Op de bonnefooi reizen, hoe doe je dat?

Gestart door Taan, augustus 30, 2013, 10:09:02 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Taan

Als jullie op de bonnefooi gaan reizen, hoe doe je dat dan? Maak je van te voren een lijstje met campings, of bepaal je onderweg waar je naartoe gaat. En onderweg, doe je dat dan met een campinggids, of op internet?

Ondanks onze Roadmaster willen we volgend jaar toch een aantal campings aan gaan doen. Ik weet nog niet helemaal welke kant op, maar dat zal waarschijnlijk Frankrijk, Zwitserland, Italie en/of Spanje worden.

spikehome

ik heb op mijn navigatie de poi van alle campings rond 15.00 gaan we kijken welke camping in de buurt is en wat ons iets lijkt vooral via asci boek doen we dat.
navigatie meld welke asci campings in de buurt zijn en op welke bladzijde die staat.
de camping die ons wat lijkt en in de buurt is een beetje op de route gaan we heen.
van trigano naar holtkampers naar een shelter

!kk3

Wij hebben het dit jaar voor het eerst gedaan - in augustus 3,5 week door Europa

We hebben steeds de avond voor vertrek een richting bepaald en dan een plaats 'verder weg' in de GPS gezet (met optie: vermijdt snelwegen op AAN) en zijn gaan rijden. Zo rond 14:00 uur kijken we dan waar we zijn en gaan we op zoek naar een camping. Het zoeken met campinggidsen, de campings die in de GPS staan en goed op de bordjes letten langs de weg. Als de camping (op het eerste gezicht) niet bevalt reden we door naar een volgende. We zijn tussen 2 en 6 nachten blijven staan en dat was nergens een probleem.

Zo zijn we op de voor ons meest verrassende plaatsen gekomen in Duitsland, Oostenrijk, Italië en Frankrijk.

Spiegelbeeld

Wij hebben ongeveer een richting in ons hoofd, we gaan rijden en op een gegeven moment pakken we de camping gids en zoeken iets wat ons leuk lijkt. Adres programmeren in de navi en dan klappen en binnen het kwartier aan het bier.

Doen we sinds we onze klapkar hebben en bevalt ons geweldig!

Tago Herman

Wij gaan al jaren op de bonnefooi. Wij zoeken eerst een streek uit waar we heen willen. dit kan zijn omdat we iets zien, horen of lezen over een bepaalde streek. Dan zoek ik een aantal campings uit in deze streek, Informatie inwinnen via ASCI, Frankrijk-camping, zoover enz. enz. Deze campings zet ik ( in een logische volgorde) in mijn navigatiesysteem. Wij zorgen ervoor 's-morgens bij tijds aan te komen in de streek, en dan via navigatie naar eerste camping, Deze bekijken we dan. Wij zijn snel tevreden, wij zoeken geen grote camping met animatie, maar een kleinere, rustige camping is voor ons al voldoende. Lijkt de camping ons iets blijven we, anders op naar de tweede camping. Bij een goede voorbereiding zal het vaak al bij de eerste camping raak zijn, wij hebben het slechts twee keer gehad dat de camping ons niet aansprak, en we verder zijn gereden.   
Een jaar niet geklapt is een verloren jaar

Marinajl

Wij weten wel altijd waar we ongeveer naar toe willen, maar reserveren nooit. Dat is dus niet helemaal op de bonnefooi, want dan is hey ook nog een verrassinf waar je terechtkomt. Ik heb meestal van tevoren een lijstje met geschikte campings. Het camping boek gaat altijd mee.

rvesan

We reizen heen en terug via meerdere campings op de bonnefooi en boeken in het midden van de vakantie wel een weekje op een camping met een zwembad en nederlands sprekende kinderen.

Thuis maken we een voorselectie aan de hand van ANWB, ADAC en Zoover. Voor zover het plezier vooraf.
De campinggids en het overzicht gaan mee op vakantie.

