Wat doen jullie allemaal in de disselbak?

Gestart door Talla, juni 23, 2011, 12:11:27 PM

Vorige topic - Volgende topic

0 Leden en 1 gast bekijken dit topic.

nikkel1964

Citaat van: Talla op juni 23, 2011, 12:11:27 PM
Wat stoppen jullie allemaal in de disselbak?

Die vraag lijkt me wel aardig beantwoord inmiddels  ;)

Citaat van: Talla op juni 23, 2011, 12:11:27 PM
En wat voor gewicht mag erin? Dan heb je natuurlijk ook weer te maken met kogeldruk.

Dat hangt van de bak zelf af. Bij mij zit er een sticker in dat er 25kg in mag maar die disselbak is ook niet de stevigste. Ik doe er trouwens meer in volgens mij (heb het nog nooit nagemeten). Kan me voorstellen dat de grotere bakken zoals hier genoemd al gauw een 50kg of meer mogen hebben.

Uiteraard heeft de vulling van de disselbak invloed op de kogeldruk. Maar dit is ook afhankelijk van de rest van de kar: heb je er een keuken achter hangen, waar zit de as geplaatst. Voorbeeld van dit laatste: bij de Combi-Camp Venezia zit de as verder naar achteren dan bij de Combi-Camp Country. Hierdoor is de invloed van de disselbaklading eerder te merken (en handige CC-bezitters verplaatsen de as van de Venezia dus zelf...).

De tip: probeer gewoon je wagen te laden zoals je denkt dat handig is en met de vuistregel dat je de zware dingen zo (dicht) mogelijk in de buurt van de as plaatst (is eerder beschreven op dit forum). Daarna ga je wegen wat je kogeldruk is. Is dit niet meer dan wat de auto mag hebben dan ga je gewoon een stuk rijden. Hoe ligt de wagen achter de auto? Moet de kogeldruk wat omlaag of juist omhoog om een prettig rijgedrag te krijgen? De maximale druk is dus van belang maar ook daarbinnen de druk waarbij de wagen prettig rijdt. Kwestie van uitproberen!!


screech

Citaat van: NielsP op juni 23, 2011, 10:40:39 PM
De tip: probeer gewoon je wagen te laden zoals je denkt dat handig is en met de vuistregel dat je de zware dingen zo (dicht) mogelijk in de buurt van de as plaatst (is eerder beschreven op dit forum). Daarna ga je wegen wat je kogeldruk is. Is dit niet meer dan wat de auto mag hebben dan ga je gewoon een stuk rijden. Hoe ligt de wagen achter de auto? Moet de kogeldruk wat omlaag of juist omhoog om een prettig rijgedrag te krijgen? De maximale druk is dus van belang maar ook daarbinnen de druk waarbij de wagen prettig rijdt. Kwestie van uitproberen!!
én schrijf op wat je waar in stopt. Zo kan je daarna elke keer de wagen (nagenoeg) hetzelfde inpakken en ben je zeker van je wegligging.
Ja, het is dus even uitzoeken, en een hoop schrijfwerk/typewerk. Maar daar heb je dan wel weer baat bij de jaren erna.

En aangezien we alles op lijsten hebben staan kunnen we ook al in de winter/voorjaar kijken wat er niet meer mee hoeft (luiers, kinderbed etc....) dan kan je op papier al een beetje kijken wat er zal gaan gebeuren met de wegligging/kogeldruk. Wij vinden dit leuk als voorbereiding en voorpret, maar dat kan ook ons gebrek zijn.  :)

KampeerFan

Ik heb het nog maar 1 maal kunnen proberen, maar hier kwam ik op uit.

- Koelkast (en daar weer losse spulletjes in)
- Porta porti + Toebehoren
- grondzeil
- Tenttapijt
- Ecotapijt
- Plankjes/onderzetters
- Wat losse spulletjes om de gaten mee op te vullen.

Op de camping zelf, gingen alle hoezen, haringen, gereedschap, kleden etc.. in de bak. Ideaal!!

Sandrake

Wegen na inladen is de gouden regel en kan je heel makkelijk zelf op je personenweegschaal.

