Aansluiten dompelpomp

Gestart door Faustina, mei 12, 2019, 10:42:48 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Faustina

Omdat wij het wasbakje van de MasterClass Kitchen van de Cocoon erg klein vinden, overwegen we een extern wasbakje waarbij ik dan de aanvoerslang met dompelpompje in de watertank hang. Nou heb ik iets gezien waarbij de dompelpomp moet worden aangesloten d.m.v. een 12v-autostekker. Kan iemand mij zeggen of het mogelijk is die 12 v-stekker aan te sluiten op blokbatterijen? Ik heb blokbatterijhouders gezien maar volgens mij kun je daar geen 12 v-stekker insteken... Wel heb ik gezien dat je die 12v-stekker via een omvormer kan gebruiken op je gewone stopcontact maar ik heb toch liever blokbatterijen omdat ik dan niet afhankelijk ben van stroom.
Vriendelijke groet,
Ton

Theu

#1
Je kan op je blok batterijhouder een contra 12V stekker aansluiten.
Maar als er nog geen stekker op je dompelpomp is aan gesloten kun je er ook andere stekkers voor gebruiken. Daarvan zijn er op het forum genoeg voorbeelden te vinden.
Bedenk wel dat als je de pomp direct op de batterijen aansluit de kraan direct begint te lopen. Met iets van een schakelaar (kraan met schakelaar, voet schakelaar of ...) maak je het dagelijks gebruik veel eenvoudiger.
Succes met je projectje.


Kamperen met de CC Flexi T&T. Niet omdat het moet, maar omdat het kan....

Faustina

Bedankt, dat doe ik. Ik neem aan dat a/d andere kant v/d contra stekker 2 draadjes zitten die ik dan op een blokbatterijhouder kan aansluiten?
de kraan zit er al bij en door hem helemaal uit te draaien klik je volgens mij ook de dompelpomp uit.

Theu

Zoiets?
https://www.conrad.nl/p/procar-67887001-verlengkabel-stroombelasting-max-8-a-geschikt-voor-sigarettenaansteker-855954

Als het goed is aangesloten wel. Anders merk je het snel genoeg.


Kamperen met de CC Flexi T&T. Niet omdat het moet, maar omdat het kan....

Faustina

Ja precies zoiets! ik neem aan dat 8a genoeg is voor een dompelpomp (voor 10 ltr.)

Theu

Dat ligt aan het wattage van het pompje. Watt/volt=ampère.


Kamperen met de CC Flexi T&T. Niet omdat het moet, maar omdat het kan....