vervangen slot achterzijde Alpen Kreuzer duet

Gestart door D.J., april 20, 2015, 07:51:37 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

D.J.


Wij hebben een (oude) Alpen Kreuzer Duet waarvan de achterzijde (keukentje) met een slotje afgesloten kan worden.
Helaas hebben wij daar geen sleuteltje van. Nu was ik van plan om er een ander slotje in te zetten, maar ik durf het afschermende paneeltje aan de binnenzijde er niet zo maar af te halen. Wie heeft hier ervaring mee? Kan dat zonder problemen?

Lutgerink

Welk afschermende paneeltje bedoel je precies?
Ik heb ook wel eens een slot vervangen van een Parade (zelfde achterkant en keuken als de Duet).
Als je het slot nog kan draaien is het een kwestie van een grote dunne moer aan de achterzijde losdraaien en zo kan het hele slot er uit.
Echter er zijn 3 verschillende types sloten van de AK.
Plaats even een foto dan kan ik iets beter helpen.
Op vakantie in DE Parade :-)

cahummel

Ik denk dat ik snap wat je bedoelt, dat paneeltje waar het slotmechanisme achter zit, kan er in zijn geheel af. Let wel even op dat daar een veer achter zit die weg kan springen (dacht ik in ieder geval). De grote zwarte knop zit met een ringetje geborgd, wrik die er voorzichtig af, je molt hem vrij snel.

Maar inderdaad een foto zou wel helpen, want ik gok nu ook wat je bedoeld.

D.J.

Bedankt voor de reacties. Ik zal er proberen een duidelijke foto van te maken.

De grote zwarte knop zit met een spietje door een asje vast. Aan de achterkant van het afdekplaatje (binnenkant) zit er een borgringetje om dat zelfde asje. Ik ben inderdaad bang, dat als ik dat los maak, dat er van alles weg vliegt want er zit i.d.d. één of meerdere veertjes. Het zal er echter toch van achteren moeten, omdat ik anders niet bij dat slotje kan komen.

D.J.

Dit zijn de betreffende foto's.
Kan dat plaatje er zonder ongelukken vanaf gehaald worden?

Lutgerink

Ik heb getracht het op de foto duidelijk te maken.
De zwarte draaiknop blijft aan de voorzijde dus gewoon zitten.
Na verwijderen van het grijze beschermplaatje kun je het slotje gaan verwijderen.
Op vakantie in DE Parade :-)

D.J.

Erg bedankt,

Ik zal het proberen, moet nu zeker lukken.