Wij laden onze kar helemaal vol. Zien dat je mooi egaal belaadt.
Dan neuswiel ver genoeg uitdraaien
klein afvoerbuisje in de disselkop
weegschaal eronder plaatsen
neuswiel losdraaien zodat ie zakt
en als het neuswiel niet meer steunt op de grond kan je makkelijk je kogeldruk aflezen.

Wij hadden vorige keer net geen 70kg en reed perfect!!

screech

of je koopt voor een paar euro een disselweger. dan kan je ook de camping nog wegen of je goed zit.
Maar goed, volgens mij is daar weer een ander topic over.
Wat past er allemaal in,... veel dus.

Talla

Zo, hier heb ik wat aan!

Ik denk dat bij ons de gasfles, tenttapijt, gereedschapskistje, haringen e.d, afwasemmer, bal, plasemmer en zwemkleding in gaat.

Morgen mogen we onze vouwwagen ophalen bij Obelink, dan is de reparatie aan rits en tentdoek klaar en zitten er nieuwe bandjes onder.

Wij kijken bij obelink gelijk even voor zo'n disselweegschaal. Lijkt me wel handig!

Bedankt voor jullie tips!

Dirk willem

tent gasflessen koelkast haringen gereedschapkistje vloeistif poti pot plastic waslijn knijpers emmer en de zwengelaar voor de pootjes uitdraai

bernie

Ik weet het nog niet! Laatste keer was in een ak duet met zijn tweetjes. Ruimte zat  overal. Nu een tweede ak gekocht van het type parade sl omdat we  nu twee kinderen hebben. Moet nu dus ook veel meer mee. Chemisch toilet, campingbedje,  extra fiets, extra stoel, kinderwagen, liefst ook de kidcar........

In de bak had ik altijd: slinger, twee stoelen, extra tafel, gasfles, jerrycan, plaatjes voor onder de poten, en een fikse stroomhaspel!

Met Pinksteren gaan we uitproberen,  dus gaan we eens kijken wat er nu in gaat,

Yella

Op onze nog te leveren Cocoon zit geen disselbak, maar de keuken op de dissel. Deze zomer maar zien hoe het gaat. En anders maak ik een disselbak achterop de Cocoon. Daar zullen voornamelijk de opblaaskano's en bijbehorende spullen in gaan. we willen eigenlijk niets tot zo weinig mogelijk op de Cocoon hebben om het gemakkelijk te houden bij in en uitklappen.
Op de dragers van de disselbak kan eventueel ook een fietsendrager als die eens mee gaan.
www.jawamarkt.nl voor boeken en handleidingen.

danny060473

Bij ons: het koelkastje, gasfles, ballen, rackets, buitenspellen, wasbakje, plankjes voor onder de wagensteunen en bedsteunen, opgevuld met tasjes handoeken.

Goolse Klapper

De koelkast (gevuld), de "hoeken" voor de tent & luifel, een waterpas, inbussleutel, de plankjes voor de uitvalpoten en de keukenwielen. En soms ook de zak met haringen (of die liggen achterin het keukentje, ligt aan de kogeldruk). Oja en niet te vergeten een thermoskan gevuld met warm water om onderweg koffie en thee te kunnen zetten KK

superkoe32

Geen idee hoe ze heten maar 2 van die grijze iets omhooglopende "plakjes"die je achter de wielen zet
2x een inklapbare step
Afwasbak
Kussens
Slinger
Neuswiel (tijdens het rijden gaat ie eraf)
Verloopstekker
Haringen
Kogeldruk weger
Plankjes
waterpas

Frankie

Citaat van: superkoe32 op mei 12, 2014, 09:54:19 AM2 van die grijze iets omhooglopende "plakjes"die je achter de wielen zet
Wiggen, keggen en ook wel (vooral de gele versie): 'bananen'.

Yolanda

Ik zie best lange lijsten!! Bij de Cabanon leek de opslag oneindig, maar de bak van de RM is een stuk kleiner. Normaal zit er een tas met haringen, plankjes, wat gereedschap, elektra snoer, grondzeil, groene gasfles 5 kg een skottel en wat klein speelgoed van de kinderen in. Maar ik heb nu een grotere skottel, dus het is even kijken of die er nog in past!


superkoe32