WELK merk?

Gestart door margreet, december 30, 2019, 11:44:42 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

margreet

hoi allemaal,

wij zijn op zoek naar een grote (6-8 pers) tweedehands vouwwagen voor ons gezin. op marktplaats zie ik er genoeg langs komen maar nu zie ik door de bomen het bos niet meer... :?
wat zijn de verschillen tussen  bijvoorbeeld  de Roadmaster family S, de Jamet Arizona, de Gerjak Tago Oase, Roadmaster Runner S, Trigano verdome GL....? Wat zijn de voor- en nadelen en welke heeft de meeste ruimte?

Groetjes,
Margreet

sannie75

Hoi Margreet,

De grote wagens die je noemt zijn over het algemeen de wat meer bewerkelijkere wagens om op te zetten. Dit omdat de voortent vaak en heel frame is zoals vroeger bij bungalowtenten.
Er zijn wat uitzonderingen uiteraard. zo heb je ook de Cabanon Chamonix/Mercury, deze hebben een tunneltent model. Dit zijn 3 buizen die je in de tent ritst en staat dus redelijk vlot met en zee van ruimte.

De Roadmaster is ook snel op te zetten omdat je bij deze vouwwagen geen gepuzzel hebt met het stokkenframe, alle stokken zijn namelijk gelijk (muv de keukenuitbouw)

Alle andere wagens die je noemt zijn ook groot maar vergen vaak iets meer tijd om op te zetten. Nou maakt dat vaak niet zoveel uit als je toch 3 weken op 1 camping verblijft. Ik zou er niet mee gaan rondtrekken  :#


margreet

Bedankt voor je reactie! Rondtrekken is niet echt de bedoeling. Op dit moment is vooral ruimte van belang.... al is het natuurlijk wel heel erg makkelijk als de tent snel op te zetten is!

martijn82

Ik zou dan,voor de roadmaster famliy s gaan. Fijne grote vouwwagen. En staat binnen 1 uur als je wilt. De stokken passen allemaal op elkaar behalve de keuken uitbouw. En wil je trekken geen probleem hebben we laatst gedaan met 3 volwassen en 1 kind en  ging erg goed.
Alleen het opzetten is anders dan de ander genoemde vouwwagen

Verstuurd vanaf mijn SM-A505FN met Tapatalk


Jer81

Ik zie op marktplaats een Cabanon Neptune uit 2008 staan. Wellicht is dat wat. Is een tunnel model dus qua opzetten zal het wel niet zo moeilijk zijn.

Tago Herman

Of kijken op de site https://www.caravans.nl/.


Bij de filters invullen "vouwwagen".  267 keuzes, alle soorten, maten en gewichten, van (bijna) nieuw tot vrij oud.


Eventueel andere filters invoeren, zoals prijs e.d.
Een jaar niet geklapt is een verloren jaar

Longdude

Wat er gezegd wordt

Vendome is een prima wagen (wij hebben een Chantilly maar de Vendome is groter). Het opzetten moet je toch wel een uurtje voor rekenen, niet echt een kar om mee te trekken als je de voortent elke keer wil gebruiken, maar een topper achter de auto en super ruim!

Succes met je keuze  :J

Jon

Gewoon eens langs gaan bij bijvoorbeeld de vouwwagenspecialist in Boxtel, het zien van de verschillende types spreekt veel meer tot de verbeelding.
Combi Camp Country 2016, daarna de Waard Kuifmees, nu even niets. September '24 test van de Shelter.

Binotje

Wij hebben sinds vorig jaar een Vendome, een mooie grote vouwwagen en ruimte genoeg.
Als je van te voren even oefent met op- en afbreken, doe je er niet zo heel lang over.
Je bent langer bezig om alle rommel te verzamelen en de auto te laden als dat je de boel plat gooit.
Wij zijn er erg blij mee.

De tunnelmodels zouden geen binnenhemel hebben, dat vind ik bij onze Vendome wel erg fijn.
En het kijkt wat mooier. :)
Kamperen, met de paplepel ingegoten. Uiteindelijk overgegaan naar een vouwwagen.

Remco Riemens

#9
In je lijstje zie ik dat de Trigano Olympe ontbreekt, misschien vanwege het budget, er staan niet zoveel van die wagens te koop.
Qua ruimte en opzetgemak is het wel een ideale vouwwagen. Wij hebben gekeken naar de Trigano Galleon en Olympe. De Galleon heeft een losse voortent, dus meer opzetwerk en minder ruimte in de bak door de extra stokken. De Olympe heeft hetzelfde systeem als de Odyssee (123 systeem), alleen is dit een dubbelklapper, dus twee matrassen en de mogelijkheid tot twee ondertentjes. Ook is deze nog uit te breiden met een zijtent en je kunt zelfs in de bak slapen. De voortent is 5,5 bij 2,5 meter, dus lekker groot. Door het 123 systeem is hij snel op te zetten, wij overnachten vaak 1 keer op de heenreis. We zetten hem neer en klappen hem open en klaar zijn we, de voorwand doen we er dan niet in. De volgende dag ben je dan ook met een halfuurtje weer ingeklapt.
Je moet wel een redelijk grote plek hebben op de camping.

Rijksen

Wellicht komt deze net te vroeg omdat jullie nog in het "keuzeproces" zitten maar anders is dit wat ???

https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=24943.msg319525;topicseen#new

Ziet er uit als een mooie complete wagen.

olaf

Een grote vouwwagen dan kom je als snel op de Roadmaster Family S  :P

Hebben wij vele jaren met veel plezier mee gekampeerd. Is super bevallen echt een oerdegelijke wagen.

Is relatief eenvoudig op te zetten zoals martijnmarleen ook aangeeft.

16 m2 voortent en 2 meter luifel.
The need for the many outweigh the needs of the few

CAP-Team

Hoi Margreet,

Wij hebben een Roadmaster Family S bj 1998 (groen) in de verkoop, mocht je belangstelling hebben laat het even weten.

Gr. Edwin