijg  denk ik echt bonje als ik meer dan 12 uur ga rijden.
Hou er rekening mee dat die autotrein uit Parijs alleen 's nachts rijdt en je niet mee kunt, dus je zult zelf nog met de TGV oid er vooruit of achteraan moeten reizen, sowieso een overnachting dus.
400 euro meer, in mijn geval komt het totaal voor de reis inclusief autotrein/TGV op 800 euro.
Als ik solo rijd, kom ik op ongeveer 400 euro uit. (1400km totaal enkele reis)

CEO

Een dagje later vertrekken een optie? Zondag is het heerlijk rustig op de weg.
If you choose not to decide, you still have made a choice!