Camplet Concorde uit 1992 met een klapperende (afneembare) dissel

Gestart door mvvelthu, mei 11, 2011, 09:42:10 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

mvvelthu

Hallo mede forum gebruikers,

Ik ben sinds een week in het bezit van een "nieuwe" vouwwagen, de Camplet concorde, uit 1992.
Op deze wagen heeft de eerste eigenaar een afneembare dissel laten monteren. Er zit dus NIET de gebruikelijke triangel dissel op de wagen.
Nu heb ik het volgende probleem ondervonden en heb daar nog nergens een oplossing voor kunnen vinden.......
De dissel klappert verschrikkelijk tijdens het rijden op een hobbelige weg, of een weg met straatstenen. Nu dacht ik eerst de de koppeling versleten was maar bij nadere inspectie blijkt de dissel ruim speling te hebben op het geleiderpunt aan de vouwwagen. Voor de beeldvorming, het is dus een vierkante "buis" met de koppeling voor aan de auto die in een grotere vierkante buis (geleiding) zit (daar klappert de boel nogal) en die zit vervolgens geborgd daar achter vast met een bout en een moer met veiligheidspin. De achterkant van deze disselbuis zit vast ergens in het midden van de achteras.

Zoow, heel verhaal maar weet iemand wat ik aan de klapperen kan (laten) doen?
Ik denk zelf aan een soort vierkante plastic opvulbus die er wellicht tussenhoort.
Heeft iemand soortgelijke klapper klachten??

Aanpassing/update: Het schijnt een kokerdissel te heten. Deze koker zit in een geleider in het midden (ook een koker) en daarin klappert de boel.......foto's volgen vrijdag.

Alvast bedankt voor de reacties

Groeten Marco

Richard

hmm klapperen..dit is een klapforum  iemand moet het wel weten .... :#
mss heb je foto's van de bak en detail foto's dan kan onze technische afdeling erna kijken :>
:>

Groet

mvvelthu

Bedankt voor je vlotte reactie, idd het zou toch iets moeten opleveren op een klapperforum ;-)
Ik ben a.s. vrijdag (de 13e mei) in de gelegenhied om even een paar foto's te maken, misschien zelfs even een filmpje met klapper- beeld- en geluiden.

Grt. Marco

Richard

#3
Bewegende klapperbeelden  I:

muis

Welkom op het forum.

Ik heb even wat zitten zoeken en inmiddels wel een beeld van hoe het vast zit :J Kun je er geen rubberen kous in plaatsen? Misschien ook een idee om bij een aanhangerdealer eens te vragen.

CEO

Welkom hier en zo...

Het klinkt mij in de oren als een uiterst ongebruikelijke oplossing. Dit soort zaken zie je meer bij industriele of landbouwaanhangers. Ik zou zeker langs een aanhanger specialist gaan en advies vragen. Als ze het kennen kunnen ze je helpen, waarschijnlijk hebben ze sowieso een mening over de veiligheid.
If you choose not to decide, you still have made a choice!

mvvelthu

Dank voor de reacties, probleem van de klapperende dissel opgelost.
Ik heb hem vast laten lassen bij een aanhanger specialist.
De dissel zelf was ook totaal versleten, waarschijnlijk door het klapperen, heb ik dus ook maar meteen laten vervangen.

Heb hem achter de auto gehad en voelde heerlijk "stil" aan.

Grt. Marco