Tijdens de vakantie bepalen we de dag van tevoren waar we heen willen, zoeken we enkele campings uit en bellen we (bevalt ons beter dan tijdens de rit) met de vraag of ze morgen nog plek hebben voor 1 tot 3 dagen. De dag van vertrek ontbijten dichtklappen, navi programmeren en rijden. Enkele uren later staan we dan weer uitgeklapt. Afhankelijk van hoe het ons bevalt zijn we na 1, 2 of 3 dagen weer weg.

jari

Wij zoeken vaak meerdere gebieden uit waar we heen willen. Dan hebben we poi in onze navigatie systeem en dan kijken we als we in de buurt zijn wat er op de navigatie systeem staat en dan gaan met die banaan. Maaar we zoeken thuis wel de gebieden uit waar we graag heen willen.
Jevipro

sannie75

Wij hebben dit jaar voor het eerst op de bonnefooi vakantie gevierd en ik moet zeggen dat dat zeer goe bevallen is! Ook onze wagen is niet uitermate geschikt om rond te trekken maar wij gebben de luxe luifel voor aan de wagenbak gekocht en dan is het prima te doen. Ik zou dan ook met je rood master alleen met luifel en evt zijwanden gaan, maar dit ff ter zijde  :#

Wij wilden graag richting Normandie en we wilden de mont st michel zien. We zijn gewoon gaan rijden en toen we het zat waren hebben we in de tom tom een camping gezocht, op de gok gekozen voor een camping die wel een redelijk cijfer kreeg van de Anwb, een municipale vlak bij het strand. Het bleek een leuke nette camping! Na 2 nachten zijn we verder gereden richting de mont st michel en daar hebben we het eigenlijk hetzelfde gedaan en weer een leuke, weliswaar simpele camping getroffen.

Er zijn zo vreselijk veel campings dat je altijd wel ergens terecht kan, zeker als je niet veel eisen stelt. Ons is het op deze manier zeer goedbevallen, volgend jaar laten we de voortent gewoon thuis, nu legden we die telkens onder onze beddeplank.

villeke

Citaat van: sannie75 op augustus 31, 2013, 12:46:36 PM
Ons is het op deze manier zeer goedbevallen, volgend jaar laten we de voortent gewoon thuis, nu legden we die telkens onder onze beddeplank.
Past zo'n grote vw dan wel bij jullie reiswensen? Een snelle klapper incl voortent meeklappen is dan wellicht meer iets voor jullie?

Alex

Op deze manier hebben ze zowel een wagen voor landen met goed weer en met minder weer.
Daar is ook iets voor te zeggen natuurlijk.
Het is zonder  toestemming van de beheerder van dit forum niet toegestaan, informatie, foto's, nieuwsberichten en/of berichtgevingen die verstrekt worden op enigerlei wijze te verspreiden

Taan

Ik denk dat ik toch alles meeneem. Alleen de voortent gebruiken vonden we afgelopen vakantie ook prettig. De voor en zijwand oprollen en dan is het net een luifel. We vinden het toch wel prettig als we 's avonds binnen kunnen zitten en dan gaan we toch niet zo snel in de wagenbak.
Ook als we besluiten langer op een plek te blijven kunnen we hem dan opzetten. Daarnaast is het een mooi contragewicht voor de koelkast.
Als het heel warm is heb je hem natuurlijk niet nodig. Kan die luxe luifel helemaal dicht dan?

sannie75

Citaat van: villeke op augustus 31, 2013, 01:20:21 PM
Past zo'n grote vw dan wel bij jullie reiswensen? Een snelle klapper incl voortent meeklappen is dan wellicht meer iets voor jullie?

Jazeker, we vinden het ook leuk om in het voor en najaar nog weg te gaan en dan willen we met ons vijven graag binnen kunnen zitten met een kachel!

Citaat van: Taan op augustus 31, 2013, 02:31:52 PM
Ik denk dat ik toch alles meeneem. Alleen de voortent gebruiken vonden we afgelopen vakantie ook prettig. De voor en zijwand oprollen en dan is het net een luifel. We vinden het toch wel prettig als we 's avonds binnen kunnen zitten en dan gaan we toch niet zo snel in de wagenbak.
Ook als we besluiten langer op een plek te blijven kunnen we hem dan opzetten. Daarnaast is het een mooi contragewicht voor de koelkast.
Als het heel warm is heb je hem natuurlijk niet nodig. Kan die luxe luifel helemaal dicht dan?

Wij hebben hem dit jaar ook meegenomen om hem evt op te kunnen zetten als we langer op een plek bleven staan maar wehebben hem niet gebruikt....onze luxe luifel loopt door tot op de grond maar is onderaan wel minder diep dan midden boven, we hebben het tentapijt eronder gelegd en dat werkte super! Wij gaan met goed weer eigenlijk niet snel binnen zittenen anders gaan we gewoon naar bed!

panevino

Precies hetzelfde als ik altijd doe. Dat is,
Door de hoge mate van flexibiliteit  gewoon helemaal
perfect :)
// Marcellino Pane e Vino \\