Aanschaf camplet classic 2014

Gestart door Vazal, mei 19, 2020, 08:27:11 AM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

Vazal

Waar moet ik op letten als ik een camplet uit 2014 aanschaf? Banden, gasslang weet ik.

Alvast bedankt voor de reactie.

Mvg Roel

Urgje

Gasslang is niet zo boeiend die vervang je zo. Staat van het doek, hoe zit hij opgevouwen, daaraan zie je wel hoe netjes ze er mee om zijn gegaan, is het grondzeil nog gaaf etc is veel belangrijker. Zit het weer erin of schimmel dan is het een no-go

Jer81

Leuke vouwwagen. 2014 dus zoveel problemen hoef je niet te verwachten. De mijne uit 2006 die ik vorig jaar kocht was nog prima. Schijnbaar gebruikt Camp-let goed tentdoek.

Ik zou kijken of hij compleet is. Zit de losse nokstang en de gaderobestang er bij en wat er verder bij deze uitvoering hoorde? Wat is de staat van de banden? Zal vast het eerste setje zijn. Nu zo'n 6 jaar oud dus, weet niet wat de termijn van vervangen is.
Is de bevestiging van de keuken niet krom getrokken. Dat kan soms gebeuren als de keuken zwaar beladen is en men de pootjes niet gebruikt. Is de stang bij de keuken niet gebogen/gedekt? Is dat wel het geval dan is dat met een kleine reperatie te verhelpen, maar toch.
Belangrijk is dat ze hem elke keer goed hebben laten drogen voor het inpakken. De tent kan een dag nat in de bak zitten, daarna moet je het goed laten drogen anders krijg je schimmel.

sanderv

Citaat van: Jer81 op mei 19, 2020, 08:43:11 AM
Leuke vouwwagen. 2014 dus zoveel problemen hoef je niet te verwachten. De mijne uit 2006 die ik vorig jaar kocht was nog prima. Schijnbaar gebruikt Camp-let goed tentdoek.


Zelfs het beste doek kan door foutief gebruik snel stuk zijn. Het hoeft maar een keer een paar dagen ergens nat ingeklapt gezeten te hebben en het wordt een uitdaging. De Toyota Prius is misschien wel de beste auto ooit gemaakt, maar jij zult net die ene treffen die uit drie wrakken bij elkaar is gelast... Een algemeen gegeven zegt niet zo veel over een individueel geval.

Banden, gasslang, oploopdemper, koppeling, etc zijn eigenlijk niet zo interessant inderdaad. Het zijn universele vervangingsonderdelen. Wagen uit 2014, goed kans dat de originele banden er nog onder zitten, zijn nu net 6 jaar oud en is waarschijnlijk niets mis mee, maar zullen voor een eventuele tempo 100 keuring vervangen moeten worden.

Staat van het tentdoek, keukenscharnier en frame zijn inderdaad het aller belangrijkste, daar kan een vouwwagen op afgeschreven worden. De bak zelf gebeurt doorgaans niet zo veel mee, maar ook die even goed controleren op scheuren en schades.
Een veel gezocht, lastig te krijgen of duur accessoire is de gastencabine. Idem voor een luifel en een aangepaste bedbodem. Ik zou controleren wat er voor de prijs is meegeleverd.

muis

We hebben een hele lijst wat je op zou kunnen letten,  de lijst staat in het volgende topic: https://www.vouwwagenclub.info/forum/index.php?topic=19661.0


Yella

Je verstand gebruiken. Goed bekijken. Paar keer open en dicht klappen. En je neus gebruiken. Als het niet fris ruikt, dan is er wellicht iets mis. En anders blijf je je constant ergeren aan die geur.
www.jawamarkt.nl voor boeken en handleidingen.

Vazal

Bedankt voor jullie reacties, doek is vanaf 2014 standaard van acryl dus als het goed is mag dit niet schimmelen. Mijn vorige was een royal uit 1999 maar die is nu echt op.

Jer81

Citaat van: Vazal op mei 19, 2020, 11:56:38 AM
Bedankt voor jullie reacties, doek is vanaf 2014 standaard van acryl dus als het goed is mag dit niet schimmelen. Mijn vorige was een royal uit 1999 maar die is nu echt op.
Een Royal was toen het duurste model. Die zijn ook net wat hoger geloof ik door het hoekige koppelstuk. Maar je gaat er flink op vooruit. Mooie moderne wagenbak, ruimere keuken en vooral de veer die meehelpt bij open en dichtklappen.
Ik heb het geprobeerd in de winkel, echt een heel verschil.

Jer81

Vazal, ik ben wel benieuwd hoe de bezichtiging gegaan is. Ben je al wezen kijken?

Vazal

Beste Jer,

Ik ga morgen kijken, ben benieuwd...

Vazal

Jippie  :> aangeschaft... ziet er prima uit 👌

Jer81

Mooie VW. Van harte gefeliciteerd.